384 Shares 1327 views

Wagi hydrostatyczne Galileo. Galileusz: krótka biografia

Galileo Galilei – Włoski naukowiec, filolog, mechanik, krytyk, poeta, astronom i fizyk. Miał znaczący wpływ na rozwój nauki swego czasu. Podstawą wiedzy i doświadczenia uważane za zaciekle zwalczał ćwiczeń szkolnych. Teraz wiadomo, do wszystkich jego osiągnięć: Galilei wynalazł hydrostatyczne Wagi thermoscope i udoskonalił teleskopu. Naukowiec jest twórca fizyki doświadczalnej. W tym artykule powiemy o życiu i wynalazków Galileo. Zaczynajmy.

Dzieciństwo i młodość

Galileo Galilei, krótka biografia które zostaną przedstawione poniżej, urodził się w Pizie (Włochy) w 1564 roku. Jego ojciec pracował jako muzyk i matematyka, wybrał dla syna zawodu medycznego. Po zakończeniu klasztor chłopiec szkoły, zdefiniował go na Uniwersytecie w Pizie Wydziału Lekarskiego. Ale siedemnaście Galilea nie było interesujące. Opuścił uniwersytet i udał się do Florencji, gdzie zaczął studiować dzieła Euklidesa i Archimedesa. ojciec Galileusza, dając wnioski syn przetłumaczone go do wydziału filozoficznego.

Galileo w dzieciństwie chętnie projektowaniu zabawek mechanicznych i istniejące modele statków, młynów, maszyn. Uczeń Galileo Viviani, później napisał biografię uczonego wspomniał, że już w młodości, Galileusz był bardzo uważny. To dzięki tej jakości był w stanie dokonać ważnego odkrycia: widząc w Pisa Katedra swinging żyrandole, młody człowiek wpadł z prawem isochronism oscylacji wahadła (niezależność odchylenia okresu drgań). Wielu badaczy nie zgadza z Viviani i wierzą, że odkrycie to nie należy do Galilei. Ale wiadomo, że Galileo wielokrotnie sprawdzone prawo empirycznie. On również używał go przez pewien okres czasu. Eksperyment ten został entuzjastycznie przyjęty przez lekarzy.

Galileo wagi hydrostatyczne

W 1586 roku młody naukowiec opublikował pierwszą pracę naukową o charakterze praktycznym. Galileusz skonstruował specjalne wagi hydrostatyczne oraz szczegółowy opis ich w swojej pracy. Możemy powiedzieć, że ustalił swój los jako naukowiec.

Hydrostatyczne Wagi pozwalają określić, kiedy gęstość kamieni i metali szlachetnych. Sama metoda otworzyła więcej Archimedes. Galileusza praca zatytułowana „Small Scale” był florencki matematyk Guido del Monte. Naukowiec ujmuje się niezwłocznie w utalentowany mechanik Galileo i chciał się z nim spotkać.

To było na zalecenie Del Monte w 1589 Galileo otrzymał profesurę na swojej uczelni, nie był w stanie dokończyć z powodu trudności finansowych. Jednak zajęło minimalną pensję, ale naukowcy wciąż był zadowolony bo hydrostatyczne Wagi Galileo rozsławione w świecie naukowym. Był szczególnie znany wśród włoskich matematyków.

Traktat „Na drodze”

Rozpoczął naukę na Uniwersytecie w matematyce i filozofii, Galileo w obliczu trudnego wyboru. Z jednej strony – nienaruszalne widoki dogmat Arystotelesa, z drugiej – ich własne refleksje, poparte doświadczeniem. Według Arystotelesa spadek prędkości ciała jest proporcjonalna do jego masy. Galileusz obalił to stwierdzenie, kiedy na licznych świadków spadł z Krzywej Wieży w kulki o tym samym rozmiarze, ale o różnych masach. Arystoteles nauczał, że różne organy mają różne właściwości „lekkość”, więc niektóre z nich spadają znacznie szybciej niż inni. Że ciało było w ruchu, musi wcisnąć powietrza, stąd ruch ciała wskazuje na brak pustek. Eksperymenty Galileo powiedzieć inaczej.

W 1590 roku, badacz napisał traktat „w drodze”. W nim, krytykował poglądy zwolenników Arystotelesa (perypatetyków). Wywołało to niezadowolenie naukowca z przedstawicielami zamka nauki szkolnej. Co więcej, nie nadaje pensję Galileo. Było bardzo ciasno w mediach. Pomógł mu wspomniany del Monte, polecając Galileo w Padwie.

okres Padwa

Od 1592 roku rozpoczął się okres najbardziej produktywny w życiu naukowca. Mówiliśmy już o Galileo hydrostatyczne skalach, który stał się jego pierwsze odkrycie. Tak więc, w ciągu lat nauczania na Uniwersytecie w Padwie naukowiec złożył kolejne dwie. Galileusz wynalazł thermoscope do badania zjawisk cieplnych i udoskonalił teleskopu, aby jej teleskop.

W rzeczywistości thermoscope termometr był prototyp. Wynaleźć je Galileusz musiał radykalnie przemyśleć istniejące w chwili zasady zimno i ciepło.

Wynalazek teleskopu w Wenecji wiedział już w 1609 roku. Zaintrygowany odkrycie danych, Galileusz udoskonalił urządzenie i dostosować ją obserwować rozgwieżdżone niebo. Na początku 1610 roku Pomogło Naukowcy odkryli trzy satelity Jowisza. Oglądając planety w różnych momentach, Galileo był w stanie zrozumieć, co satelity krążą wokół niej, a nie odwrotnie. Potwierdziło to Kepler modelowego systemu, który był zwolennikiem naukowca.

Ponadto Galileo odkrył zasadę względności w dynamice. On stał się podstawą obecnego teorii względności. Galileo znaleźć wyobrażeń o ruchu Arystotelesa. Empirycznie naukowiec okazało się, że ruch (mechaniczny sposób) jest względna. To nie jest rozmowa na temat ruchu, nie wiedząc, w odniesieniu do „ciała odniesienia” występuje. Same jak prawa ruchu w ogóle. W związku z tym, zamykając kabinę statku, to jest niemożliwe, aby eksperymentalnie ustalić, czy jest równomiernie lub spoczywa na ziemi jest w ruchu.

odkrycia astronomiczne

Ze względu na zaawansowany teleskop w naukowca były nowe rozwiązania. Galileo Galiley odkrył fazy Wenus, a przekonał się o istnieniu dużej liczby gwiazd Drogi Mlecznej. Obserwując ruch plam, badacz sobie sprawę, że proces ten jest w związku z obrotem Słońca. Badając powierzchnię księżyca, Galileo znaleziono kratery i góry. Wszystko to, że podważa wiarygodność kosmogonicznej dogmatu o niezmienności wszechświata, po dokonaniu rewolucję w astronomii. Wszystkie jego obserwacje, Galileo opisane w książce „Star Gazette”, który został opublikowany w 1610 roku. Ten utwór zadedykował księciu Toskanii w imieniu Kozimo Medichi.

Powrót do Florencji

Wkrótce książę zaprosił Galileo do pracy we Florencji. Naukowiec został powołany pierwszy filozof i matematyk sądowej Uniwersytetu, który nie był zobowiązany do zapoznania się wykłady. W tym czasie praca Galileo stał się znany w całych Włoszech. Podziwiany wśród nich zaciekle znienawidzony przez innych. Prawda w pierwszym nie pozornej wrogości. W 1611 roku astronom został nawet zaproszony do Rzymu, gdzie został entuzjastycznie powitany pierwsze oblicze miasta i kościoła. Galileo wciąż nie miał pojęcia o zainstalowana mu tajny nadzór. zintensyfikowane obraźliwe przeciwników w 1613 roku, gdy Inkwizycja podniesiono kwestię niezgodności Pisma z odkryć Galileusza. Badacz dał tej opłaty szczegółową odpowiedź, którą próbowano dokonać wyraźnego rozróżnienia między nauką a Kościołem. W 1616 udał się do Rzymu w celu obrony ich doktryny.

Pierwszy proces

Okoliczności były bardzo udane. Powodem tego była genialna zdolność oratorium Galileo. Ponadto naukowiec pomógł księciu Toskanii, pisząc o Inkwizycji liter. Opłaty wniesione przeciwko Galileo uznane bezpodstawne. Teraz jednak przed naukowców było nie lada wyzwaniem: legalizacja ich poglądów naukowych.

Kopernika System nie może być otwarcie bronić, ale formą dialogu, debata nie jest zabronione. Dlatego Galileusz napisał rękopis „Dialog o przypływy i odpływy”, w której trzej rozmówcy omówione dwa główne systemy świata – Kopernika i Ptolemeusza. W 1630 roku udał się do Rzymu w tej książce. Naukowcy trwało dwa lata do czynienia z cenzurą, aby uzyskać zgodę na opublikowanie rękopis. W końcu okazało się we Florencji w sierpniu 1632 roku.

Drugi proces

Inkwizycja natychmiast zareagował na publikację książki, czytelnym całej Europie. Pod koniec 1632 roku Galileusz kazał przyjść do Rzymu. Naukowiec poprosił o odroczenie z powodu jego choroby i starości. Ale jego wniosek pozostał bez odpowiedzi. Na początku 1633 roku został zabrany do Rzymu na noszach. W ciągu miesiąca, żył w Toskanii wysłannika, a następnie wydalony Galileo w więzieniu inkwizycji. Potem były groźby tortur, wymagania wyrzeczenia, przesłuchania i najgorszą rzeczą dla badacza – zniszczenie jego dzieł. Aby uzasadnić swoje „Dialogi”, zanim sędziowie Galileo nie powiodło się. Po zakończeniu procesu, naukowiec został przywieziony do klasztoru St. Minerva, wykonane podpisać zrzeczenie i publicznie pokutować na kolanach.

ostatnie lata

W 1637 roku, Galileusz, krótka biografia, który został wyróżniony w tym artykule, stracił wzrok. Ale przed tym, naukowiec udało się zakończyć pracę, poświęconą jego osiągnięć w dziedzinie mechaniki. Roboczej nazwie „dowody matematyczne i rozmowy.” W przeciwieństwie do „dialogu” w tej książce wszystko opisane jakby spór ze zwolenników Arystotelesa nie jest już istotne i niezbędne do zatwierdzenia nowych poglądów naukowych. Dzięki staraniom przyjaciół Galileo książki było nawet kiedy życie naukowcy. Był to niezwykle szczęśliwy.

Galileusz zmarł na początku 1642 roku w willi w Arcetri. W 1732-m naukowiec kurz wysłany do Florencji i pochowali obok Michelangelo.

Ta cała biografia. Galileo Galiley zawsze wpisał swoje nazwisko w historii nauki. Na koniec przedstawiamy kilka faktów dotyczących tego badacza.

Ciekawostki o Galileusza

  • W 1992 roku papież opisał naukowiec jako genialnego fizyka i wyraził ubolewanie z powodu wymawiane swoim ostatnim zdaniu. Było to pierwsze publiczne potwierdzenie od Watykanu w sprawie obrotu Ziemi wokół Słońca.
  • Wagi hydrostatyczne Galileo są zawarte w pierwszej piątce najbardziej genialnych wynalazków, które są wykorzystywane w naszych czasach.
  • Wyrażenie „A jednak to nie rusza!” Badacz nigdy wypowiedziane. Mit ten został wynaleziony przez włoskiego dziennikarza.