359 Shares 6391 views

Naprawione pęknięcia w drewnianą podłogę? Remont podłogi

Przy zakupie nowego domu, co do zasady, natychmiast zaczynają naprawiać – nawet jeśli został zakupiony nowy. A nawet więcej, jeśli mieszkanie zostało zakupione na rynku wtórnym mieszkań lub odziedziczyły po rodzicach. Remont mieszkań własnymi rękami lub z pomocą ekspertów – praktycznie nieuniknioną rzeczywistością każdego przybysza w naszym kraju. Nowoczesna forma obudowy jest przymocowany do montażu płyt kartonowo-gipsowych ścianek działowych, reflektory, sufitów wielopoziomowych.


potencjalne problemy

Podłogi w takich mieszkań – oddzielny problem. W starych domach panelowych różne urządzenia nie jest inaczej. Zwykle linoleum lub deski na szczycie prostych betonowych więzi. Podłoga naprawa Chruszczowa w potrzebie często natychmiast po rozliczeniu.

Jeśli masz tę podłogę, konieczne jest, aby spróbować wygładzić powierzchnię i pozbyć się kurzu wiecznego. Dzisiaj zwykły stary krawat do szczotek naziemnych i zorganizować nowy, jeszcze bardziej tak, że brakuje materiałów do tego. Drobne wady mogą być naprawione – Nieprawidłowości kit kleju do płytek.

A jeśli masz drewniane podłogi? ewentualnie powlekanie płyt ma tendencję do pękania w wyniku tarcia o siebie deski emitują pisk. Zazwyczaj właściciele starają się naprawić przykręcenie płyty za pomocą śrub lub wlewanie do wywierconych otworów kleju. Takie środki nie zawsze są skuteczne. Planując naprawy podłogi Chruszczowa, przygotować się na pewne trudności.

Czasami potrzeba renowacji podłóg drewnianych występuje z powodu powodzi, która wystąpiła z własnej winy lub z powodu powyższych sąsiadów. Jeśli podłogi są zepsute poważnie, to jest oczywiste, że remonty nie można uniknąć.

widać na zdjęciu, podłogi drewniane „Chruszczow” do naprawy.

Pierwsze remonty

Więc, niech nam naprawić. Planując go, należy zdecydować, co trzeba – aby doprowadzić drewnianą podłogę w boskim stanie, lub do wykorzystania jako warstwy zbrojonej pod warstwą wykończeniową. Pozwoli to ustalić, czy można naprawić istniejącą podłogę lub całkowicie go zastąpić. Może wystarczy do wyeliminowania pęknięć w drewnianej podłodze.

Praca zaczyna się od kontroli, aw razie potrzeby zdemontować. Deski podłogowe musi rozpoznać dokładnie ocenić stan. Nieuszkodzone deski użyteczny przy stosowaniu nowej powłoki.

Potem trzeba zrobić miejsce dla pracy i kupić materiał w odpowiedniej ilości. listę wszystkiego, że pójdzie do naprawy podłogi, cenę i ilość wstępnie określony. Wymagana wielkość prętów od 50 do 50 cm, deski podłogowej i folii polietylenowej jako paroizolacja. Podczas naprawy podłogi jego ewentualnej izolacji, co jest ważne dla niższych piętrach mieszkań, zwłaszcza w zimnych miejscach. Jako podgrzewacza stosowane wełny mineralnej. Powinny one być stałe, zachować kształt. Na takich paczek wełny mineralnej jest zawsze określony rozmiar, więc łatwo obliczyć wymaganą ilość.

Kolejność działań

Na początku jest rozłożone na folii polietylenowej naprawy podłogi, który to materiał WWW musi udać się do siebie przez około 20 cm. Ma to na celu zapobiec przedostawaniu się wilgoci z dolnej przestrzeni.

wełny mineralnej tnie się na paski o grubości około 3-4 cm, który jest zamocowany na obwodzie każdego pomieszczenia. Dlaczego zainstalować bary w odległości nieco mniej niż szerokość płyt izolacyjnych. Płaskość poziom konfiguracji sterowania. Pomiędzy nimi znajduje się płyt izolacyjnych, które powinny pasować dokładnie do prostokątów pomiędzy prętami.

Jak to się dzieje z desek, w zależności od tego, czy jest szorstka lub ostatnią warstwę. Jeśli trzeba wyrównać stare drewniane podłogi, położyć na wierzchu nowej powłoki, płyta może być rozszerzona o małych odstępach czasu. Następnym krokiem jest układania arkuszy na najlepszych desek wiórowych lub sklejki jako podkład pod powłoki dekoracyjne. Na wyższe na zdjęciach Artykuł – drewniane podłogi odnowione.

Jeśli skrzypiących desek podłogowych

Tak długo, jak to możliwe, aby nie poradzić sobie z problemem skrzypiące deski podłogowe, zamontować je na śrubach. Jeśli pokrycie deski podłogowe na górze nie chce zwrócić szczególną uwagę na ich jakość. Muszą zostać wzmocnione jak najwięcej ściślej dopasowane do góry. Materiały muszą być suche.

Po ułożeniu deska jest ziemia, a czasem wiele razy, uzyskując idealną płaskość. Przed procesem szlifowania wymaga proshpaklevat ostatnią lukę. Takie szlifowane i lakierowane podłogi drewniane wyglądają bardzo prestiżowy i nowoczesny.

Jeżeli przyczyną było zwyczajowe suszenia, płyty powinny być testowane na wytrzymałość – gięcie i skrzypienie nie powinno być. Być może trzeba zdjąć desek i dodatkowo je naprawić za pomocą śrub. Kolejny etap – pęknięcia kit i płytka pęknięć. Tani i niezawodny opcja – szpachlówka akrylowa do drewna. Narzędzi trzeba tylko kielni. Po wysuszeniu wygładzenia wszystkich miejsc stosujące kit.

Naprawione pęknięcia w drewnianą podłogę?

Przygotuj starą drewnianą podłogę pod wykładziny może być na wiele sposobów. Na przykład, w celu przygotowania mieszanego trocin i wyrównania PVAc lub kupować gotowe wypełniacz. Można użyć standardowego jastrychu piasku i cementu. Tzw mix samopoziomujący nakłada się czyste i przygotowane powierzchnia jest spłaszczony przez radiolatarni prowadzących. Jednak ta metoda posiada tę wadę – długi czas suszenia większości kompozycji.

Często wady związane z bruzdowanie płyt pochodzą z małej miną znaczenie. Innym powodem – źle sfałdowane powłoka pozostaje deformacji. Znalezienie przyczyny usterki można określić niż plaster się pęknięć w drewnianej podłogi.

Gdy dzienniki błędów

Jeśli podejrzewasz, że przyczyną pisku – wada pozostaje sprawdzenie możliwe jest jedynie poprzez usunięcie powłoki. Poprzednia bary są testowane pod kątem trwałości, nienadające się do wymiany. Następnie położyć płytę ponownie i mocno przymocowane do prętów. To może być znaczne różnice w wysokości (nawet do dziesięciu milimetrów). Dopasuj płytę, można użyć struga.

Mieszanka do uszczelniania szerokości szczeliny przygotowanie mieszania mączki drzewnej z kleju PVA. Kompozycja prefabrykowanych stosuje się do pożądanych miejscach, po wysuszeniu, dochodzi etap szlifowania. Pęknięcia mogą być również wypełnione pianką, pozostałości pianki, które po wysuszeniu cięte zwykle biurowego noża. Następnie cała powierzchnia jest przetwarzany uszczelniacza akrylowego.

Tak więc widzimy, że wybory co załatać pęknięcia w drewnianą podłogę, nie jest wystarczające. Na przykład, usuwanie dużych pęknięć może być wytwarzany poprzez wiązce, gdzie wymagana jest kompozycja klejącą. W przypadku małych pęknięć należy kupować podkładu akrylowego i uszczelniacza do podłogi, a także betonokontakt. Początkowo każde gleby szczelina leczeniem, następnie betonokontaktom (przy czym powierzchnia staje się szorstki), a następnie zablokowane holowniczego albo nasyca się szczeliwa. Po wysuszeniu tsiklyuetsya podłogi.

Innym sposobem, aby naprawić

I niż załatać pęknięcia w drewnianą podłogę? Jeśli nie chcesz perestilat podłogi, można wybrać sposób łatwiejsze. Spróbuj zashkantovat deski razem. Klasycznym sposobem będzie wymagało długiego wiertła, wiertarki, młot, taśmy mierniczej i kołków – długie, cienkie drewniane kije z okrągłym przekroju.

Korzystanie otwory wiercone są w dwóch sąsiednich paneli podłogowych pod kątem 45 stopni. Każdy z nich powinien rozpocząć się w jednym pokładzie, a kończy w innym. Jest młotkiem kołki, uprzednio posmarowany klejem. Jego wystająca część wyciąć i przycięte równo. Otwór wierci się w sąsiedztwie wcięciem o ćwierć metra od innych płyt, kołki są prostopadłe do siebie, i tak dalej do wykonania zbrojenia.

Nowsza metoda polega na obecność samogwintujących wkrętów, a także specjalnym wiertłem, które ryz otwór do uszczelniania głowami. Na ostatnim etapie eliminuje wszelkie nierówności.

Co jeszcze można zrobić

Wypełnianie luk w podłogi z drewna mogą być produkowane przez tak zwanych metod miękkich i twardych. Miękkiego sznurka stosowanego (korzystnie naturalnym), oraz spoiwa polimerowego, drewniane klina i młotka. Sznurek nasączonych w klej, a następnie za pomocą młotka i klina jest umieszczona pomiędzy deskami. Po polimeryzacji klej (około jeden dzień) pozostałe nieprawidłowości osadzony wypełniacz.

Zaletą takiego kleju jest jej elastyczność. Nawet gdy jest sucho, różnica nie jest już rośnie. O jeden dzień należy oczyścić powierzchnię i można rozpocząć zabarwienie.

Najpewniejszą drogą do

Ciężko sposób uszczelniania wymaga narzędzi, takich jak strugarki, młotkiem i piłą ręczną. Cienkich desek ciętego żądaną liczbę klinów, którego szerokość jest dostosowana do wymiarów szczeliny, a następnie ostrożnie długie boczne kliny są wbite szczelinę młotkiem. Szerokość szczeliny różni się wszędzie i trzeba przycinanie samolotu. Metoda ciężko wymaga wiele wysiłku i cierpliwości, ale jest to najbardziej wiarygodne.

Przed przygotowanej taśmy umieszczona w gnieździe, nie wylewa się klej. Wytrzymać dzień, luka jest czyszczony, i jesteś gotowy do malowania.

Planując remont mieszkania własnymi rękami, należy pamiętać, że istnieją bardziej egzotycznych sposobów, takich jak wypełnianie pęknięć z gorącym asfaltem. Ale to jest dość drogie, brudny i czasochłonne. Wiadomo, że rodnik sposób, aby zamaskować wszelkie pęknięcia i nierówności – składają się ze sklejki. Efektem tego procesu będzie najbardziej trwałe.