308 Shares 3072 views

Lantana – kwiat, który cieszy oko

Lantana – kwiat, nieziemska piękność, która może być oceniana tylko w momencie jej rozkwitu. To właśnie jego własnością i kochał ogrodników, a teraz roślina ta jest stosowana do dekoracji mieszkania lub ziemi.


Wygląd i główne cechy

Co jest tak atrakcyjny lantanu? Kwiat należący do rodziny Verbenaceae, że składa się z około 150 gatunków. Zimozielony z małymi pączkami jak parasole pochodzą z Ameryki. Jego wysokość wynosi 1-4 m.

Roślina ma bardzo niezwykłą właściwość, że podczas długotrwałego kwitnienia, zmienia swój kolor od żółtego koloru na fioletowy. Kwiaty są umieszczone u góry i ułożone w kwiatostanu. Farbowanie mogą być różne: biały, żółty, pomarańczowy, różowy, czerwony, fioletowy. Roślina ma przyjemny delikatny smak.

Szaro-zielone liście Lantana twarde, zaostrzone na końcach, mają ząbkowane krawędzie, zawierają duże ilości olejków eterycznych. Jeśli arkusz lekko pocierać, można złapać dość ostry zapach, przypominający coś z mięty.

warunki uprawy

Każda roślina ma swoje osobliwości, nie jest wyjątkiem, i lantanu. Te kwiaty są bezpretensjonalne, zbyt żyzna gleba nie jest dla nich odpowiedni. Pożądane jest, aby być sadzone w ziemi ubogiej, będzie utrzymywać nadmiernie szybkiego wzrostu. Dla pełnego wzrostu i kwitnienia odpowiednią mieszaniną humusu, piasku i ziemi sod, zgodnie drenażu.

Lantana kwitnie aktywny nie tylko w plenerze, dowolny jasny pokój przystosowany dla niej. Wskazane jest, aby postawić donica na oknie lub na przeszklonym balkonem. Wysoka wilgotność, kwiat nie jest wymagający, ale okresowo opuszcza należy spryskać wodą. W okresie letnim, idealna temperatura uprawy wynosi 20 ° -25 ° C, w okresie zimowym – 15 ° C

Pomimo swojej prostoty, lantan i potrzebują dodatkowego karmienia. Kwiat zaleca się nawozić raz w miesiącu. Kiedy pojawiły się pierwsze pąki powinny być karmione lantanu już 2-3 razy w miesiącu. Od maja kwiat, nawozić co 2 tygodnie aż do końca sierpnia.

gatunek

W przyrodzie istnieje kilka odmian, z których każda różne specyficzne cechy. Najczęściej występuje w przyrodzie kolczastego lantanu. Kwiat, których zdjęcia znajdują się w wielu źródłach, rośnie na brzegach rzek i lasów. Dorasta do 4 metrów wysokości, ma wznieść oddziałów, często nierówne, pokryte cierniami. Liście są podłużne i wskazał. Żółte, czerwone, fioletowe lub białe kwiaty są zebrane w gęste pąki pachowych i umieszczone na szczycie krzaka średnicy do 5 cm.

Jest jeszcze inna odmiana, która jest dość powszechne, to montevidenskaya lantanu. Kwiat pochodzi z Ameryki Południowej, osiąga 0,5 m wysokości. Liście mają ciemnozieloną barwę, lekko szorstki w dotyku. Blade purpurowe kwiaty są zebrane w kwiatostan verbenovidnye.

Nieco nietypowe wygląda lantanu trehlistkovaya. Wysokość krzewu może wynosić do 2 m, owalne liście są zaostrzone. Wystarczająco małe kwiaty mają pięć płatków. Najczęściej białe, rzadziej delikatny fioletowy odcień.