390 Shares 3458 views

Słynne egipskie hookahs „Khalil Mamounem”.

Fajki wodne „Khalil Mamoun” są najjaśniejsze przedstawiciele urządzenia do palenia, produkowanego w Egipcie. Marka jest szczególnie popularny i stale przyciąga uwagę nie tylko lokalnych palaczy, ale także dla odwiedzających turystów.

Interesujące szczegóły

Nadal nie wiadomo, gdzie i kiedy pierwsze fajki wodne. Podczas wykopalisk archeologicznych podobnych urządzeń znajdujących się w Ameryce i Afryce. Jednak wielu naukowców są skłonni wierzyć, że kolebką fajki jest nadal Indie. Jest stąd rozprzestrzenił wśród muzułmanów zwyczaju palenia za pomocą specjalnego urządzenia. Egipcjanie dowiedział się o tym dopiero w 18 wieku. Kredyt na ten należący do słynnego czarodzieja o imieniu Khalil Tag el-Din Maamun Halil. W tym czasie doskonalił stare urządzenie i pierwsza utworzona instancja przedstawił gubernatorem egipskiej. Nieco później, otworzył warsztat, gdzie popularne Maszyny wykonywane są na zamówienie. Fajki wodne „Khalil Mamoun” stała się produkcja rodzina. Firma rozwija się i kwitnie do dziś, i nadzorować ich potomków słynnego mistrza.

Co jest tak niezwykłe hookahs „Khalil Mamoun„i dlatego wiele ich wolą? Po pierwsze, należy zauważyć, że takie urządzenia są głównie ręcznie. Jest to niezawodny zagwarantować jakość i trwałość urządzenia. Drugi największy element (wału) jest jednolita konstrukcja bez połączenia przez nić. A materiał do jej produkcji wybiera najlepsze. W większości przypadków, stal nierdzewna, mosiądz, miedź lub brąz. Ostatnią cechą jest to, że budowa portu, a wewnętrzna średnica otworu szybowego dobrane optymalnie. To sprawia, że niemożliwe, aby uzyskać doskonałą trakcję i sprawia, że fajki wodne „Khalil Mamoun” to nie tylko urządzenie do palenia, urządzenie do prawdziwej przyjemności.

Opis konstrukcji

Ci, którzy nie mieli okazję zobaczyć na własne oczy fajki „Khalila Mamounem„Zdjęcia rozważy urządzenia w szczegółach.

Na początek należy zwrócić uwagę, że całe urządzenie może być podzielone na pięć głównych komponentów:

 1. Kolby.
 2. Kopalnia.
 3. Puchar.
 4. Spodek.
 5. Wąż.

Jest to dla takiej listy one zakończone sprzedaży w punktach sprzedaży detalicznej. Każda z nich ma swój cel. Na przykład, czujnik jest stosowany do czyszczenia, środki smakowe i chłodzenia dymu tytoniowego. Cup – to jest miejsce, gdzie jest tytoń lub inny mieszanka palenia. Jest również nazywany „kasztany wodne”. Część ta jest zwykle wykonana z nielakierowanej gliny. Powinno być wyczyszczony i być wystarczająco wysoka. Następnie kielich jest połączony z rurą, która jest umieszczona w środku wał i opuszcza w dół w kolbie. Na tym idzie dym z tlących się tytoń. Spodek jest używany w celu zapewnienia, że może być oddany do użytku specjalne szczypce i węgla. Wąż przeznaczony jest do dostarczenia do palacz. W ostatnich latach, są wykonane z krzemu, stosowany w medycynie. Taki materiał pozwala część ruchoma nie załamują się w fałdy. Jest doskonały do czyszczenia i nie absorbuje szkodliwe żywice. Według tego szczegółowego opisu fajki jest łatwy do nauczenia „Khalil Mamounem”. Zdjęcia można jedynie wyjaśnić konkretne szczegóły.

opinii palaczy

Wielu turystów w Egipcie musieli uczestniczyć w specjalnych instytucji, które nazywane są „fajki”. Tam wszystko jest ustawione tak, że proces dostarczane maksymalną przyjemność. To pewnie dlatego większość turystów starają się przynieść do domu jako prezent do fajki jako przypomnienie miły spędzony czas. Co do reszty, są specjalistyczne sklepy gdzie można bez większych problemów nabyć, na przykład prawdziwego Hookah „Khalil Mamounem”.

Opinii na temat tego urządzenia jest zawsze dodatnia. Nawet ci, którzy nigdy w życiu dotknął zwykłych papierosów, z przyjemnością palić w domu, w towarzystwie przyjaciół. Po wykonaniu tej czynności nie jest trudne:

 1. Po pierwsze, wszystkie elementy muszą być dobrze cool.
 2. Krotnie w misce tytoniu
 3. Żywności zawinąć w folię i czy na powierzchni za pomocą małych otworów igły.
 4. Zapala węgle, lub specjalne tabletki.
 5. Napełnij kolbę wodę, lub dowolną o smaku napoju. Można nawet użyć lemoniadę.
 6. Zbierać fajki, stopniowo łącząc wszystkie elementy w całość.
 7. Węgle umieścić na wierzchu folii kubka.

Urządzenie jest teraz gotowe do użycia. Można się komfortowo i cieszyć się.

bogaty wybór

Tak więc przy zakupie, aby dokonać właściwego wyboru, trzeba wiedzieć więcej o produkcie. Wymaga to szczegółowego przeglądu kalianu „Khalil Mamounem”. Ta popularna marka jest szeroko reprezentowana w sprzedaży. Wśród podstawowych modeli można wyróżnić:

 1. Deker i Double Deker.
 2. "1001 nocy".
 3. Bestia.
 4. Trójmetalowych.
 5. Shareef.
 6. Kamaja i Double Kamaja.

Zgodnie z zasadą pracy są identyczne do siebie i różnią się tylko pod względem wyglądu, wagi i rozmiaru.

Kupujący może wybrać żądaną opcję, na przykład, na podstawie projektu kopalni. Opcje projektowania jest wiele. Jednak kupując każdy element musi być starannie sprawdzane. Tak więc, na spodek i dętki kopalni muszą być napisane markę w języku arabskim lub angielskim. Aby zapewnić integralność produktu musi być montowane blisko dłoń kubek i próby przerwania przez węża. Jeśli powietrze przepływa lub usłyszał gwizdy na zewnątrz, więc nie ma wad w projekcie. W tym przypadku lepiej wybrać inny model. Dopiero po szczegółowej kontroli może zapłacić i ponieść upragniony zakup domu.