883 Shares 9713 views

Wzmocnione włóknem rur polipropylenowych: Skład, zalety i zastosowania materiału

wzmocnionego włóknem szklanym Rury polipropylenowe są stosowane coraz częściej, nie tylko w budownictwie, ale także w przemyśle. Fakt, że mają wiele zalet. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę, że są one bezpieczne dla ludzi i środowiska. Rury mają również niski ciężar, który nie uwzględnia się ich wytrzymałość. I mają rozsądną cenę i może pracować znacznie dłużej niż wyrobów metalowych.

Ten materiał jest praktycznie niemożliwe na korozję i rdzę, gniciem. Wzmocnionego włóknem szklanym tworzywa sztucznego rury montuje się bardzo szybko. Mają zwiększona sztywność, więc liczba podpór i łączników może być zmniejszona, co również obniża koszty instalacji systemów. Mała środek rozszerzalności liniowej zmniejsza liczbę różnych urządzeń dylatacyjnych lub zrezygnować je całkowicie.

Używane wzmocnionego włóknem szklanym rur polipropylenowych w systemach wodociągowych z zarówno na zimno jak i na gorąco. dostarczone produkty są stosowane w ściekach, ogrzewania i wentylacji. Ponadto, są one często stosowane w rolnictwie, przemyśle stoczniowym i przemysłu.

Teraz rozważmy strukturę tych rur i proces wzmacniający. Oczywiście produkty te są wykonane z wielu warstw, które są ściśle ze sobą skondensowanych. Kiedy ta ściana musi być monolitem. Kiedy wzmocniony włóknem szklanym polipropylenowa produkcji rury ujędrniające powłoka musi być przyspawane do podstawy i syntetyczne formy z nim do uzyskania jednorodnej masy. W celu połączenia elementów przedstawionych w jednej strukturze, jest to niezbędne do korzystania z wyposażenia. W tym przypadku, trzeba uszczelnić połączenie za pomocą lutowania.

Rury z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknami wzmocnionego specjalnej mieszanki na bazie cementu. W związku z tym takie produkty mają wysoki poziom wytrzymałości. Na przykład, elementy przedstawione są silniejsze niż stal. Ale za to, że ważne jest wzmocnienie rury. Na przykład, włókna szklane, muszą znajdować się pomiędzy zewnętrzną i wewnętrzną warstwą z polipropylenu. Tylko w tym przypadku wadą kruchości, zostaną wyeliminowane.

Ponadto, rury polipropylenowe z włókna szklanego muszą być tworzone za pomocą specjalnego dostosowania techniczne. Produkcja takich struktur w domu jest możliwe. Należy zauważyć, że polipropylen mają być dodane i włókna szklanego. Z tego powodu, wytrzymałość rur jest znacznie lepszy, i mogą być stosowane w ekstremalnych warunkach.

W przypadku danych otrzymanych jakości produktu podczas wytwarzania należy w sposób ciągły kontrolować indeksu stabilności termicznej liniowych elementów rozporowych. Dodatkowo, każda inna średnica rury mają własne wartości. Fakt, że te dane są niezbędne do późniejszego wykorzystania produktów.

Rury z polipropylenu wzmocnionego włóknami szklanymi, jest tym silniejsze, im wyższy jest procent materiału wzmacniającego w warstwie środkowej i jej grubości. To wszystkie cechy produktów przedstawionych.