661 Shares 9638 views

Wszawicę u dzieci: co trzeba wiedzieć?

Wszy u dzieci


Pediculosis jest uważana za jedną z najczęstszych chorób człowieka. Owadów pasożyty zwane wszy nie przeszkadza, aby osiedlić się na naszej skórze. Te małe rzeczy mogą przynieść nam wiele cierpienia (zarówno fizyczne i moralne). Problem ten – dość powszechne. Według statystyk wszy mają co dziesiątego dziecka. Bardzo często wszawicę u dzieci powoduje szok dla rodziców, ale infekcja występuje nawet wtedy, kiedy rodziny przestrzegać surowych zasad higieny osobistej. W rezultacie, europejskie badania, które zostało przeprowadzone w szpitalach, stwierdziła, że wszy „wolą” czyste włosy i nie boją się wody. Oni dobrze pływać, dzięki czemu mogą być przenoszone nawet w basenie. Okresowo, dzieci przynoszą pełzające pasożyty ze szkół, obozów letnich, ogrodów dziecięcych. I ostatecznie zarazić niemal całą rodzinę.

Wszawicy: Przyczyny

Powinieneś wiedzieć, że te pasożyty mogą poruszać się bez latania i skakania, czyli – można złapać kogoś, kto styka się z pacjentem. Wszy, które żyją w mojej głowie, biegła od jednej osoby do drugiej za włosy (zwłaszcza, jeśli włosy są długie). Wszawicę u dzieci jest powszechne ze względu na fakt, że dzieci są narażone na ryzyko, ponieważ są one bardzo aktywne i zabawy, są w stałym kontakcie. W wielu placówkach dla dzieci, dają sobie nawzajem ręczniki, grzebienie i inne przedmioty. Dzieci trudno jest wytłumaczyć, że nie można tego zrobić. Ciekawostką jest fakt, że można złapać wszawicy podczas wizyty zwykłego fryzjera. Poza tym, ten atak osoba może dostać w wannie, sauna, pociąg szpitalnego. W przeciwieństwie do włosów wszy, wszy ubrania przekazywane są nieco inaczej (poprzez bliski kontakt z gospodarstw domowych). Pasożyty osiedlić się w fałdach ubrania łóżka, a potem spadają na ludzką skórę. Jak wynika z wszawicy u dzieci może wystąpić po pościel ponownego wykorzystania. Czy dziecko śpi na obcym łóżku, pacjent nosił rzeczy wszawicy. Ten typ choroby jest bardzo niebezpieczne, może spowodować tyfus. W ostatnich latach, jest niezwykle rzadkie.

Objawy wszawicy:

Pediculosis capitis jest łatwo identyfikowane przez ciężką świąd (zwłaszcza w tylnej części głowy i za uszami) ze względu na ukąszenia owadów. Dokładne badanie włosów na głowie, możliwe jest wykrycie jaj wszy że leżeli dość szybko iw dużych ilościach. Są one nieco podobne do łupieżu, ale w przeciwieństwie do tych ostatnich, nie są one obsypany potrząsając włosy. Kolor skóry zapalenie powodu ukąszenia i miejsce do głowy jest ciągle swędzi. Wykryć wszy jest prosta. Wystarczy, aby wziąć białą szmatkę lub arkusz białego papieru, rozłożone i przeczesać włosy dziecka, przechylając głowę, stosując grubą szczotkę lub grzebień. Wszawicę u dzieci – to nie zawsze, ale aby pozbyć się pasożytów jest wystarczająco trudne, pomimo faktu, że obecnie w aptekach sprzedawane wiele pieniędzy w leczeniu takich chorób. Na cały zabieg trwa około 10-14 dni. I w tym momencie trzeba stale przetwarzać głowę dziecka ze specjalnymi środkami, aby zrobić w domu na mokro, dezynfekcji zabawek. Powinny być gotowane i prasować pościel i ubrania. Najważniejsze w tej sytuacji – rozmawiać z dzieckiem o wszawicy (i okresowo przypominać nasze dzieci na temat higieny osobistej).