754 Shares 6310 views

Kotły gazowe z własnymi rękami: plany

Generatory gazu można wytwarzać własnymi rękami . Takie wyposażenie stało się powszechnie stosowane dzisiaj, ponieważ w swojej pracy można stosować różne typy drewna w zależności od rodzaju brykietów, odpadów i kłód. Zasada działania instalacji różni się trochę od tradycyjnych modeli paliwa stałego. Na pierwszy rzut oka struktura wydaje się bardziej skomplikowana, ale ma wiele zalet, a także oszczędza pieniądze, które wydawane są na ogrzewanie.

Układ generatora gazu

Aby produkować kotły gazowe z własnymi rękami, najpierw trzeba zapoznać się z urządzeniem i zasadą ich działania. Podstawą takiej instalacji jest piec, który ma dwie komory. W pierwszym z nich drewno jest spalane z niedostatecznym tlenu, podczas gdy w drugim przedziale gazy wypuszczają się. Te przedziały są oddzielone kratką. Jeśli mówimy o różnicach w kotle pirolizy ze zwykłych klas, to jako główny możemy wyróżnić ruch powietrza w dół. Znaczna oporność aerodynamiczna eliminuje możliwość swobodnego przepływu masy powietrza. Dlatego wymuszony ciąg jest zaaranżowany, dostarczany za pomocą metody wentylatora (w niektórych przypadkach jest on wymieniany przez wydech dymowy).

Zasadniczą zasadą włączoną do eksploatacji tego typu instalacji jest rozkład drewna pod wpływem wysokiej temperatury. Później paliwo jest podzielone na gazowe lotne mieszaniny i węgiel. Proces odbywa się w komorze do układania w wysokiej temperaturze, ale powietrze nie powinno wystarczyć na pełne spalanie; Lotne mieszanki wchodzące w drugą komorę spalają się w temperaturze do 1000 stopni. W końcu tlenek węgla jest przesyłany przez część konwekcyjną do komina i odprowadza ciepło. W celu zapewnienia idealnych warunków spalania drewna opałowego powierzchnia wewnętrzna musi być pokryta wykładziną ogniotrwałą. W tym przypadku oba komory powinny być zwrócone.

Zalecenia dla kapitana

Trudno się zmontować kotły na gazowo-generatorowe ręcznie, dlatego zaleca się stosowanie kotła Belyaev jako podstawy. Sam mistrz będzie w stanie rozwiązać problem zmiany projektu, zależy to od umiejętności inżynieryjnych i zawodowych, a także od chęci do eksperymentowania. Nie zmieniaj wewnętrznej objętości przestrzeni. Zamiast ciekłego chłodziwa w opisywanym urządzeniu gorące powietrze może być używane do ogrzewania domu, który będzie krążył przez rury. Ta opcja pozwala uniknąć odmrożenia, dlatego takie systemy są powszechnie stosowane, ponieważ mogą być instalowane w domach podmiejskich. Zimą problemy z eksploatacją takiego ogrzewania nie powstaną.

Przygotowanie materiałów do pracy

Aby produkować kotły gazowe z własnymi rękami, konieczne jest przygotowanie niektórych materiałów i narzędzi. Weźmie bułgarskiego z rufami do wycinania i cięcia kół, spawarki i materiałów eksploatacyjnych. Wśród ostatnich można rozróżnić rury do przewodów zimnych i gorących, drzwi, a także zamków i elementów mocujących do nich. Potrzebny będzie również wentylator wydmuchiwany, czujnik temperatury, metal o dużej grubości, cegła ogniotrwała i ruszt.

Właściwości zespołu agregatu prądotwórczego

Jeśli zdecydujesz się na własność wykonywać generator gazu, rysunki należy rozważyć nawet przed rozpoczęciem prac. Na pierwszym etapie przygotowuje się cztery ściany, które są wycięte z blachy. W przedniej ścianie trzeba użyć bulgarii dwóch prostokątnych otworów. Niższa część przeznaczona jest dla popiołu, a górna dla pieca. Tylną ścianę można odłożyć na chwilę. Pozostałe płyty muszą być spawane ze sobą, a na skrzyżowaniach delikatnie szlifować wschody wschodnie, używając tego samego bułgarskiego. Po zmontowaniu wymiennika ciepła woda lub jakikolwiek inny ośrodek wymiany ciepła przechodzi przez niego, co do zasady, jest płynny. Wszystkie elementy składowe muszą być bezpiecznie spawane i oczyszczone, w wyniku czego należy uzyskać strukturę pozbawioną złączy i szwów.

Montaż wymiennika ciepła i prace nad odciągiem dymu

Jeśli zdecydujesz się samemu zainstalować kocioł gazowy, urządzenie to będzie dla Ciebie ważne. Technologia na następnym etapie wymaga zainstalowania wymiennika ciepła w samym piecu. Rury powinny być napędzane wodą i powstaje ciśnienie robocze, co pozwoli określić obecność defektów, które mogą być wyrażone w nieszczelności. Piec będzie umiejscowiony od dołu, a nie od góry, tak jak w modelach fabrycznych. Musi być oddzielona od obszaru zgazowania, który jest zamontowany nad rusztem. Departament spalania paliwa musi być pokryty ogniotrwałymi cegłami na dole, bokach i górze. Ważne jest również zapewnienie kanału powietrznego. Następnym krokiem jest zainstalowanie drzwi, które są tak mocno dociśnięte do ścian. Po zamontowaniu wężownicy należy zainstalować czujnik temperatury, który monitoruje stan ogrzewania wewnątrz i proces spalania.

Prace końcowe

Jeśli sam piec spalinowy będzie się zajmował, należy wziąć pod uwagę schemat i zasadę działania. Zostały one przedstawione w powyższym artykule. W ostatnim etapie wystarczy jedynie wyciąć otwory dla kominków dymu i kominów, dopiero później będzie można spawać tylną ścianę i szlifować. Teraz możesz sprawdzić skuteczność, dlatego musisz używać urządzenia, które jest już gotowe do pracy. Jeśli na wylocie nie widać tlenku węgla, to urządzenie jest uważane za całkowicie użyteczne, może być obsługiwane.

Dodatkowe prace przy produkcji kotła pirolizowego

Kiedy robimy kocioł pirolizy własnymi rękami, rysunki można przygotowywać niezależnie, ale często takie miejsca są zaufane przez profesjonalistów. W oddzielnym przypadku należy podkreślić pewne cechy, jakie powinien posiadać kocioł pirolizowy. Z zewnątrz trzeba zainstalować zawór, który będzie monitorował przepływ płynu chłodzącego przechodzącego przez wymiennik ciepła. Aby zwiększyć przenikanie ciepła, rura chłodziwa musi być zaprojektowana w taki sposób, aby miała zginanie. Musi być wykonane w postaci cewki. Otwory na wypełnienie paliwa muszą być wykonane w kształcie prostokątnym, metalowe pokrywy muszą być umieszczone na drzwiach, co pozwoli na bardziej szczelne dopasowanie. Przed wykonaniem agregatu gazowego własnymi rękami należy przeanalizować zasadę działania takiego sprzętu. Zapewnia obecność ogranicznika, który kontroluje przepływ powietrza wchodzący do przestrzeni wewnętrznej.

Środki ostrożności

Samodzielne wytwarzanie sprzętu do pirolizy jest dość trudne, nie zawsze jest uzasadnione wytwarzanie takich robót. Uzyskany model może być stosowany do ogrzewania nadmiernego pomieszczenia gospodarczego, a także budynku mieszkalnego. W tym ostatnim przypadku eksperci zalecają zakup sprzętu fabrycznego. Ważne jest, aby prawidłowo zainstalować generator gazu. Powierzchnia wentylacji w pomieszczeniu powinna wynosić około 100 metrów kwadratowych. Sprzęt musi być usunięty z powierzchni i innych przedmiotów w odległości 0,2 metra. Przed kotłem należy założyć blachę o grubości 3 mm. Spowoduje to wyeliminowanie występowania pożaru w wyniku produktów spalania w zależności od rodzaju węgla lub popiołu podczas eksploatacji sprzętu i układania paliwa. Piec gazowy może być wykonany z poręcznych narzędzi ręcznie. Ważne jest jednak umieszczenie takiego urządzenia na podłożu z cegły lub betonu. Do instalacji pirolizy potrzebny jest oddzielny pokój. Może to być kotłownia, która musi być chroniona przed pożarem jak najwięcej. Komin powinien być dobrze izolowany podgrzewaczem, aby sadzy i inne warstwy nie tworzyły się wewnątrz chłodzenia.

Wnioski

Konstrukcja i układ kotła gazowego na drewno opałowe, które są przedstawione w tym artykule, pomogą Ci w samodzielnej produkcji sprzętu. Należy jednak pamiętać, że profesjonalni mistrzowie nie radzą używać takich instalacji, jak systemy ogrzewania domów mieszkalnych. Nie zawsze jest to uzasadnione i może spowodować pożar. Dlatego nie zaleca się oszczędzania przy zakupie wysokiej jakości sprzętu.