588 Shares 2311 views

Adobe cegły: technologia produkcji

Produkowane surowego cegły oraz zwykłe widoku, oprócz korzystania z lampy. Zgłosił się do budowy struktur niskich lub ogrodzeń, ponieważ mają małą siłę.

  • Główną różnicą w porównaniu z ceramicznego etapie wypalania jest w związku z tym, surowiec ma małą odporność na wilgoć. Z tego powodu korzystanie z cegły jest popyt tylko w kontynentalnym obszary z gwałtownym deszczu.
  • Klocki z surowego są ognioodporne, mają bardzo dobrej izolacji akustycznej i cieplnej. Z takich ważnych korzyści dla elementu budowlanego, materiał koszt jest dość niska. Stosując surową cegłę w klimatach z niezwykle ciepłej temperatury powietrza, ludzie rozwiązać wiele problemów jednocześnie.
  • Produkcja surowca budowy mogą się znacznie różnić, ponieważ różne dodatki są wprowadzane, wszystko zależy od stref klimatycznych. Jest to konieczne, aby zwiększyć korzyści z cegły, które są wymagane w strefie klimatycznej. Aby zwiększyć wytrzymałość materiału dodaje się niewielką ilość słomy plastyczności niezbędnych do szkła wodnego, cement i wodę wzrasta.
  • Najczęściej surowcem wykorzystywanym do budowy w regionach Europy, Afryki i Azji. Obszary te mają gorący klimat w lecie i ciepłe zimy bez dużej ilości opadów. Na terytorium Federacji Rosyjskiej na budowę domów nie jest używany z powodu skrajnego klimatu kontynentalnego.

odbieranie gliny

Jakości naturalnych materiałów gliny zależy od terenu, na którym jest planowane jego produkcję. W takim przypadku, warstwy gliny są umieszczone w dolnym poziomem gleby. Najczęściej, produkcja odbywa się w wyznaczonych miejscach, czyli kariera. Aby ustalić, glinę w miejscu, czy nie, trzeba wlać wody na ziemi. Jeśli tworzy oleistą powierzchnię, glina jest obecny w większości przypadków.

Przed przystąpieniem do surowych cegieł, glina powinien przeprowadzić analizę. Jakość materiału jest określana przez zawartość tłuszczu naturalnego gęstości materiału. Analizę przeprowadzono w następujący sposób: próbkę gliny rozpuszcza się i miesza z wodą, aż do momentu bryła nie tworzy warstwę samoprzylepną. Po tym czasie jest konieczne, aby kulki z gliny, około 10 sztuk. Następnie są one poddawane procesowi suszenia.

W kolejnym etapie – test wytrzymałości materiału, wykonane z suszonych kulki z gliny, a następnie zrzucany z wysokości 1 metra na twardą powierzchnię. Jeśli kulki pozostają w stanie nienaruszonym, są idealnie dostosowane do surowych cegieł na budowie.

mieszanie

Średnia materiału naturalnego (gliny) poddano mieszaniu z wodą. Proces ten można przeprowadzać również zastosowanie w specjalnym pojemniku i płytkie zagłębienie. Do surowego cegieł z gliny było wysokiej jakości w czasie wytwarzania roztworu powinna odfiltrować zanieczyszczenia. Różne elementy są dodane w celu poprawy właściwości materiału budowlanego w czasie produkcji.

  • W celu zmniejszenia skurczu podczas suszenia dodaje do piasku lub gruzu grzywny. Ale one przynieść znaczący negatywny produkt staje się bardziej kruche.
  • W celu przyspieszenia procesu suszenia dodaje się małą ilość masy gotowego cementu. To nie tylko przyspiesza proces utwardzania nadaje również produkt wilgoci.
  • Superior surowe cegły z słomy Ma lekki i dobre właściwości izolacji cieplnej. W pewnych sytuacjach, zamiast korzystania ze słomy lub wióry nawozu.

Formy do produkcji wyrobów

Do wytwarzania produktów, takich jak budowanie niezbędne formularze. Mogą być różne, na przykład, wykonany własnymi rękami.

Do wytwarzania form wymaga materiału drzewnego, za pomocą której rama wybiera się na żądany wymiar. Ta opcja jest odpowiednia do produkcji wyrobów w małych ilościach. Formowane cegły adobe, zdjęcie który znajduje się poniżej, to nadaje się do ilustrującego przykładu.

Uwaga

Formacja ta nie nadaje się do przemysłowej produkcji surowców. W tym przypadku, używa specjalnego sprzętu, który pozwala na wytwarzanie produktów na dużą skalę. Produkt ten poddaje się zagęszczaniu materiału.

Powstawanie typu mechanicznego umożliwia poddanie materiału wciśnięty do 20 ton. Jednocześnie wyprodukował ponad 15 budynków produktów materialnych. Szereg surowego elementu nie można uzyskać w warunkach produkcyjnych do domu.

produkty suszeniu

Proces suszenia jest jednym z najważniejszych i odpowiedzialny, więc trzeba go traktować bardzo ostrożnie. W celu uniknięcia wilgotność produktu podczas procesu suszenia, nie jest konieczne budowanie typu otwartego czaszy. W tym przypadku, wiatr może wiać produkt swobodnie surowego ze wszystkich stron.

Ten proces trwa około 14 dni lub więcej, od produktów obliczeniach pod markizą. Liczba dni, w zależności od warunków pogodowych. Ważne jest, aby pamiętać, że cegły po wysuszeniu są zmniejszone o 12 procent. Na deski podłogowe najlepsze wykorzystanie średniej grubości, tak, aby nie uginają się pod ciężarem surowych elementów.

W wielu przypadkach, technologia produkcji cegły adobe jest złożonym procesem, który ma wiele zalet. Po pozatym suszenia może być natychmiast użyte w konstrukcji budynków.

Uwaga

Główną wartością technologii produkcji na budowę elementu surowego rozważyć każdy szczegół. W czasie produkcji masy glinianej roztworu jest ważna szczegółowy skład przyszłego materiału budowlanego. Od tej jakości i właściwości produktów będzie zależeć. Proces suszenia najlepiej jest wykonywać w sezonie wiosennym. Ma to zapewnić, że planowana budowa domu była gotowa do użytku pod koniec lata.