706 Shares 7026 views

Meble wykonane z drewna. Co Drzewo wybrać?

Możesz zdecydować chcesz zobaczyć w jego wnętrzu meble z naturalnego drewna, ale nie można ustalić, jakie gatunki drewna do wyboru? Problem nie jest najłatwiejsze, ponieważ wszystkie rodzaje drewna mają swoje charakterystyki działania, nie wspominając o unikalną teksturę. Ale możemy doradzić, co drzewo byłoby najlepiej, aby jeden lub inny mebel.

Sosna. Łatwy w drzewie. Wybór sosnę jako materiał na meble, należy pamiętać, że cięcie prawie zawsze mają węzły i linie słojów gładkie i jasne. Rasa ta ma znaczną twardość. Od sprawia tani mebli, drzwi i ram okiennych.

drzewa owocowe. Wiśnia, jabłko lub gruszka są łatwo uleczalne. Meble wykonane z drewna takie rasy może łatwo ozdobić rzeźba lub wkładkę. Ale należy pamiętać, że te rodzaje drewna nie są bardzo trwałe, więc jak najlepiej z nich statyczne, mało używane meble.

Modrzew. Jednym z najlepszych ras do produkcji mebli, zwłaszcza meble do stałego użytku, takich jak stoły i krzesła. Modrzew – łatwo na wadze, ale bardzo mocne i trwałe drewno, którego jakość jest porównywana z charakterystyką dębu. Zajmował on dość prosty i szybki. Kolejny „magia” cechą tej rasy – odporność na wilgoć. W kontakcie z gruntem lub wodą modrzewia nie próchnicę i staje się miejscem zamieszkania dla różnych owadów. Ponadto, wyroby z drewna modrzewiowego ich obecność ozdoravlivayusche działa na ludzki organizm, eliminuje chorób wirusowych nieżytów. W modrzewia może przydzielić do 12 odcieni, co pozwala na jego stosowanie w rozmaitych rozwiązań we wnętrzach.

Ash. Bardzo trudne (ale bardziej miękkie niż dąb) gatunków drewna z różnych słojów. Ze względu na fakturze mebli wygląda szlachetny i estetyczne, zwłaszcza jeśli dodatkowo ozdobione rzeźbami. Innym dobrym rozwiązaniem – zgięty popiół, który będzie wyglądać szczególnie arystokratyczny. Ash jest uważany za jeden z najbardziej ekologicznie czystych ras. Ciepłe i przytulne kolory sprawiają, że nadaje się do pomieszczeń.

Brzoza. Drewno ma jasnożółty, rzadziej – jasnobrązowy kolor. nawet częściej niż nie stosować samego drewna, a jego fornir. To nadaje się również do lakierowania, malowania i dekoracyjnego leczenia. Najcenniejszym i wysokiej jakości drewno jest uważane brzoza Karelski. Jej kolorystyka na cięcia mogą przypominać marmurowy kolor różowy. Szeroko stosowane do celów dekoracyjnych, zwłaszcza do wytwarzania małych części.

Dąb. Jednym z najtrudniejszych i najmocniejszych rodzajów drewna. Nie jest łatwe w obróbce i hard-polerowane, dzięki czemu meble z litego dębu jest uważane za bardzo cenne. Jest to dobra inwestycja pieniędzy, ponieważ dębowe meble potrwa co najmniej od lat, a nawet wieków. Ale nie jest to zalecane, aby umieścić go w małej przestrzeni, ponieważ pokój wygląda ponuro. Uważa się, że energia dębu jest przydatna dla tych, którzy często muszą podejmować ważne decyzje.

Akacja. Najtrudniejszą z drzew rosnących na terenie Rosji. Kolor jego drewna blisko zielony lub żółty. Wystarczy zwilżyć akacja do obrabiarek. Jednak będzie to bardzo długi czas w każdych warunkach dla wszelkich działań lub nawet używane. Mogą się nieznacznie zmienić kolor światła słonecznego, ale to tylko upiększyć produkt.

Mahoń (mahoń brazylijskich). Bardzo twarde i cenne drewno. To ma czerwonawo-brązowy kolor, a więc wygląda bardzo imponująco. Mahoń odporny na zmiany temperatury i wilgotności, jej struktura jest jednolita, nie ma wtrąceń. Wreszcie, należy określić, jaki będzie kolor mahoń, możliwe jest dopiero po ostatecznej obróbce.

Wenge. Naturalny fornir wenge lub – bardzo rzadki rodzaj materiału do mebli, a więc bardzo cenione. Bardzo trwałe i odporne na wszelkie efekty drewna ma ciemną barwę i pasmowej struktury. Jeśli wnętrze jest urządzone w brązowych i kremowych kolorach, meble wenge idealnie pasuje do niego. Nie należy jednak nadużywać ciemny kolor, zwłaszcza jeśli mały pokój.