444 Shares 2771 views

Aby uzyskać informacje o tym, jak rozwijać jedną piątą

Jeśli zastanawiasz się, jak rosną piąty, to pierwszym krokiem jest dowiedzieć się o nim trochę więcej. To symetryczne evergreeny stożkowe z bardzo gęstą koronę. Nie tui z miękkich igieł sosnowych, ale jest to zazwyczaj grube, łuszcząca. Wszystkie rodzaje charakterystyki łączy je pachnący zapach. Stożki i kwiaty niewidoczne. Tuja – drzewo, które przynosi wielkie fryzury. Dlatego stosuje się go w topiary sztuki i żywopłotów. Również wygląda świetnie Thuja w ich domku letniskowym. Jest szczególnie popularny.

Teraz bezpośrednio o jak uprawiać jedną piątą. Miejsce dla uprawy wybierać łatwe, ponieważ jest wystarczająco-cień. Ale w głębokim cieniu cienki szybko. Gleba jest lepiej wybrać żyzna, przepuszczalna. Biedny ołowiu ziemi na fakt, że gałęzie roślin wyblakłe szybko rozrzedza się igieł, drzewo zaczyna przynosić owoce w obfitości, która jest uważana za nie bardzo dekoracyjne. Thuy jest bardzo wrażliwe na susze i wysokie temperatury. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, solaryjnych swoją pierwszą sprężynę. Sadzenie powinno odbywać się w odległości pół metra. Niektóre gatunki są sadzone w odstępach 3-5 metrów.

Jak już wspomniano, tui dobrze tolerowane fryzurę, więc są one szeroko stosowane w różnych dziedzinach krajobrazu. Są one często sadzone przy wejściu do domu lub wzdłuż ogrodzenia. Bardzo ci dekoracyjne żywopłoty. Thuy kolumnowy i piramidalnej w Rockeries będzie wspaniały pionowy akcent. Dwarf tui wykorzystywane w ogrodach skalnych. Można korzystać z tych roślin w soliternyh i grupowych nasadzeń.

Zabezpieczenie tui fryzura wykonana umiarkowane, nie powinno w żadnym wypadku osłabić roślinę (nie więcej niż 1/3 ucieczki). Normalnie, przycinanie odbywa się w drugim – trzecim roku po posadzeniu. Aby połączyć się z krzewienia, cięte czubkach tylko końcówki pędów. Na trzecim roku kosi tylko górne pędy i tworzą boki. Aby to zrobić, należy wyciąć gałęzie wybitne daleko poza wymaganych wymiarach.

Tworząc regularne strzyżenie tui zaczyna się, gdy rośliny osiągną żądaną wysokość. Można je wyciąć kilka razy w roku. Podlewanie jest zalecane tylko w produkcji w pierwszym miesiącu po wysianiu, a także w bardzo suchych okresów (15 litrów / roślinę dwa razy w tygodniu). Tui płytkie poluzowane (10 cm). Przydatne wióry mulczowe lub piaskiem, warstwa około 7 cm. Nawozy mineralne mogą być stosowane w sprężynę (2 lata po wysianiu). Młodych tui potrzebuje w schronie w pierwszej zimy.

Przed tuja rosnąć, trzeba wiedzieć o jego reprodukcji. Jest produkowany przez nasiona i wegetatywnie. W ubiegłym roku kwitnienia dojrzewają jesienią. Wiosna sadzenie jest prowadzone warstwowych nasiona. Jest to dobry sposób, ale to nie zawsze gwarantuje odpowiednich odmian. Tylko niektóre z nich powtórzyć podstawowe objawy macierzyńskie, głównie utworzone formy i hybrydy, podobnie jak naturalne. Ponieważ formy Tui ogrodowe są rozmnażane wegetatywnie. Jest to możliwe przez podział, sadzonki i poziomych warstw.

Jak w większości roślin, tuja dotyczyć różnych szkodników, takich jak korniki, skali Jose, cyprys i mszyce TUEV, przędziorka chmielowca.

Wiedząc, jak pielęgnować piątą, można zacząć ćwiczyć! A wszystko okaże się, najważniejsze – mieć chęć i postępuj zgodnie ze wskazówkami.