363 Shares 7101 views

Długa Góra (Nizhny Tagil): opis, cechy, zdjęcie

Długa jest góra, która znajduje się w regionie Sverdlovsk we wschodniej części uralu średniego. Ten szczyt jest niewątpliwie punktem odniesienia dla miasta Nizhny Tagil i znajduje się w zachodniej części miasta. Długie akty jako składnik pasma górskiego, zwane Merry Mountains. Obok nich znajduje się granica, która warunkowo dzieli Europę i Azję.

Krótki opis i hydronim

Nazwa Dolgaya (Tagil) góra otrzymała za swój wygląd, który ma wydłużony kształt, który rozciąga się od północy na południe. Jego wysokość w najwyższym punkcie wynosi prawie 380 metrów, ale najniższa część znajduje się na wysokości 250 metrów.

Ten obiekt jest głównym miejscem szkolenia i prowadzenia międzynarodowych i rosyjskich konkursów sportów zimowych. Znajdują się tu sprężyny o różnej wysokości, które wahają się od 40 m do 120 m, długość największego toru wynosi 720 m.

Choć Długa Góra jest częścią grzbietu, ma oddzielną lokalizację między dolinami rzeki Irgin i Zyuzya. W pobliżu góry jest wieś, około 6 km. Ciekawe jest również to, że wzgórze ma zielonkawy i wyostrzony odcień ze względu na kwartzediority, które tworzą jego bazę.

Śnieg w tych miejscach spada we wrześniu, tworząc stałą osłonę, która trwa do późnej wiosny, w zależności od warunków pogodowych. Ale nawet w czerwcu można znaleźć małe obszary lodu na wierzchu lub w szczelinach.

Zwolnienie zboczy

Każdy stok ma swoją płaskość, a najbardziej płaskie jest południowe zejście z łąkami położonymi w nizinie, ale północ, wręcz przeciwnie, stromsza. Najbardziej strome jest zachodnie zejście. Rozróżnia się skalistymi półkami. Wschodnie zbocze jest połączonym zejściem, które jest idealne dla tras leżących tutaj.

Opis obiektu ze źródeł

Góra Dolgaya (Nizhny Tagil) jest wymieniona w różnych źródłach, od XIX wieku. Są informacje o miejscu w pobliżu górskiej kopalni żelaza i opowiadały o wyglądzie obiektu. Dokument mówi, że góra ma łagodne stoki pokryte świerkiem i sosnami, z kopułą. Ponadto znajduje się opis najbliższego obszaru i wspomina się, że góra jest podzielona na 1 i 2.

Świat roślinny

Długa góra to botaniczny pomnik przyrody, na którym znajduje się bogata flora i fauna. Odkąd rzadkie rośliny rosną na jego obszarach, w szczególności, zająca trawę lub wiosnę adonis.

Świat roślinności reprezentowany jest przede wszystkim przez iglaste iglaste uprawy na całym obszarze, z wyjątkiem lokalizacji szlaków i baz sportowych, tj. Bardzo górnego i małego miejsca na wschodnim zboczu.

Z daleka wygląda jak solidny dywan pokryty lasem, ale w rzeczywistości nie jest. Na zboczu znajdują się skaliste ściany, które mają zniszczony wygląd. Są też małe placerki kamieni, które wyglądają chaotycznie, ale mogą sięgać 2 m.

Lasy składają się z drzew iglastych, takich jak sosna, jodła, świerk; Można złapać lasy sosnowe, a także osika lub brzoza. Dolna pokrywa jest reprezentowana przez różne zioła i niskie krzaki, a także mnóstwo mchu i porostu. Na szczycie są karłowate drzewa, które mają zakrzywione pnie ze względu na silny wiatr.

Świat zwierząt

Góra Dolgaya (Nizhny Tagil) nie jest bardzo zróżnicowaną fauną. Ale tutaj są różne zwierzęta. Głównymi przedstawicielami są mieszkańcy tajgi, takie jak łosie, rysie, niedźwiedzie. Również w tych miejscach żyją wilki. W lasach zalesionych występują wiewiórki, jelenie, zające, a najczęściej w tych obszarach są lisy i erminy. Z ptaków są czarne grouse, grochy leszczyne, grozy drewna. Na otwartych przestrzeniach można spotkać węża.

Turystyka

Dolga Mountain to popularne miejsce nie tylko dla lokalnej ludności, która lubi spędzić weekend na stokach narciarskich, ale także dla początkujących i młodzieżowych. To w tym miejscu można spotkać dużą liczbę turystów, którzy przyjeżdżają tu, aby poprawić swoje zdrowie i odpocząć od zgiełku miasta.

W 2014 r. Przeprowadzono na dużą skalę rekonstrukcję wszystkich tras i skoków, po których turystyka na tym wzgórzu stała się szczególnie istotna i wymagała. Na terenie kompleksu górskiego są nowoczesne kompleksy hotelowe, stadion do zawody, różne skocznie, różniące się nie tylko wysokością, ale także poziomem złożoności, a także miejscami na wynajem sprzętu sportowego. Tutaj wszystko odbywa się z naciskiem na komfort. W razie potrzeby można wspiąć się na trampoliny, chodząc lub korzystając z kolejki linowej.

Latem, gdy nie ma pokrywy śnieżnej, na terenie gór można znaleźć rozrywki na placach zabaw, które pozwalają grać mini-piłkę nożną, tenis, koszykówkę. Oferuje się również strzelać na płyty lub jeździć na torze narciarskim o zasięgu 2,5 km.

Jak tam dotrzeć?

Długa góra ma wiele zalet, z których jedna jest położona geograficznie. Nie jest to trudne do znalezienia, ponieważ znajduje się w mieście Nizhny Tagil. Do obiektów sportowych można dojechać samochodem lub środkami transportu publicznego. W mieście znajduje się dworzec kolejowy i autobusowy oraz lotnisko w pobliżu, więc jeśli chcesz, możesz jechać z dowolnego miejsca w kraju.