668 Shares 3993 views

Askold – wyspa w Zatoce Petra Velikogo. Opis, atrakcji turystycznych i ciekawych faktów

Pięćdziesiąt kilometrów od Władywostoku Piotra Wielkiego Bay to wyspa Askold. Geograficznie jest to organ administracyjny miasta Fokino, Kraju Nadmorskim.

krótki opis

Askold – Phantom Island. Tak nazywa się to do braku ludzkiej cywilizacji. Widok z lotu ptaka wyspa to podkowa dużej zatoce. Na wyspie jest ponad czternaście kilometrów kwadratowych. Wyspiarski krajobraz jest reprezentowany przez szczyty ponad trzystu metrów nad poziomem morza, z liściastych lasów i łąk. Słodkiej wody składa się z dwóch kluczy i wielu strumieni. Skaliste wybrzeże nagle zerwać do morza. Klimat na wyspie charakteryzuje się nieprzewidywalnością i charakteryzuje się szybkimi zmianami (od cichej i spokojnej pogody padać z ostrym wietrze i mgle). W południowo-wschodniej części wyspy, w przedniej części okna jeździec zatoki powstały w skałach w sposób naturalny, który nazywany jest „okno Petra Velikogo”. Po przeciwnej stronie wyspy jest inny Cove – Południowo-Wschodniej.

Trochę historii

Przed dołączeniem do wyspy Askold rosyjskich żeglarzy w XIX wieku, to z powodu trudnych warunków klimatycznych, jest słabo zaludniony. Pod rosyjskiej jurysdykcji wyspie pojawił się po zawarciu umowy z China Aigun i konwencji Pekinie, zapewniając transfer rosyjskiego Primorye. Jednak z konsolidacji prawnej na terytorium Imperium Rosyjskiego do rozwoju wyspy to było dawno. W 1855 roku, podczas wojny krymskiej, był odwiedzany przez brytyjskich żeglarzy, którzy przeprowadzili hydrograficzny opis wybrzeży Ussuri Bay. W opublikowanym w 1866 roku w Wielkiej Brytanii mapa wyspy Askold pojawił się jako wypowiedzenie (w tłumaczeniu z angielskiego – „punkt końcowy”). W 1859 wyspa została wykonana opis rosyjski żeglarzy clipper „Shooter”, który nazwał go „Lighthouse”. Cieśniny, która oddziela wyspę od lądu, został nazwany na cześć rosyjskiego śrubowym fregaty „Askold”. Wyspa stała się znana jako cieśniny od 1863 roku. Zatoka został nazwany na cześć rosyjskiego maszynki wojskowej „jeźdźca”. Większość nazw miejscowości na wyspie, w taki czy inny sposób związanych z rosyjskich marynarzy. Naprzeciwko zatoki, jak już wspomniano, jest znany jako Południowo-Wschodniej.

czasy rozbój

W XIX wieku wyspa była miejscem semi-prawnej górnictwa złota, hunghutz monitora (chiński bandytów). Są one, oprócz produkcji złota, również zaangażowany w kłusownictwa. Ze względu na ich drapieżnych działań, lokalne fauna jest zagrożona wyginięciem. Koniec ten został założony w 1892 roku, kiedy wyspa wojskowy punkt obserwacyjny został ustanowiony. Odegrał ważną rolę w ochronie podejścia do Władywostoku w wojnie rosyjsko-japońskiej w latach 1904-1905. Stwierdzono, że czas postu zbliża oddział japońskich okrętów admirała Kamimura.
W czasach sowieckich, na wyspie, aby chronić go przed ewentualnym japońskich lądowania zostały stworzone w celu wzmocnienia (pillboxes i baterię nadbrzeżną). eksploatowane również stację meteorologiczną. Obecnie na wyspie Askold latarni roboczego. Populacja jest jego personel.

Ze względu na surowy klimat, Askold (wyspa w Zatoce Petra Velikogo) nie nadaje się do zamieszkania. To zupełnie brakuje infrastruktury turystycznej, która jednak nie jest przeszkodą dla osób, które chcą być wśród dziewiczej puszczy.

Flora i fauna wyspy Askold

Od XIX wieku na wyspie prowadzona hodowla dostrzeżone jelenia. W dniach wydobycia złota i szalonej kłusownictwo jelenie zostały niemal całkowicie zniszczone. Raz na wyspie i zbudowali widokową baterię artylerii przybrzeżnej z miasteczka wojskowego został stworzony, stop kłusownicy zagrażają renifery, a ich populacja szybko odzyskać. Obecnie, ze względu na brak dużej populacji zwierząt i nie jest w niebezpieczeństwie. Odwiedzający wyspy mają okazję obserwować jelenie w ich naturalnym środowisku.

W uzupełnieniu do cętkowanych jeleni, wyspa jest domem dla wielu ptaków. Ponadto turyści mogą cieszyć się dużą ilością ogromną liczbę jasnych kolorach motyle fruwające wśród krzewów i drzew. Na brzegu są rookeries fok i lwów morskich. Niezwykle bogata flora. Askold – tajemnicza wyspa o bogatej przyrodzie. Niemal cała powierzchnia pokryta jest lasami liściastymi. Wśród drzew istnieją rasy cennego mahoniu i mandżurskiej orzech. Łąki i lasy usiane krzewów berberysu i akacji. Morze wokół wyspy jest bogate w ryby, znajdują się wieloryby.

Lighthouse – główną atrakcją wyspy

Na wyspie znajdują się dwa latarni. Stary zbudowany w 1879 roku w Cape Elagina. Latarni ma wysokość ośmiu metrów. Jej fundament i wieża z cegły i są w pobliżu oficyny zbudowane z kamienia gruzu. Sprzęt do latarni został zakupiony w Anglii. W 1917 roku latarnia jest zniszczony z powodu ciężkiego klimatu lokalnego, miał odbudować. Została wzmocniona podstawa i przebudowany wieżę. Jako taki, on osiągnął nasze dni. Obecnie jest również funkcjonujący Mayak Askold. Wyspa słynie, i inne atrakcje.

bateria przybrzeżny

W czasach sowieckich, obiekty wojskowe znajdowały się na wyspie. Został on zamknięty dla publiczności. Ta przypominająca pozostałościami baraków miasta wojskowej, w starym, zniszczonym sprzętem wojskowym oraz głównych lokalnych atrakcji – liczba Coastal baterii 26. Został zbudowany w 1936 roku podczas zaostrzenia zagrożenia wojskowego stwarzanego przez militaryzmu Japonii, aby bronić podejścia do Władywostoku od morza. Armata kalibru 180 mm wieżyczki były zdolne uderzające cele w odległości większej niż trzydzieści siedem kilometrów.

tajemnice lochów

podziemnego kompleksu zlokalizowane obiekty podziemne (magazyny, pomieszczenia mieszkalne, centrum dowodzenia, szpital). Głębokość struktur podziemnych przybrzeżna bateria z czterdziestu metrów. Aż do 1991 roku, była w stanie gotowości bojowej, a następnie, ze względu na redukcję armii, wojsko wycofało się z tych miejsc. Na wyspie był garnizon wojskowy. Obecnie jedynymi mieszkańcami wyspy są strażnikami latarni. Coastal baterii i fortyfikacje wokół opuszczonych. Najwłaściwszym rozwiązaniem byłoby utworzenie muzeum fortyfikacji u podstawy, jak Woroszyłow baterii. O militarystycznymi przeszłość dowodach zardzewiałe szkielety artylerii przeciwlotniczej i innego sprzętu wojskowego, rozrzuconych po całej wyspie. Osoby zainteresowane w historii wojskowości i fortyfikacji, znajdzie wiele ciekawych rzeczy dla siebie.

Cechy turystyka

Z punktu widzenia organizacji turystyki, wyspa ma zalety w postaci unikalnej gamy naturalnych terenu, dostępność, aby nie zranić destrukcyjny wpływ współczesnej cywilizacji. Dzięki dużej głębokości, obfitość życia morskiego, jest to miejsce atrakcyjne dla nurków. Z wielkim zainteresowaniem wyspie Askold (Primorye) jest dla miłośników historii wojskowości. Rozwój turystyki jest utrudniony niedostępność, porywisty wiatr często zmienia kierunek. Optymalna trasa jest rejs turystyczny po wyspie. Ta trasa pozwala docenić wielkość gigantycznych skał, które, podobnie jak bohaterów, wznoszą się pionowo z wody, tak, że wyspa przypomina fortecę. Brak rozwoju infrastruktury turystycznej nie mogą być postrzegane jedynie jako wadę, ale w pewnym stopniu godności. To przyciągnie miłośników dziewiczej przyrody i romantyzmu wyspy Askold.

Jak się tam dostać

Najprostszym rozwiązaniem, aby dotrzeć na wyspę jest podróż statkiem z Władywostoku i Nakhodka miast. Ta podróż zajmie minimum niedogodności i będzie stosunkowo wygodne. Jednak łódka będzie musiał wynająć i zapłacić za podróż w obie strony, ponieważ połączenia komunikacyjne z wyspy nie. Można też jechać autobusem od Władywostoku do Fokino wioskę, a stamtąd – do wsi Dunaju. Następnie wieś Danube będzie musiał znaleźć przewoźnika. Tak więc, na wycieczkę na wyspę Askold (Kraju Nadmorskim, Rosja) staje się bardzo trudne. Jednak niedogodność ruch jest więcej niż zrekompensowane swoich wrażeniach ze spotkania z dziewiczy charakter tego wyjątkowego zakątka na rosyjskim Dalekim Wschodzie. Idąc na wyspie, to należy wziąć zapas żywności i akcesoriów turystycznych.

Zatem rzucony Askold Island, dzięki unikalnej naturalnego krajobrazu, różnorodność flory i fauny, słabo zaludnione, a także zabytki związane z historią wojskową w tym kraju jest przedmiotem zainteresowania turystów. Na wyspie można wędrować przez cały dzień i nie spełnia żadnego z ludzi. Jedynymi, gdzie można spotkać – to te same turystów, które mogą być połączone do wspólnego studium atrakcji wyspy i odkrywać tajemnice wyspy.