379 Shares 7072 views

Leczenie Endocervicitis i diagnoza

Wspólne choroby ginekologiczne jest endocervite. Dość często nie ma widocznych objawów, a to objawia się tylko w zaplanowanym badaniu ginekologicznym, że pożądane jest, aby odbywać się co roku. Endocervicitis należy traktować należy zrobić koniecznie, może spowodować wiele nieprzyjemnych konsekwencji.


Zapalenie błony śluzowej kanału szyjki macicy, która łączy macicy i pochwy, i mogą towarzyszyć pseudo nadżerek błony śluzowej macicy, pochwy, wywinięciu brzegów powieki i innych chorób. Endocervicitis patogeny wirusów, grzybów, specyficzne i niespecyficzne mikroorganizmy.

Zakażenie zwykle wchodzi do kanału szyjki po manipulacji i szyi obrażeń podczas rozszerzania i łyżeczkowanie, wkładki, poronienia, porodu. Odpowiedź zapalna w zależności od organizmu i patogenów. Endocervicitis skasowane tendencję do manifestacją objawów i przedłużone.

W tej choroby może być oznaczona śluzowo-ropną wypływową oraz tępy ból brzucha. Czasami jest to swędzenie narządów płciowych, ból i krwawienie w trakcie i po seksie. Bardzo często endocervite, leczenie i diagnostyka mają być wykonywane przez ginekologa, jest niezauważalny dla pacjenta.

W badaniu, lekarz widzi obrzęk i przekrwienie śluzowej szyi. W przewlekły proces jest mniej wyraźna, niż gdy jest ostra. Widoczne ropa, czasami erozji niewielki występ błony śluzowej wskutek obrzęku.

W przewlekłym przebiegiem i są bardziej powszechne pseudo słabe wyładowania. Szyjka jest często skrapla się i zagęszczona. W kolposkopowego widzialnego rozproszonego przekrwienie, obrzęk wokół kanału naczyniowego pętle pseudo.

Aby zidentyfikować endocervite, diagnoza jest następująca:

  • lusterka inspekcyjne;
  • kolposkopii;
  • bakteriologiczne zaszczepiających (gonokkoki, Mycoplasma, Ureaplasma, mikroflory);
  • rozmaz mikroskopia;
  • cytologia;
  • PCR (opryszczka, HPV, chlamydia, trihomanady, gonokoków).

rozmaz mikroskopii do określenia liczby leukocytów, nabłonkowych flory śluzowych, a także zidentyfikować gonokkoki, trihomanady, Candida i kilka innych mikroorganizmów. Jest to prosty, niedrogi test, który szybko wykonane.

Siew umożliwia wykrycie nie tylko mikroorganizmy, ale także znać ilość i wybrać lek, który jest wrażliwy. Ta analiza jest przeprowadzana przez około tydzień i jest droższy.

Nowoczesna metoda diagnozowania chorób przenoszonych drogą płciową jest PCR. Jest to metoda bardzo czuły, wykrywa nawet kilka DNA drobnoustroju w preparacie. Wszystkie wymazy do analizy pobierane są z szyjki macicy.

badanie cytologiczne ujawnia nienormalnych komórek. Jest on powszechnie stosowany do wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Jednak badanie może wykryć stan zapalny – Typ 2 cytogram.

Zgodnie z wynikami badań określonych czynników chorobotwórczych i nieleczona endocervicitis. Pamiętaj, aby przypisać terapię System narkotyków, do których jest wrażliwy. Aktywnie wykorzystywane miejscowe leczenie, które może zmniejszyć swój czas.

Według uznania lekarza wyznaczonego przez leki immunologiczne i leki, które wspomagają wątrobę. Podczas korzystania antybiotyki powinny prowadzić terapię przeciwgrzybiczą i przywrócić mikroflorę pochwy.

Endocervicitis, których leczenie zależy również od obecności powikłań i czasu trwania procesu wymaga obowiązkową kontrolę po leczeniu. Czynsze pacjent testuje się kilka razy po jego zakończeniu.

Więc endocervite należy traktować należy zrobić koniecznie, to nie ma się przejawiać. Dlatego ważne jest, aby mieć rutynowych badań kontrolnych u ginekologa. Jeśli choroba jest nieleczona, proces może rozprzestrzeniać się do macicy i jej przydatków. Ponadto, chroniczny endocervite mogą spowodować zmiany w śluzówce macicy, która staje się nieprzepuszczalne dla plemników. Ponadto, ta choroba może prowadzić do raka.