750 Shares 5254 views

ziemniaków odmiany „uladar”. charakterystyka

Grade „uladar” ziemniaki – to stosunkowo nowa odmiana wcześnie stół z doskonałego smaku i słabym razvarivaemostyu. Gatunek ten znany jest wysoka wydajność i prostota. Może rosnąć na każdym rodzaju gleby. Grade „uladar” uruchomiona przez białoruskich agronomów, a tym samym stał się popularny wśród rosyjskich konsumentów i producentów. Ziemniaki w 2008 roku znajduje się w rejestrze państwa w centralnym obszarze Federacji Rosyjskiej, został odznaczony 7th degustacja wynik.

Uprawiane na Ukrainie, Białorusi iw samej Rosji.

opis

Sama roślina jest w połowie beczka z cienkich łodyg i liści średniej wielkości. Krawędź ziemniak liść „uladar” gładka, nie falisty. Wysokość rośliny – średni.

Bulwy ziemniaka „uladar” mają dość duże rozmiary, gładki owalny kształt wydłużony z małymi oczami i skórą żółty, pod którym kryje się jasnożółty miąższ.

Liczba bulw zazwyczaj waha się między 8 a 12 jednostek. Masa każdego około 90-150 gramów.

Gatunek „uladar” ziemniaka ma wysoką wydajnością, przy czym właściwe leczenie w średnio 130-350 kwintalach na hektar powierzchni uprawnej.

Kwiaty odmian ziemniaka mają czerwonawo-fioletowy odcień.

Bulwy ziemniaka „uladar” kiełkowały w ciepłym jasnym pomieszczeniu, zalecana temperatura wynosi 13-15 stopni.

Gdy system korzeniowy, kiedy roślina ma opuszcza pierwszym rzucie, to mogą być sadzone w przygotowanym wilgotnej gleby. jest sadzenia sadzonki potrzeby wraz z grudki ziemi, w którym kiełkujących.

Ziemniaki „uladar” opis odmiany, które nie różni się zbytnio od innych liderów rynku, ma okres kiełkowania do dojrzałości technicznej 70-75 dni.

charakterystyka

Gatunek „uladar” ziemniaków zawiera od 11,5 do 17,5% skrobi.

Nagromadzenie upraw odbywa się w pierwszej połowie sezonu wegetacyjnego. Early brodawek. Utrzymanie jakości tak wysokie, jak 95%, która jest uważana za bardzo dobry wskaźnik. średni – okres spoczynku.

Ta odmiana ziemniaka o niskiej podatności na różne choroby, takie jak:

  • złoty nicieni torbieli;
  • rak;
  • różne choroby wirusowe;
  • Wspólna parch;
  • Fusarium sucha zgnilizna;
  • zaraza bulw.

Na tej samej odmiany ziemniaka „uladar” odpornych na Rhizoctonia.

Ta różnorodność może przynieść owoc do dwóch razy w roku.

opinie

Ze względu na fakt, że „uladar” – wczesnego dojrzewania ziemniaki, jest to dość popytu wśród kupujących. Odmiana ta jest dobra do smażenia i pieczenia na ogniu, i wszelkiego rodzaju sałatek, które zdecydowały się na zastosowanie warzyw nerazvarennye o zwartej strukturze. W tym przypadku, na puree, placki ziemniaczane i inne potrawy to lepiej zdecydować się na innych odmian. Wszystko dzieje się w słabej wydajności razvarivaemosti.

Przy stosowaniu nawozów i umiarkowany wzrost w tle zwiększa całkowitą liczbę bulw i proporcji frakcji najbardziej zbywalnych.

Z powyższego można wnioskować, jak opłaca się sadzić ziemniaki „uladar”. Opis odmiany, opinie – kolejny dowód. On jest na równi z innymi liderami na rynku, w związku z czym jest on coraz większą popularność wśród konsumentów.