204 Shares 2168 views

Jak wybrać odpowiednie anty-żylaki pończochy?

Na wszystkich etapach żylaki pończochy uciskowe może być prawdziwym wybawieniem. Anty pończochy żylaki są w stanie całkowicie zastąpić bandaże, które były używane wcześniej stworzyć presję na żył powierzchownych. Nie więcej muszą wykazać, że wszystko masz problemy ze stopami. Pończochy uciskowe wizualnie nie różnią się od zwykłych, ale doskonale wykonują przypisane im funkcje.

Kto powołuje pończochy uciskowe?

Wiele z nich jest przyzwyczajony do powołania samodzielnego leczenia, kierując się radą sąsiadów lub natrętne reklamy telewizyjnej. To jest fundamentalnie błędne podejście do zdrowia! Tylko wykwalifikowany lekarz, a nie sąsiad, dealerem najbliższa apteka może prawidłowo ocenić stan pacjenta i odebrać pakiet procedur medycznych dla niego.

Jeśli masz ból i uczucie ciężkości w nogach, obrzęk, pieczenie lub uczucie upałów wzdłuż żył, zaciemnienia lub zgrubienie skóry na podudziu, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem phlebologist. Jest to specjalista jest zaangażowany w leczeniu i profilaktyce chorób żylnych. Niezależnie, bez powołania, możliwe jest, aby latać skarpetki lub pończochy, współczynnik kompresji, która jest mniejsza niż 18 mm Hg. Art. Ta bielizna ma tylko profilaktycznie.

Pończochy uciskowe: Rodzaje

Anty pończochy żylaki nie są wybierane do swojej urody, koloru i kształtu, choć nikt nie twierdzi, że to nie ma znaczenia. Głównym wskaźnikiem w doborze jest stopień elastyczności i kompresji. Wysokość pończocha uciskowa i klasy powinny odpowiadać etapie żylaków. Szczególnie korzystał z bielizny kompresji mogą być odczuwalne w początkowych stadiach choroby.

Skarpetki może być różnych wysokościach w górę kolano, powyżej kolana (udo) na pasie. Wysokość zależy od lokalizacji choroby żylaki i zaniedbania. Ponadto odzież uciskowa jest podzielony na męskich i żeńskich. obsady się może być częścią skarpety szpilki całości, lub otwarty palec i piętę.

Anty pończochy żylaki męskie, dostępne w postaci obcisłych leginsach kolan i długości pasa, w postaci rajstop na obu stopach lub jednej nodze z szeroką gumką.

punkty sprzedaży

Nie jest konieczne, aby szukać ubrań medycznych w zwykłych punktach. Pończochy uciskowe powinny być sprzedawane w sklepach lub w sieci aptek. W tym przypadku producent może zagwarantować indywidualne podejście do doboru bielizny medycznej i są zgodne z parametrami na opakowaniu.

klasyfikacja

Anty pończochy żylaki mają różne klasy kompresji:

  • Klasa 1 – wpływ do 21 mm Hg. Art. Są one przewidziane dla pierwszych objawów choroby, które są wyrażone w wyglądzie kapilarnych „gwiazd”, bólu i ciężkości.
  • 2 klasy dopuszczalne nogi zgniatanie od 22 do 32 mm Hg. Art. Pończochy antivarikoznye (2 stopień kompresji) jest przewidziany do żylaków i zakrzepowego zapalenia umiarkowanym.
  • Pończochy 3 klasy ramię jest ściskana siłą nawet do 46 mm Hg. Art. Taka bielizna jest przewidziany do ciężkiej niewydolności żylnej, żylaków, zaburzeń krążenia w wyniku uszkodzenia nerwów obwodowych.
  • Klasa 4 jest najwyższa. Wysiłek w tym przypadku ponad 50 mm Hg. Art. Te pończoch nie są często przepisywane głównie w przypadku ciężkiej choroby żylaków i łamania przepływu chłonki.

Cennik produktów mogą różnić się od marki, materiał użytkowania i klasy kompresji.

marka Ergoforma

pończochy anty żylaki Ergoforma – jedna z najlepszych marek na rynku. Wszystkie produkty są wysokiej jakości, atrakcyjny wygląd i wyraził efektu medycznego. Pozwalają one poświęcają dostatecznej uwagi na zdrowie stóp bez poświęcania wygląd. Pończochy w kolorze czarnym i beżowy.

Jeśli wybór – producenta Ergoform „anty pończochy żylaki spełni europejskie wymagania jakościowe. Produkty dla kobiet są wykonane z kompozytowych tworzyw sztucznych. Ta mieszanka poliamidu z dodatkiem elastanu. Ażurowe elastyczny zespół do mocowania na udo – silikon. Toe zamknięte, tak, że produkt może być noszone z butami.

Płótno wzorów (o strukturze plastra miodu o budowie plastra miodu). To sprawia, że możliwe, aby utrzymać pożądaną klasę jakości kompresji. Dzięki specjalnej metodzie tkania i farbowania, produkt wygląda nie różni się od standardowego pończochę i mają dłuższą żywotność.

Określania wielkości

Pończochy uciskowe nie są zgodne z jednakowej wielkości konwencjonalnej bielizny. Przed zakupem trzeba wykonać szczegółowe pomiary. Należy pamiętać, że każdy producent ma swoją własną siatkę wymiarową.

Najczęściej trzeba wiedzieć:

  • Twój rozmiar buta;
  • Obwodowa obwód kości piszczelowej;
  • obwód w najszerszej części kości piszczelowej
  • Obwód obwód szerokiej części ud;
  • wysokość od stawu biodrowego do pięty.

„Ergoform” marki, na przykład, wytwarza przeciw żylaków pończochy, wymiary , które są numerowane od 1 do 6.

prawo opieki

Aby wykonać medycznych cech produktu i długo służył, konieczne jest, aby opiekować się nimi prawidłowo. Kompresja pończoszniczych nosi codziennie i zawsze ręcznie. Można prać w pralce do tych produktów jest nielegalne.

środki oszczędzające stosowane do mycia. Temperatura wody jest wyższa niż 30 ° C, Wybielacze i klimatyzacyjne nie może być stosowany na bieliznę kompresji.

Po przemyciu, pończochy przeciw żylaki nie usuwać i lekko ściśnięte. Następnie rozszerzył bieliznę na twardej, płaskiej powierzchni, z dala od bezpośredniego działania promieni słonecznych lub grzejników elektrycznych.

Gumy silikonowej na mokro podczas prania nie jest zalecane, zabrudzi wycierania słaby roztwór alkoholu.

Pończochy uciskowe przypisane phlebologist ze względów medycznych, są codziennie przez kilka miesięcy. Tak, że mają czas do sucha po umyciu, należy kupić 2 lub więcej par.