234 Shares 2818 views

Najlepszy mix dla wcześniaka: przegląd, cechy, poglądy i opinie

Każda mama chce jej dziecko urodzone o czasie i jest zdrowa. Ale zdarzają się sytuacje, kiedy dziecko rodzi się przedwcześnie. W tym przypadku, gdy matka jest konieczne do podjęcia wszelkich starań, aby jej dziecko jak najszybciej i zyskał siłę pod każdym względem na równi z dzieckiem, urodzonego w czasie. Ważną kwestią w tej sytuacji jest to, na pierwszy rzut oka bardzo prosta: jak wybrać mieszankę dla wcześniaka?

RSS ostrożnie

Systemy i funkcje wcześniaków ciało jest jeszcze niedojrzały. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do układu pokarmowego. Dlatego karmione butelką przedwcześnie urodzony maluch jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy nie ma nietolerancja mleka kobiecego. Do takiej mieszaniny okruchów, które żywią poważnie różnią się od takich parametrów: kaloryczna wzrosły, liczby łatwo przyswajalnego białka, zbyt duża, jak liczba łatwo przyswajalnych tłuszczów (MCT). Ponadto, jest to dla tych dzieci wykorzystywanych w celu dostosowania węglowodany: maltodekstryna i glukoza są dodawane, niższa zawartość laktozy. W takich mieszaninach, zwiększenie ilości witaminy D, C i E.

Bierzemy pod uwagę ciężar malucha

Przy wyborze mieszanki należy uznać za ważny punkt: jeśli przedwczesny dziecko ma masę mniejszą niż 1,8 kg, podczas gdy nie jest to waga, produkty paszowe powinny być „Nutrilon Prés 0” i Similac Special Care została osiągnięta.

Każda inna formuła wcześniaka jest zalecane, gdy ciężar dziecka przekracza 1,8 kg i aż do tego czasu, aż nie ma ciężar trzech kg. A osiąga taki poziom tot można przekształcić do mieszaniny donoszonych niemowląt.

Co należy zwrócić uwagę na opiekę matek

Niektóre matki uważają, że jeśli tłumaczymy dzieciak na mieszaniny, wszystkie problemy zostaną rozwiązane przez siebie, bez żadnego wysiłku z ich strony. Ale mleko z piersi jest rodzajem leku Biorąc to dziecko jest traktowane, wzmacnia układ odpornościowy. Dlatego konieczne jest, tak długo jak to możliwe, aby utrzymać ten rodzaj karmienia. Nie dopuszcza się tylko wtedy, gdy mamy piersią jest rzadkie choroby dziedziczne – choroba syropu klonowego, galaktozemię, fenyloketonurię. Choroby te mogą tak przekształcić metabolizm, które nie będą przetwarzane normalnie składniki mleka, ale wręcz przeciwnie, będzie produkować toksyny, które będą miały wpływ na rozwój mózgu i dziecka. W tym przypadku konieczne jest wybranie konkretnego jedzenia, które jest ograniczenie pewnych węglowodanów i aminokwasów.

Terapeutyczne dla niemowląt – to wciąż lek i powinien być stosowany tylko na zlecenia lekarza i wyłącznie pod jego kontrolą. Wielu z nich są zbyt restrykcyjne żywność dla niemowląt i we wszystkich aspektach nie jest pełnoprawnym. W związku z tym okres ich wniosek powinien zostać wybrany z rozsądnego punktu widzenia. Ważny jest fakt, że koszt mieszanek leczniczych jest zbyt wysoka, a znalezienie ich jest bardzo trudne.

Przedwczesne niemowlę i dziecko, które waży niewiele

Szczególną uwagę przywiązuje się do przyrostu masy ciała i ogólnego rozwoju wcześniaków i maluchów z niską wagą. W związku z tym, mieszanina dla wcześniaków i małych dzieci powinna być jakościowo różny od konwencjonalnych brzdąców spożywczych. Różnica powinien być obecny w składniku białkowym mieszaniny, w rzeczywistości konieczna jest przede wszystkim do dziecka.

Dlatego w sytuacji, gdy matka nie może karmić swoje dziecko mlekiem matki, należy wyznaczyć dla niego specjalny mix – mój najlepszy. Może to być także mieszanina wcześniaków i niemowląt LBW. opinie mumie zawierać podziękowania dla producentów, ponieważ jest często z powodu takich mieszanek dzieci zyskać niezbędną wagę i uzyskać wszystkie składniki odżywcze. Szczególnie ciepłe słowa są mieszaniną „Similac”, w której tak wielu z tych samych składników odżywczych, jak w mleku kobiecym. Istnieje prebiotyki, niezbędne dla prawidłowego rozwoju mikroflory jelitowej.

Zawartość mieszaniny

W takich mieszaninach zawierają niezbędne wiewiórki dziecko w większych ilościach. Cel ten został osiągnięty przez białka surowicy. To, co należy jeść wcześniaków. mieszanka mocy w tej sytuacji powinny być wykonane ze szczególną starannością. Przedwczesne i niskiej masie urodzeniowej dzieci trochę bardziej pod wpływem środowiska zewnętrznego, są nieco słabsze niż w innych maluchów.

Dziecko jest lepiej absorbowany przez mieszaninę specjalnie wybrane i cząsteczki tłuszczu. Węglowodany są dodawane do mieszanki w postaci dekstryny i laktozy, tak że jedzenie jest lepiej wchłaniane przez dziecko. To również dodawać i tauryna, która ma duże znaczenie dla kształtowania się układu nerwowego i zbilansowane składniki mineralne. Producenci wywołanie takiej mieszaniny dodaje PRL lub numer prefiksu "0", "Humana 0", "Pre NAS", "pre-Friso", "pre-Nutrilon".

szczególne podejście

Przedwczesne maluchy i te okruchy, które urodziły się w czasie, ale o bardzo małej masie (2,5 kg), wymagają szczególnej opieki i żywienia. Oczywiście, najlepsze jedzenie dla nich być mleko matki. Natura jest bardzo mądrze: że mamusie dzieci różni się nieco w swoim składzie: ma więcej minerały, witaminy, niezbędne dla dziecka; nie są to kwasy tłuszczowe, które nie są syntetyzowane.

Zdarza się, że karmienie piersią nie jest możliwe z jakiegoś powodu. Następnie należy natychmiast odebrać mieszaninę do przedwczesnego dziecka lub niemowlęcia LBW – specjalny, który został zaprojektowany specjalnie dla potrzeb dzieci, aby nie zyskać niezbędną wagę i przedwczesnych tots.

"PRE Nutrilon" i "Nan PRE"

Na przykład dobrego odżywiania dla dzieci rozważyć te dwie mieszanki.

Tak więc, preparat do wcześniaka „pre Nutilon”. Spełnia dzieci potrzebuje energii i składników odżywczych. Mieszanina może stanowić gromadzenia składników odżywczych, w tym samym stopniu co w trakcie rozwoju płodowego – w trzecim trymestrze ciąży. W jeszcze niedojrzałe okruchy układ metaboliczny ona ma bardzo minimalne obciążenie. preparat mleka dla wcześniaków „PRE Nutilon” jest przeznaczony do chrząszczy, aż do czasu, gdy osiągną one ciężar 3-3,5 kg.

Inne przydatne mieszanka dla wcześniaków, które w większości pozytywne opinie (można je przeczytać w gazetach, i usłyszeć od osobistych wywiadów z matkami) zostały pomyślnie przetestowany przez wielu rodziców. Największą liczbę miłe słowa można usłyszeć na „Nan PRE”. Mama mówi, że smak (dzieci naprawdę lubią), mieszanina nie jest zbyt słodki, a nie świeże, a skład (w tym przypadku, zwłaszcza na okruchy, najważniejsze), to jest bardzo wysokiej jakości. Producent zawsze bierze pod uwagę specyfikę i potrzeby chrząszczy wiekowych. Dzieci zawsze jeść mieszankę apetytu, prawie nigdy nie rezygnując z proponowanego jedzenia. To jest bardzo dobrze wchłaniany przez małych konsumentów. I dla matek istnieje pewien komfort: łyżkę można umieścić na specjalnej listwy banków, więc nie jest to konieczne (jak w przypadku stosowania innych mieszanek), wspinaczka ręką w słoiku, aby wydobyć go do gotowania.

Powyższą mieszaninę stosuje wcześniaków i niska masa urodzeniowa karapuzov. Zawierają one nowoczesny składnik tłuszczu z dwóch kwasów – dokozaheksaenowy i arachidonowego – które są niezbędne dla rozwoju intelektualnego i psychomotorycznego chubby małego chłopca ośrodkowego układu nerwowego i tworzenie funkcji. Mieszaniny jest unikalny kompleks białkowy, w którym wysoki poziom białka serwatki (70%); to jest bardzo łatwe do strawienia i jest w stanie sprostać zwiększonych potrzeb wcześniaków okruchów.

Jak wybrać właściwą kombinację dla swojego dziecka?

Przez dobór mieszanek na karmienie sztuczne dziecko należy podchodzić bardzo ostrożnie, dopiero po zbadaniu pediatry dziecka i jego rady. Oczywiście, najlepiej mieszanka dla wcześniaków – jeden wybrany przez rodziców. Wszystko, co trzeba wiedzieć, zasady, zgodnie z którymi konieczne jest, aby wybrać jedzenie dla dziecka:

  1. Dziecko karapuzov pasuje wyłącznie przystosowany formułę, ponieważ jest najbardziej podobny do składu mleka kobiecego, to lepiej trawione i wchłaniane przez dziecko.
  2. Przy wyborze mieszanki konieczne jest, aby zwrócić uwagę na zalecenia wieku, to znaczy, musi w pełni zgodne z wieku i wagi dziecka.
  3. Jeśli są małe dzieci z problemami zdrowotnymi lub trawiennych, rodzice powinni wybrać specjalistyczną mieszankę leczniczą.
  4. Ignorując liczne reklamy, warto zbadać skład mieszaniny zakupiony. Lepiej jest wybrać ten, w którym znajduje rzepakowy lub olej palmowy.
  5. Szczególną uwagę należy zwrócić na okres przydatności nabytej mieszaniny.
  6. Po wprowadzeniu mieszaniny mama powinna śledzić reakcję ciała dziecka do nowej żywności. Jeśli masz problemy z trawieniem lub alergii, należy natychmiast udać się do pediatry w recepcji. Być może w tym przypadku mieszanka dziecka nie pasowało i powinny zostać usunięte.

W ogóle, bez względu na to, jaką moc nie wybierać rodziców dla swojego dziecka, tak długo, jak nie zaszkodzić dziecku. Ale zdrowe dziecko – to ważne!