597 Shares 7337 views

Wybierz winogrona w regionach północnych

Winogrona uprawiane w strefach klimatycznych o krótkim i nieprzewidywalnym okresie letnim należy dobrać tak, aby jagody mogły w pełni dojrzewać w tym krótkim, cieplejszym sezonie. Młode pędy latem muszą mieć odpowiednią ilość substancji z tworzyw sztucznych i usztywnić, aby przetrwać w ciężkiej zimy.

Podobnie jak inne rośliny uprawne, odmiany winorośli są podzielone na wczesne, późne i dojrzewania dojrzewania owoców.

Jeśli od momentu otwarcia oczu przed osiągnięciem pełnej dojrzałości jagód przebiega 85-125 dni, odmiana nazywa się wcześnie. W szczególności takie odmiany są korzystne dla regionów północnych, ponieważ im wcześniej dojrzewa żniwo, tym lepiej. Zwykle pierwsze oczami kwitną w tej strefie klimatycznej pod koniec kwietnia lub na początku maja, w zależności od pogody. Łatwe jest również obliczanie dat, kiedy owoce osiągają dojrzałość.

Wczesne odmiany winorośli posiadają również własną klasyfikację. Wśród nich są bardzo lub bardzo wczesne (jagody dojrzewają w ciągu 85-95 dni). Są to:
– Rusven;
– Muromety;
– Supernanny Bolgar;
– Augusta;
– wczesne Magarach;
– Rosyjski wczesnym rankiem;
– Elegancki Supernumerary;
– Muscat Stały;
– astronauta;
– Augusta;
– Pearl Saba;
– Nowy ukraiński początek.

Bardzo wczesnymi odmianami winogron są te, które dojrzewają w ciągu 95-115 dni od rozpoczęcia przebudzenia rośliny. W centralnym Chernozemye zbioru tych odmian uzyskuje się od połowy do końca sierpnia. Są to następujące typy:

– rozkosz;
– Timur;
– piękno Don,
– Amirkhan;
– Eurostandard;
– perła krymska;
– Kishmish z Zaporożu;
– Laura;
– fiołek rosyjski i inne odmiany winogron do produkcji wina, konserw i konsumpcji w świeżej formie.

Lista wczesnych odmian dojrzewających 125 dni od początku roślinności jest jeszcze szersza. Pod koniec sierpnia i na początku września następujące przedstawiciele gatunku są gotowi do zbioru:

– Agat Donu;
– Delight (czerwony i czarny)
– Wróżka;
– Victoria;
– Arcadia;
– Bezcukrowy Rusbol;
– latem w Muscat;
– Przyjaźń;
– Impuls;
– Chernysh i inni.

Wczesne odmiany dojrzewające uważa się za dojrzewające po 135 dniach. Można je uprawiać na północy w dobrych czasach, ale czasem takie winogrona nie dojrzewają: trzeba będzie czerpać jagody nadal kwaśne i przetwarzać je: gotować dżem, kompoty, robić wino. Zwróć uwagę na takie odmiany, jak:

– Biały Piękno;
– Kishmish jest promienny;
– zapach Zaporoże;
– bezgraniczna pamięć Dombkovskaya, Romulus i odporność na zimy czarne.

W przypadku odmian bezdrzewnych szczególnie ważne jest pytanie, jak zasadzić winogrona na sadzonkach. Pula jest przygotowana w ciągu kilku miesięcy, drenaż jest na dnie: gałęzie, gałęzie, deski itp. Następna jest warstwa żyznej gleby, w której kropla jest pochowana nad pierwszym okiem. Z 3-4 oczu na powierzchni gleby pojawiły się nowe gałęzie, które staną się podstawą przyszłej winnicy. Sadzić rośliny lepiej wiosną, aż wzrost pędów nie rozpoczął jeszcze. W ciągu pierwszego roku cięcie daje znaczny wzrost.

Do początku września wszystkie grono przeznaczone do spożycia są usuwane z gałęzi, tak aby czas i energia rośliny pozostały w celu zapewnienia, że młode pędy są lignified. Nawet plony odmian późniejszych lepiej wziąć pod uwagę, że przed mrozami rośliny powinny być w czasie, aby silniej i przygotować się na zimę. Niewidoczne pędy są bardzo podatne na niebezpieczeństwo ich zamarzania nawet przy bardzo silnych mrozach.

Już we wrześniu Central Chernozemye napotyka pierwsze mrozy, więc jest to ostatni miesiąc, kiedy konieczne jest zebranie całej uprawy i zakrycie rośliny przed zimą. W tym celu można używać starej odzieży zewnętrznej, trociny drzewnej, słomy lub lapnika.

Tak więc, aby uzyskać słodkie winogrona na północnych szerokościach geograficznych, mogą być tylko przedstawiciele wczesnych odmian, które mogą uzyskać maksymalny procent cukru w jagodach na krótkie i chłodne lato.