436 Shares 6909 views

Sanatorium „Przyjaźń” w Jałcie: przeczytaj zdjęcia turystów

Sanatorium „Przyjaźń” (Jałta) jest cechą południowym wybrzeżu. Jego unikalna architektura przyciąga nie tylko tysiące turystów, ale również sprawia, że jest bardzo popularny wśród fanów, aby być fotografowane dla pamięci.

dogodna lokalizacja

Tuż przy plaży, w strefie Golden Beach, położony n. Gaspra. Jest znana ze swoich nowoczesnych uzdrowisk. Mogą one zostać osiągnięte nie tylko drogi, ale również do wypłynięcia na morzem. Wtedy oczy otworzą się niepowtarzalny widok. Oryginalny budynek „Kurpaty” ośrodek przyciąga uwagę wszystkich turystów. W uzdrowisku zawiera tylko dwie strony: sanatorium. Palmiro Togliatti i sanatorium „Przyjaźń” (Jałta jest ich miejsce zamieszkania). Są one dość różne od siebie w ich architekturze.

Pierścień na trzech filarach

Architekci w jednym czasie zaproponował dość nietypowe rozwiązanie w konstrukcji obudowy. Jego intencją jest, aby rundę. Strukturalnie, ten budynek nie ma odpowiednika w świecie. Dlatego uważa się wyjątkowy. Bardzo często w przewodnikach „Gaspra. Jałta. Krym „na okładce znajduje się zdjęcie tego konkretnego budynku. Obudowa ma kształt dużego pierścienia, który spoczywa na trzech głównych podpór w postaci wysokich wież. Taki projekt architektoniczny pozwala turystom badać okolicę zasadniczo 360 stopni. Pokojach ośrodki oferują magiczną romantyczny widok na morze i Góry Krym. Dzięki dobrze wyposażonej promenadzie taras, który może wzrosnąć każdy może cieszyć się na południowym wybrzeżu Krymu w całej swej okazałości.

infrastruktura

Trzy wieże, które stanowią podpory dla głównego pierścienia ciała, są nowoczesne wyciągi, szerokie klatki schodowe. W dolnej części budynku, na pierwszym poziomie znajduje się duży kryty basen, który jest wypełniony podgrzewaną wodą morską. Dzięki szerokiemu panoramicznymi oknami, pełnym iluzji, że basen jest połączony z morzem.

Pokoje i ceny

Sanatorium „Przyjaźń” (Jałta) – nowoczesne pokoje klasa średnia. Wszystkie one posiadają balkon, łazienkę, telewizor i lodówkę. Do Twojej dyspozycji – pojedyncze i podwójne numery pokojów. Można wybrać dwie opcje: z widokiem na morze lub góry.
Koszty utrzymania zależy od poziomu sezonu oraz polityki cenowej , a następnie przez wszystkich uzdrowisk Krymu. Ceny są uzależnione od tego, czy jest to w sezonie, średni lub niski.

Tak więc, w sezonie pomieszczeniu może być wynajętym od 2200 do 2500 rubli latem tym samym do tej ilości należy dodać 700 rubli. Dwuosobowy pokój będzie kosztować od 1700 rubli za osobę aż do 3850. W sezonie, maksymalna cena za pokój dwuosobowy będzie 4200 rubli. Kwota ta obejmuje zakwaterowanie, posiłki i wszystkie zestaw podstawowej opieki zdrowotnej, która obejmuje procedur medycznych. Ponadto, każdy camper mogą bezpłatnie korzystać z basenu, wyposażonej plaży do odwiedzenia, a jeśli to konieczne, skontaktuj się z kliniką.

Jeśli wziąć w będzie gdzieś w środku listy jako przykład innych ośrodków Krym, ceny zakwaterowania w sanatorium „Przyjaźń”. To nie jest najbardziej kosztowne, ale również nie najtańsze miejsce na wakacje południowym wybrzeżu Krymu.

Kto powinien uciekać

Reszta w Gaspra pasują niemal każdego, ale jest szczególnie polecany do tych ludzi, którzy mają problemy z układem oddechowym. Po tym wszystkim, bardzo klimat tutaj jest lecznicze. Parowanie z morza, bogate w jod i mikroelementów, wstań. Nie mieszają się z powietrzem lasów, która jest wypełniona słodkie zapachy z sosny. Tak więc atmosfera jest już leczy. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy mają choroby oskrzeli, płuc, górnych dróg oddechowych.

opinie

Ludzie, którzy już mieli odpocząć w tych miejscach, pozostawiając dobre opinie o Gaspra. Sanatorium, znajduje tu dostarczyć pełną gamę usług odnowy biologicznej oraz „przyjaźni” – nie jest wyjątkiem.

Niektórzy turyści powiedział mi, że nigdy nie marzył o takiej godnej reszty i udał się najpierw do Gaspra ostrożnie. Ale ośrodek był dobry, przytulne i bardzo przytulne. Można zamówić ładny pokój i wybrać lepsze jedzenie. Wśród tych zalet: bardzo czyste morze, przyjazny i pomocny personel w ośrodku zdrowia i dyskretną obsługę. Wśród minusy – stare meble w pokojach, nawet w czasach radzieckich. Ale, zgodnie z resztą, wygląd ma. Należy zauważyć, że sprzątanie odbywa się dobrze. I toczących się procedur medycznych Klienci uciekają i nie mają roszczeń. I radzę każdy, kto chce cieszyć się ciszą i spokojem, po prostu kupować pozwolenia na „Przyjaźń”.

W wakacje – specjalny program

Poza tym „Przyjaźń” sanatorium można spędzić czas ze świadczeń – do odpoczynku i uzyskać zdrowsze w całości, zaleca się, aby tu przyjechać i święta: Nowy Rok, Boże Narodzenie, Wielkanoc, 8 marca, 1 maja, i tak dalej. Dla dowolnej daty wypoczynkowego przygotowuje wielki koncert i program rozrywkowy.

Wczasowicze, którzy odwiedzili sanatorium „Przyjaźń” w Nowym Roku, a następnie podzielił się swoją radość w sieciach społecznych. Zauważono, że w pokoju przez cały czas utrzymać przyjemny klimat – nie za gorąco, ale wystarczająco ciepłe. W jadalni było zawsze duży wybór dań. I, jeśli jest to owsianka mleko na śniadanie, można wybrać z 2-3 gatunków. To samo odnosi się do dania głównego, czy to mięso lub ryby, wszystkie oferowane z różnymi przystawkami. Owoców, babeczki, herbata, jogurt – Wszystko było bardzo świeże. Duży wybór sałatek i zup. Również cieszył turystów, które mogą nawet zamówić menu dla siebie.

Bezpłatną saunę i basen, bardzo miła obsługa – to priorytety, które wyznaczają każdy wczasowiczów.

Trzeba dodać, że jest to absolutnie się z pięknymi widokami ciała: na Jaskółcze gniazdo, wszystkie piękne parki pobliskich ośrodków, kolejka linowa na górze Aj-Petri. Wszystko widać na pierwszy rzut oka. A powietrze jest tak czyste, że po prostu chce się pić! To jest takie wspaniałe miejsce znajduje się na południowym wybrzeżu Krymu.

leczenie:

Rehabilitacji i rekreacji – pakiet oferują niemal wszystkie ośrodki zdrowia Krymie. Ceny zakwaterowania, jak już wspomniano, i to podstawowy pakiet usług zdrowotnych. Sanatorium „Przyjaźń” jest również prowadzony przez tę regułę – i obejmuje pakiet wellness w cenie.

Zasadniczo, ośrodek jest przeznaczony dla ludzi, którzy mają choroby układu oddechowego i górnych dróg oddechowych. Są to:

 • przewlekłe zapalenie gardła ;
 • zapalenie migdałków;
 • zapalenie krtani;
 • tchawicy;
 • nieżyt nosa;
 • zapalenie zatok;
 • zapalenie zatok;
 • zapalenie wyrostka sutkowatego;
 • Przód.

Istnieje również dobrze traktowane jest:

 • astma oskrzelowa;
 • przewlekłe zapalenie oskrzeli;
 • rozedma płuc;
 • stan po zapaleniu płuc;
 • mukowiscydozę;
 • wady rozwojowe płuc.

Ponadto Ośrodek posiada doskonałą bazę medyczną w leczeniu przewlekłych chorób słuchu. Sanatorium oferuje pacjentom balneoterapii: hydrobath i kąpiele z ziół, kąpiele suche dwutlenku węgla. Dla tych, którzy chcą podjąć ogólny masaż terapeutyczny na klasycznym schemacie, jak również ręcznego, na miejscu, masaż próżniowy. Zasilany przez drogi oddechowe. Ośrodek posiada również własną stomatologia, Modern Office ENT. Działa dział termoterapii. Weźmiesz następujących ekspertów:

 • terapeuta;
 • pulmonolog;
 • pediatra;
 • ENT lekarz;
 • Lekarz diagnostyki funkcjonalnej;
 • akupunktura;
 • stomatolog;
 • SPL lekarz.

Sanatorium „Przyjaźń”, Jałta – to nie tylko wspaniałe doświadczenie relaksu, ale również przywrócenie zdrowia i wspaniałe wspomnienia na długie lata.