204 Shares 1151 views

Czy jesteś pewien, że palenie fajki jest bezpieczne?

W Sudanie i Egipcie, to urządzenie nazywa shisha, Turcja, Syria i Indie – hookah. Niektóre z nich są zbudowane z gliny, niektóre – wykonany z tworzywa sztucznego. Wnętrza najbogatszych orientalnych domów nie może obejść się bez metalowej fajki z ozdobną grawerowania. Z dowolnego materiału zostały one wykonane, wszystkie one mają taką samą zasadę działania.

Trochę egzotyki

Z pewnością Szisza prostotę i przyniósł mu tak wielką popularnością wśród młodych ludzi na całym świecie. A może egzotyczna urządzenie tworzy miłą kameralną atmosferę w wyspecjalizowanych instytucjach? W każdym razie, ludzie uważają, że palenie fajki nie jest wciągająca, ale przynosi wiele radości.

Moda, która pochodzi z Bliskiego Wschodu

Wspólne palenie fajki wodnej jest uważane za nieszkodliwe. W tym samym czasie, to zabieg relaksujący na Bliskim Wschodzie kierują ich młodzieży i kobiet spojrzeniem, którzy w życiu nie palę papierosów. Obecnie kultura Szisza rozprzestrzenił się daleko poza ich historycznej ojczyzny. W Europie, Brazylii i Stanów Zjednoczonych Ameryki jest egzotycznym działalność wśród młodzieży i cyganerii artystycznej kwitnie.

Badanie, które zostało przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazały, że około jedna piąta studentów próbował zapalić fajkę wodną. Teraz te egzotyczne atrybuty są nawet w stołówce wybiegiem. Palacze Radujcie: W przeciwieństwie do tradycyjnych papierosów, fajki do palenia nie wpadł w niełaskę i nie jest zabronione w miejscach publicznych. Wydaje się, ludzie po raz kolejny złapany na haczyk do własnych błędów. Po tym wszystkim, wiara w absolutnej nieszkodliwości egzotyczne działania jest źle.

"Smoke on the Water"

Jednym z największych mitów na temat palenia fajki wodnej jest to błędne przekonanie ludzi, że tytoń przechodzi woda oczyszczona. W rzeczywistości, ryzyko spotkania z czynników rakotwórczych w tej metodzie wędzenia nie znikają. Nikt nie wie jak znaleźć wiele substancji chemicznych w dymie, główny strumień dymu fajki. Niestety, ten temat odbyła się zbyt mało badań.

palenia tytoniu jest spalane w małym naczyniu, na górnej części korpusu głównego aparatu. Osoba para inhaluje się przez ustnik rurę połączoną z dolną zbiornika wypełnionego wodą. Filtr wodny (własne) można chłodzić wdychanego dymu. Jak można sobie wyobrazić, aromatyzowany tytoń nie wchodzi bezpośrednio do płuc, jak w normalnym palenia. Po pierwsze, jest on przekazywany przez wodę.

Proces ten polega na węgiel

Tradycyjnie, filiżanki palenia tytoniu słodzone gliceryna, co sprawia, że suszone liście mokro. Dlatego, aby utrzymać stałe spalanie węgla jest dodawany do urządzenia. Teraz pomyśl o tym, jak wiele zanieczyszczeń byłby w ustach palacza wdycha opary ze spalania węgla? Element ten zawiera substancje toksyczne, w tym tlenku węgla, metale ciężkie i żywice formaldehydowe. Niektóre fajki wodne są oferowane do sprzedaży z ustnikiem zawierających filtry bawełniane lub z tworzyw sztucznych oczek. Jednak Światowa Organizacja Zdrowia nie otrzymała dowody, jak te urządzenia zmniejszają szkodliwość palenia.

nieznane zagrożenia

Wiemy już, że zbiornik wody, znajduje się w głównym budynku, dym stygnie. Być może jedno działanie gdzieś w kawiarni na spotkanie z przyjaciółmi, i nie doprowadzi do frustrujące doświadczenie skutków zdrowotnych. Jednakże, jeśli praktyka palenia fajki wodnej na bieżąco, jest mało prawdopodobne, będzie zapisać się od złego. Tak więc, typowa sesji trwa co najmniej 20 minut. Czasami procedura może trwać godzinę. Proste obliczenia powie, że zamiast 8-12 chrupki z papierosem wędzonego, hookah sesja palenia pozwala osobie, aby wdychać ekwiwalent 50-200 zaciągnięć. Być może, dla większości ludzi, dane te będą kompletnym zaskoczeniem.

Porównanie poziomów tlenku węgla

Badania naukowe prowadzone na Florydzie, uważany poziom tlenku węgla wśród klientów Szisza kawiarnie. Gdy bierze się pod uwagę, że użytkownicy wędzone przed opuszczeniem instytucji. W rezultacie, wentylatory HooKah poziomy tlenku węgla w organizmie trzykrotnie wyższe w porównaniu z miłośnikami papierosów. Niektóre z badanych odnotowano zawroty głowy, które jest jednym z wczesnych objawów zatrucia tlenkiem węgla. Okazuje się, że ten egzotyczny układ o przyjemnym zapachu nie jest tak nieszkodliwe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.