746 Shares 7284 views

Przywracanie ruchliwość męskiej nasiona lub Astenozoospermia Leczenie

Choroba charakteryzuje się niską jakością nasienia, to znaczy zmniejszenia ilości aktywnego i ruchliwości plemników. W przypadku wystąpienia ciąży konieczne, sperma odpowiednie pod względem objętości (co najmniej dwa mililitry) z mieszaniny reakcyjnej (korzystnie – alkalizujący), lepkość, liczbę plemników (ponad 20 milionów na 1 mililitr), a co najważniejsze, aktywny i szybki nasienia musi być co najmniej 20% (grupa a) nie mniejszej niż 50% (grupa a i B).

Po rozpoznaniu „Astenozoospermia” panika człowiekiem. Był szczególnie zaniepokojony z pytaniem: „Jak leczyć astenozoospermii?”. Na szczęście choroba jest głównie traktowane łatwo i szybko.

Przyczyny choroby

W większości przypadków przyczyną choroby jest wyniszczające styl życia zdrowie (niezrównoważona dieta, niedobór witamin, zmęczenie, stały stres, trucizny zatrucia, mała aktywność ruchowa) i efekt ekspozycji różnych substancji i zjawisk (zatrucie nikotyny dym, alkohol, odbiór wpływu różnych leków leki i tym podobne).

Wrodzona lub genetyczne Astenozoospermia bardzo rzadko.

objawy

Astenozoospermia zwykle wykrywane przy poszukiwaniu przyczyn niepłodności zrównoważonego. Bezpośredni objawem choroby jest prawie tam. objawy pośrednie może być zły stan mężczyzn, pogorszenie stanu zdrowia, chorób przewlekłych, palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu, niemal brak ruchu i więcej. Wszystko to może wskazywać, że jakość nasienia zostanie zdegradowany.

diagnozowania

Najbardziej dokładne i prawidłowe metody diagnozowania choroby jest spermograamma. Ponadto, ze względu na szybki czas zmienności jakości nasienia, takie badanie powinno być przeprowadzone co najmniej dwa razy w odstępie tygodnia lub dwóch.

Zanim jakakolwiek testowanie jest niezbędne do 3-7 dni do przestrzegania wszystkich zasad prawego życia. Plemniki zebrano przez masturbacji do sterylnego pojemnika i transportowane do badania ciepła godzin. Każde zakłócenie normalnych parametrów nasienia może powodować bezpłodność. Nawet sperma wskaźniki charakterystyczne (kolor, zapach, lepkość kompozycji) tylko jedną złą wartość (ilość) może doprowadzić do praktycznej niemożliwości partnera ciąży.

Jak leczyć astenozoospermii?

Leczenie Astenozoospermia jest wyeliminowanie przyczyny choroby. Dlatego też, jeśli w dokumentacji medycznej mówi „Astenozoospermia” leczenie lekarz wyznaczyć ogólny, czyli poprawa czynników zewnętrznych: witamin, zwiększona aktywność ruchową, zrównoważonego odżywiania, zmniejszając stres, właściwego odpoczynku, itd

Jeśli jednak przyczyną chorób wrodzonych, że diagnoza „Astenozoospermia” leczenie za pomocą wszelkich środków i metod staną się nieskuteczne. Konieczne jest podjęcie działań w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia pacjenta, aby zbierać spermę i przeprowadzić sztuczne zapłodnienie.

Jeśli przyczyną choroby są czynniki zewnętrzne, mężczyźni, którzy chcą mieć potomstwo, to lepiej, aby je wyeliminować. A to oznacza – rzucić palenie, pić, używać silnych leków, wziąć udział w kursie witaminy terapii, zaczynają angażować się w działalność energicznych (sport, spacery, siłownia, itp), spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu i natury, unikać stresu, uniknąć zmęczenia i odpoczynek , Wszystkie powyższe wysoce skuteczne w poprawie parametrów nasienia nawet po tygodniu. Jednak w celu dokonania zakorzenione taki sposób życia powinny być stosowane przez okres co najmniej 2 miesięcy.

Musimy pamiętać, że leczenie astenozoospermii który łączy lepiej z działalności naprawczej (Sport, zwiększenie białka diety, sportu i przy braku złych nawyków), jest uleczalna.

Gdy liczbę żywych plemników w nasieniu jest mniejsza niż 20 Mill. Opracowuje leczenia oligoasthenozoospermia, która jest przeprowadzana w sposób opisany w wyżej wymienionych chorób. Ale w ciężkich przypadkach, bez pomocy chirurga nie wystarczy.

Diagnoza „Astenozoospermia” nie jest wyrokiem dla mężczyzny w każdym wieku, od kiedy prawidłowo wybrany leczenia, a co najważniejsze – w zgodzie z podstawowymi zasadami zdrowego stylu życia – istnieje duża szansa na krótki okres, aby poprawić wydajność najgorszym spermy i uzyskać długo oczekiwany potomstwo!