481 Shares 6866 views

Fasady do kuchni z rękami. Fasady tablicy do kuchni. Standardowe wymiary fasady kuchenne

Pod wieloma względami, nasz nastrój i chęć powrotu do domu zależy od wnętrza obudowy. Dyskusja na ten temat może być długi czas, co skutkuje odwołaniem do badania różnych naukowców i projektantów, ale to jest już jasne.


Ale gdzie, jak niewielu ludzi myśli o tym, co jest piękne, przestronne i wysokiej jakości wyposażona kuchnia może towarzyskich z rodziną lub przyjaciółmi po prostu niezapomniany. Niestety, często do czynienia z sytuacją, gdzie chaos kuchnia, a niektóre meble nie tylko wygląda obcy, ale też przeszkadza, aby przygotować smaczne i zdrowe dania.

Oczywiście, możliwość kupić cały zestaw litego drewna nie jest w ogóle, ale do fasad do kuchni z rękami całkiem realne. W tym przypadku, nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale będą przywiązywać unikalną tożsamość i wnętrza swoich domów.

Z których mogą być wykonane?

 • Bułka z pulpy drzewnej.
 • Odmiany płyt wiórowych.
 • Szkło.
 • Stopy aluminium.
 • Odmiana z tworzywa sztucznego.

Płyta pilśniowa

Płyty wiórowe i podobne materiały pozwalają mu stać się właścicielem nowoczesnej i pięknej kuchni, kosztem mniej niż najwięcej pieniędzy. Do płyty, która dzisiaj jest bardzo niejednoznaczna postawa. Jednakże, jeśli nie ma pieniędzy na fasadach tablicy do kuchni, masz wielkiego wyboru i tak.

Ale nie wszystko jest tak źle. Nowoczesny przemysł produkuje setki odmian chronionych z płyty wiórowej, elementów dekoracyjnych i folii z powłoką laminowaną. Zwrócić uwagę! Płyta pilśniowa kupić tylko w normalnych producentów, jak podrabianie może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Ponadto, tanie odmiany nie nadają się do stosowania w warunkach wysokiej wilgotności, rozległym dosłownie tylko kilka lat.

szeregi

Wszystkie elewacje z tablicy kuchni dla najbardziej szlachetnego i drogiego wygląd. Są trwałe, łatwe do naprawy i renowacji. Ponadto, takie fronty są całkowicie bezpieczna z punktu widzenia ochrony środowiska, mogą być stosowane do rafinacji gwintu głównego.

Wadą jest to, że trzeba mieć dobrą wiedzę na temat gatunków drewna stosowanych. Tanie odmian drewna nie tylko piękną strukturę, która wyglądała doskonale lakierowane, ale też nie mają wymaganej trwałości.

metal

Jeśli masz zamiar zaktualizować fasady kuchni z rękami, patrzeć do aluminium i stopów aluminium. Ten materiał jest rzeczywiście wieczne, utrzymuje doskonały kształt, nie gnije. Aluminium obojętny na wysoką wilgotność. W ostatnich latach niektórzy projektanci postanowili stworzyć nawet kuchnię, w całości wykonane z tego wspaniałego srebrzystego metalu. Oczywiście, takie wnętrze organicznie pasuje do domu tylko, jeśli jesteś miłośnikiem stylu Hi-Tech.

szkło

Nawiasem mówiąc, jeśli mówimy o tego rodzaju kuchniach projektowych, wtedy umysł nieuchronnie dochodzimy do szkła. Szczególnie dobrze będzie wyglądać, jeśli stanowią one uzupełnienie fasady z tablicy kuchni. Połączenie drewna, szkła i stali będzie zawsze wyglądać nowoczesny.

Główną zaletą jest to, że szkło nie boi wilgoci, kwasów i zasad, łatwych do szorowania przy tłuszczu spalone bez pozostawienia śladów na materiale.

Tylko nie zapomnij o jego kruchości. Koniecznie wklej na wewnętrzne powierzchnie fasad szklanych warstewki wzmacniającej, która niezawodnie trzymają fragmentów w razie wypadku. Jednak doskonałe wyjście będzie robić swoje pleksi, która jest o wiele łatwiejsze w obróbce i jest całkowicie bezpieczny w użyciu.

Porozmawiajmy o tym, jak zrobić prosty panelami drzwi z litego drewna. Od produkcji fasady do kuchni wykonane z metalu lub szkła – dość skomplikowany proces, przybysze nie polecam to zrobić.

Robimy kasetonowe pełne

Pierwszy wymaga znalezienia lub kupić grubość płyty wynosi 1,8 cm (która będzie wykonana ramki) sklejki o grubości co najmniej 6 mm. Z niego zrobimy sobie panel. W razie potrzeby można zastąpić płyty ze sklejki szkło, aluminium lub z tworzywa sztucznego. Jeśli sklejka nie jest bardzo wysokiej jakości, jest całkiem możliwe, aby wkleić nad nim z folii dekoracyjnych.

Pre-Purchase cały niezbędny sprzęt do pracy: elektryczny układanki, pióro wiertarka pod gniazd pod zawiasy, wiertarki, strugarki.

Zasady obliczania wielkości

Jest bardzo ważne, aby poprawnie obliczyć wielkość, aby zrobić piękne fasady kuchenne. Z ich rąk muszą zmierzyć rozmiar otworów. Uzyskane dane są wykorzystywane do tworzenia drzwi.

 • Wysokość drzwi (a także płyty boczne) musi być mniejsza niż 3 mm, na wysokości otworu.
 • Szerokość Goalposts i poprzeczki może być podjęta według uznania, ale muszą być takie same.
 • Szerokość drzwi musi być mniejsza niż 3 mm wielkości otworu. Jeśli planujesz zrobić dwoje drzwi, a następnie zabrać ze sobą od 1,5 mm.
 • Uczymy wymaganych prętów długości. Aby to zrobić, należy przyjąć szerokość drzwi, odjąć szerokość regału, pomnożonej przez dwa. W ten sposób wartość jest dodawana do 2 cm.
 • Szerokość paneli jest równa długości jej listew, z dodatkiem tych wielkości 1,5 mm.
 • Wysokość określa się następująco: ma podwójną szerokość szczeble, a następnie odejmuje tę liczbę od wysokości bramy. W ten sposób wartość jest dodawana do 2 cm.

Produkcja półfabrykatów

Dokonywanie fasady do kuchni z rękami, zawsze zwracać uwagę na prawidłową produkcję preform. Często zdarza się, że jeden brakowało szczegółów lub nieścisłość w sondowań życie później całkowicie zmienić gotowego szafka kuchenna.

So. Po pierwsze, z wyżej płyty o grubości 18 mm musi być piłować parę pionowych i parę prętów w ramie. Aby rowki w nich 10 mm głębokości i szerokości 6 mm. Zastosowanie do tego celu specjalny brzeszczotu. Zanim spróbujesz go na przygotowania, sprawdzenia rzeczywistej głębokości cięcia do jakiegoś niepotrzebnego kawałka drewna. Zdarza się, że niektóre narzędzia regulacyjne nie odpowiadają rzeczywistych wyników.

Stosując tę samą okrągły brzeszczot, wykonaj niezbędne w konkretnym przypadku rowków. Biorąc sklejki, tworzywa sztucznego lub aluminium, robią panel na pomiary, które zostały podane przez nas wyżej. Następnie można przystąpić do cięcia skoki na drzwiach kreskowych. Szerokość ostrza – 6 mm, długość – 10 mm. Idealna do wycinania ich napędu wgłębienia.

Obróbka elementów konstrukcyjnych

Wszystkie szczegóły są starannie wypolerowane. Zabezpieczanie zębatki w panelach, a na górze i na dole dostosowania paska, spróbuj całkowicie zmontować całą strukturę. Jeśli wszystkie elementy konstrukcji są jeden na jeden z pewnym wysiłkiem, potem zrobiłeś wszystko poprawnie.

Kiedy połączenie wymaga zbyt wiele wysiłku jest wymagane do modyfikacji projektu lekko papierem ściernym. Generalnie, jeśli zaczęły dokonać fasady do kuchni z rękami, należy być przygotowanym na długi i przemyślany pracy z papierem ściernym.

Po raz kolejny montaż drzwi. Powtarzać tak długo, jak wszystkie rzeczy mocno i dokładnie przylegają do siebie. Nie przesadzaj, bo jeśli szlifować od nadwyżki, wtedy trzeba ponownie przeszlifować zepsute części.

Dopiero po wszystkie elementy konstrukcyjne będą pasowały do siebie idealnie, smarować kolce kleju i zbierać wszystko czyste. Nadmiar kleju musi być szybko i dokładnie wyczyścić wilgotną szmatką.

Pozostawić drzwi sama przez co najmniej kilka dni. Kiedy klej jest całkowicie sucha, starannie szlifowane skrzyżowania. Po tym, elewacje mogą być lakierowane lub malowane. Wreszcie, należy dołączyć do gotowego sprzętu drzwi i zainstalować go na swoje miejsce.

Należy pamiętać, że elewacje kuchnia malarstwa (własnymi rękami to zrobić bardzo prosto) muszą być wykonywane wyłącznie przy użyciu przyjaznych dla środowiska preparatów. Po tym wszystkim, podczas gdy w kuchni będziesz mieć do czynienia z żywnością, tak że nadmiar substancji chemicznych w żywności na pewno do niczego!

Trochę o fasadach size

Oczywiście, podtytuł wygląda całkiem głupie. O ile można mówić o tym, kiedy jesteśmy zaangażowani w produkcji żywności dla własnego mieszkania? Wydawałoby się, co tutaj jest to możliwe, aby wyrazić swoją wyobraźnię, bez obawy, że żadnych ograniczeń!

Niestety, ten pogląd nie jest prawdą we wszystkich przypadkach. Arbitralne fasady do kuchni, wielkości , z których Państwo dostosować charakterystykę swojego pokoju – to jest dobre, ale jeśli jesteś w stanie zapłacić ogromne pieniądze dla wbudowanych urządzeń, które muszą być zamówione w tych samych pomiarów?

Poniżej mamy standardowe pomiary, które są prowadzone przez producentów mebli kuchennych. Skupiając się na nich, można dostosować swoje dzieło pod ogólnie przyjętymi wymogami. Wszakże, jak dodatkowe pieniądze, z pewnością nie przyjść!

Tak więc, jeśli są zainteresowani standardowych wielkościach frontów kuchennych, wysokość dolnej podstawie oblicza się za pomocą następującego wzoru: 713 + 4 + 100 + 28 = 845. Wszystkie wymiary w milimetrach.

Wywiercenie 4 mm – odległość pomiędzy przednią i do góry. Wielkość 28 mm – grubość blatu i 100 mm – odległość od podłoża do pudełka. Jak można się domyślić, wszystkie powyższe wartości są ważne do przodu z wielkości w zakresie 713 mm.

Wysokość górnej podstawy, obliczonej przez innego wzoru: 900 + 2 = 902 (mm). W tym przypadku, wielkość szczeliny wynosi 2 mm, powyżej i poniżej przodu. W związku z tym, jego wysokość wynosi 900 mm.

Oczywiście, standardowe rozmiary fasady kuchenne są dość sprawiedliwe dla szerokości modułów. Na przykład, jeżeli wysokość dolnej krawędzi wynosi 713 mm, jego szerokość jest obliczana w następujący sposób: (296h2) + 6 = 598 mm. W takim przypadku, odległość 6 mm – to szerokość szczelin na dwoje drzwi. Szerokość każdego z 296 mm.

Myślę, że ogólny sens jest jasny. Jeśli masz możliwość, aby dostosować wszystkie rozmiary dla wspólnych wymagań, to najlepiej, aby to zrobić. Następnie możesz dużo zaoszczędzić czas i pieniądze.

Trochę o kolorach i opieki

Mając do czynienia z sondowań i innych informacji technicznych, można mówić o czymś piękniejszym. To my go o tym, co kolor najlepiej jest pomalować kuchnię. Oczywiście, jest to wyłącznie sprawa osobista, ale nadal istnieją pewne projektanci ogólnie przyjętych zaleceń.

Specjaliści twierdzą, że kolor elewacji do kuchni nie powinno być zbyt jasny. Jednakże, jest to zrozumiałe, ponieważ plamy przebiec po każdym gotowaniu nie chcemy nikogo. Ale nie powinniśmy angażować się w zbyt ciemnych barwach. Nie zauważysz, jak przystojny fasady nabędzie grubą warstwę spalonego tłuszczu, peeling, który będzie bardzo, bardzo trudne.

Co powiedzieć o wymaganej konserwacji? Najtrudniejsza część – w celu utrzymania elewacji płyt wiórowych i innych płyt pilśniowych. Ponieważ mają nieprzyjemny używany pęcznieć przed wnikaniem wilgoci i wysokiej cieczy powinien wytrzeć je suchą w przypadku wszelkich zanieczyszczeń. Mycie tłuste plamy muszą flanela miękką ściereczką zwilżoną wodą z mydłem nasyconego.

Szkło i metal gdzie prostota tego planu. W ich przypadku możliwe jest, aby używać szorstkich gąbek lub szczotek metalowych. Jednak, to lepiej, aby nie doprowadzić sytuację do potrzeby ich stosowania. Te fasady kuchenne (które opinie są pozytywne) są szczególnie popytu w restauracji, gdzie poziom zanieczyszczeń codziennie resztek żywności i spalonego tłuszczu jest bardzo wysoka.

Więc wiemy, jak iz którego można zrobić piękną i funkcjonalną kuchnię.