468 Shares 6645 views

Hioscyna butylobromek: opis, właściwości, zastosowanie

Podstawą wszystkich leków jest określony składnik aktywny. Oprócz niego, w leków obejmuje również dodatkowe połączenia. Mogą one mieć niewielki wpływ lub nie ma takiej. Dzisiejszy artykuł będzie powiedzieć o tym, co jest hioscyny butylobromek. Dowiesz się o to i wykorzystanie są zaznajomieni z preparatami zawierającymi go.

Ogólny opis substancji czynnej i jej uwalnianiu

Hioscyna butylobromek oznacza M-cholinolytics. Ma postać białego, krystalicznego proszku. W tej postaci substancja zawarta w kompozycji w niektórych preparatach. Lek jest w stanie wywierać działanie rozkurczowe na gładkich mięśniach ciała ludzkiego. Ma również działanie atropiny (rozszerza źrenice, przyspiesza tętno, rozluźnia mięśnie oskrzeli, macicy, pęcherza moczowego, zwalnia perystaltyka).

Hioscyna butylobromek wytwarza się w postaci tabletek, tabletek lub czopków doodbytniczych. Rzadziej można spotkać lek w postaci roztworu do wstrzykiwań.

Hioscyna butylobromek: nazwa handlowa

Jak już wiesz, że jest to substancja czynna opisany w niektórych preparatów. Najbardziej popularny jest „Buscopan”. Tabletki składają się z głównego składnika ilości 10 mg. popularność, a także mieć czopka doodbytniczego. zawierają one 10 mg substancji, takich jak hioscyna butylobromek. „Buscopan” jest sprzedawany bez recepty i ma wartość od 350 do 450 rubli.

Innym lekiem, utworzony na podstawie opisanego komponentu – „Neoskapan”. To jest mniej popularny niż poprzedni. Częściej jest on używany do leczenia szpitalnego w instytucjach medycznych. Preparat ma postać roztworu do wstrzyknięć. Jest on podawany dożylnie lub domięśniowo. Jedna fiolka zawiera 20 mg substancji czynnej.

„Buscopan”, „Neoskapan” i hioscyna butylobromek – podobny w składzie i działaniu.

Wskazania i przeciwwskazania: informacje z podsumowania

Leki przepisywane pacjentom cierpiącym z następujących schorzeń:

 • skurcze przewodu pokarmowego;
 • nerek, wątroby i kolkę żółciową;
 • skurcz dróg oddechowych;
 • wrzód w ostrej fazie;
 • algomenorrhea i tak dalej.

Lek ten stosuje się do wytwarzania u pacjentów w celach diagnostycznych i chirurgicznych. Jest ono zawarte w wykazie leków stosowanych w premedykacji (przygotowanie do znieczulenia).

Zabronione jest korzystanie ze środków Hioscyna butylobromek własnych. Powołanie do jego stosowania trzeba dostać się do lekarza. Należy również przed dozowania zwrócić uwagę na przeciwwskazania. Obejmują one następujące warunki:

 • nadwrażliwość oraz możliwość alergii na składniki;
 • niedrożność lub podejrzenie to;
 • gruczolak gruczołu krokowego;
 • niedrożność dróg moczowych;
 • częstoskurcz lub migotanie przedsionków;
 • choroby serca i naczyń krwionośnych, manifestując hamowanie lub duszność;
 • miażdżyca naczyń mózgowych.

Lek nie powinien być stosowany w okresie ciąży. Ale, jeśli to konieczne, lekarz może dać taką rekomendację. Jeśli potrzebne jest leczenie podczas karmienia piersią, konieczne jest, aby rozwiązać kwestię tymczasowego lub całkowitego zaprzestania karmienia piersią.

Hioscyna butylobromek: instrukcje użytkowania

Sposób stosowania leku zależy od jego formy uwalniania. W przypadku leczenia ambulatoryjnego zazwyczaj przepisywane tabletki i czopki. W szpitalu jest aplikacją priorytetem roztworu do wstrzykiwań.

U osób dorosłych i dzieci z 6 lat przypisane od 30 do 100 mg składnika czynnego w postaci tabletki. Ta część powinien być podzielony na kilka etapów. Za wniosek powinny wykorzystywać nie więcej niż 1 tabletkę. Czopki doodbytnicze podawano 3 razy dziennie przez 1-2 świec. Maksymalna dzienna dawka leku w postaci – 60 mg.

W formie zastrzyków i dla dzieci w wieku poniżej 6 lat substancji instrukcji hioscyny butylobromek do użytku nie jest zalecane. W takich sytuacjach, lek jest przyjmowany zgodnie z dawkach ustalonych przez lekarza, a tylko od indywidualnych zaleceń.

Konkludując

Przeciwskurczowe są szeroko stosowane w chirurgii, ginekologii, urologii, proktologii i innych gałęziach medycyny. Przepisać leki należy stosować zgodnie z instrukcją i zaleceniami lekarza. Po wykryciu niepożądanych, należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem. Hioscyna butylobromek ma skutki uboczne w postaci senność, tachykardia, nadpobudliwość, suchość błon śluzowych, zaburzenia trawienia, i tak dalej. Również przewlekłe choroby mogą prowadzić do pogorszenia w terapii. Miej oko na swój stan zdrowia i być zdrowe!