440 Shares 7676 views

Jak leczyć perłowe papule?

Organy płciowe odgrywają dużą rolę w naszym ciele. To przez nich najczęściej w naszym ciele wpada w inną infekcję, prowadząc czasem do nieuleczalnych chorób. Każdy wie, że zapobieganie jest lepsze niż jakiekolwiek leczenie, ale jeśli nadal masz zakażenia w ciele, najważniejsze jest wiedzieć, jak prawidłowo ją leczyć. Jedną z powszechnie znanych i często występujących chorób u mężczyzn i nastolatków są perłowe grudki. Ta choroba występuje u prawie 50% młodzieży, ale jej przyczyny są różne.


Pierścienie macierzyste penisa to grudki o wypukłym kształcie w postaci małych wyprysków, najczęściej umieszczonych na czole penisa, a mianowicie na jego koronie. Są one również uważane za chorobę Fordiysa. Choroba ta jest uważana za bardziej przejściowy etap u nastolatków. Często jednak zdarza się, że perłowe papuły nie przechodzą w okresie dojrzewania i pozostają na penisa przez długi czas. Oczywiście, nie przyczyniają się one do różnych powikłań, nie są przenoszone podczas stosunku płciowego, a także są nieszkodliwe. Wszakże papule na głowie nie są klasyfikowane jako choroba przenoszona drogą płciową, więc wszystkie obawy przed zainfekowaniem ich partnera są na próżno. Ponieważ nie ma problemów z nimi, nie ma potrzeby stałego leczenia ani chirurgii. Jeśli papuły na głowie prącia powodują swędzenie, emituje płyn lub krwawią od czasu do czasu, a następnie udać się do lekarza. Nie próbuj usuwać perłowych grudek, aby nie zarażać infekcji i zapobiec zakażeniu krwi.

Przyczyny pojawienia się perłowych papulek

Pierwszą przyczyną tej nieszkodliwej choroby jest słaba higiena. Bardzo często nastolatki nie zwracają uwagi na to. Wszystkie nagromadzenia, które tworzą się na czole penisa, mogą powodować choroby. Również grudki pojawiają się z powodu zatkania gruczołów łojowych lub porów głowy penisa. Ich wygląd jest typowy i ze zwiększoną ilością androgenów we krwi.

Jeśli grudki pojawią się w ciągu 14-15 lat, wówczas jako dojrzałe kobiety same znikają lub po prostu rozwiązują. Zwiększony poziom androgenu we krwi wpływa na duże uwalnianie smegmy, a z kolei denerwuje ją w skórze w pobliżu korony penisa.

Objawy perłowych grudek

Główną cechą tej choroby jest pojawienie się bliskich papulek o tym samym kolorze, kształcie i rozmiarze o błyszczącej powierzchni przypominającej małe pryszcze. Pearly papules rozprzestrzeniania się na powierzchni głowy penisa w kole w jednym lub więcej rzędów. Dlatego czasami choroba nazywana jest pierścień perłowy. Uważaj – jeśli zauważysz, że pryszcze różnią się wielkością i kształtem, najprawdopodobniej zabrałeś się do jakiejś infekcji. Lepiej jest zbadać lekarz w celu ostatecznego rozpoznania i wyjaśnienia metod leczenia.

Rodzaje leczenia perłowych grudek

Jako taki, leczenie papulek nie jest konieczne, jeśli nie przeszkadza. Ale dla tych, którzy chcą pozbyć się tych wyprysków do celów kosmetycznych, istnieją różne opcje leczenia, a raczej – usuwanie nieprzyjemnych grudek. Najbardziej popularne i wysoce skuteczne są trzy sposoby leczenia. Pierwszym jest koagulacja laserowa. Drugi to elektrokoagulacja. Trzecia jest krioterapia z ciekłym azotem z perlicowych papulek.

Każda z trzech metod leczenia jest dobra na swój sposób. Są szybko wykonane i dają pozytywny wynik. Oczywiście procedura ta będzie kosztować pewną ilość pieniędzy i może wymagać dodatkowych leków, tak aby żadne ślady papulek pozostały na czole penisa. Po zakończeniu pełnego zabiegu, papulek z macicy perłowej nie będą Cię martwić i znikną na zawsze.