286 Shares 6849 views

VAZ-2110, tylne klocki hamulcowe wymiana własnymi rękami

VAZ-2110 można naprawdę uznać narodowy. Dzięki tej maszynie, każdy znak lub przynajmniej widział ją na ulicach. „Dziesięć” – bardzo mało wymagające w utrzymaniu i konserwacji pojazdu. Jednak czasami zdarza się błąd. Tak, w porządku (czy raczej nosić) na samochód VAZ-2110 tylne klocki hamulcowe. Wymiana ich jest obowiązkiem. Z tym poradzi sobie nawet początkujący. Samochód ma dość prostego urządzenia układu hamulcowego. Więc przyjrzyjmy się, jak zmienić tylne klocki hamulcowe do VAZ-2110.

Kiedy zmienić?

Producent wprowadza konkretny zasób. Wymiana elementów danych dokonywane jest raz na 60 tysięcy kilometrów. Jednak okres ten może przyjść wcześniej. Dlaczego tak się dzieje? To wszystko zależy od stylu jazdy. Jeśli kierowca preferuje agresywną jazdę, zasobów tylny pad połowę. Przedni – cztery razy (bo większa siła działa na nich). Dlatego ważne jest, aby być w stanie określić problem „ze słuchu”. Po naciśnięciu pedału hamulca, usłyszysz buty trzeszczenia tyłu. Sugeruje to, że stały się one bezwartościowe.

Sprawdzać je wizualnie usuwanie bębna. Niedopuszczalne jest, że okładzina cierna grubość jest mniejsza niż dwa milimetry. Nie jest to również może mieć plamy oleju i frytki na samej płycie. Jeśli objawy i oznaki zostały potwierdzone, pilna potrzeba, aby zmienić samochód VAZ-2110 klocki hamulcowe tył. Wymiana odbywa się z minimalnym zestawem narzędzi. Fakt, że potrzeba do tego działania, powiemy teraz.

instrumenty

Co będziemy musieli zastąpić? Aby zainstalować pad jest udany, przygotować następujący zestaw narzędzi:

  • Klucz 12.
  • Jack.
  • Szczypce.
  • Mały stojak (można użyć paska).
  • Śrubokręt.
  • Hammer.

Musimy również „Materiały eksploatacyjne” sama. Co lepsze tylne klocki hamulcowe do VAZ-2110, aby umieścić? Kierowcy złego do powiedzenia na temat firmy „Lucas” i produkty „Damfi” (szczegółowo o nich – na końcu artykułu). Ich koszt to około tysiąca rubli za komplet (zawiera dwie okładziny cierne). Przed wymienić tylne klocki hamulcowe dla samego VAZ-2110, możemy zauważyć ważny punkt – te elementy są zmieniane w parach. Jeśli istnieje różnica w zużyciu na prawo i lewo, trzeba jeszcze zainstalować zestaw.

Pierwsze kroki – demontaż

Więc przyjrzyjmy się, jak zmienić samochód VAZ-2110 klocki hamulcowe tył. Zmiana zaczyna się od zawieszenia tylnej osi. Oznacza to, że musimy przeciskania ciała i zdjąć koło. Po tym, możemy zastąpić nacisk na koła przednie i tylne podłużnicy (urządzenie nie spadnie jeśli zsuwa gniazda).

Następnie wyjąć samego bębna. Mocuje się je za pomocą dwóch śrub. Aby usunąć klucz, musimy 12. Jeśli pokrywa przychodzi z trudem (co zdarza się dość często), odsuwając się młotkiem. Używać podłoża drewnianego, tak aby nie uszkodzić krawędzi mechanizmu bębna. Następny przystąpić do samych klocków zamiennych. Należy pamiętać, że mogą pojawić się problemy tutaj. W latach eksploatacji są bardzo silne upodobanie do bębna. Możliwe jest występowanie rdzy. Jeśli but przychodzi z trudem, użyj przybornika. Młot delikatnie pukać szczegół, tak aby nie uszkodzić fundament. Następnie należy zdjąć górną sprężynę, która rozwiązuje złącze na panelu. W tym celu należy wykręcić złącza w kierunku 60 stopni.

Następnie delikatnie wyciągnij szczegół wsparcia. Chwytać za wtyczkę kabla z boku, gdzie nie ma „Wizard” (to znaczy dostęp do hamulca ręcznego). Rozcieńczyć klocki od siebie. Po demontażu pierwszego przejścia do usunięcia części drugiej. zostanie on usunięty znacznie łatwiejsze. Pre Nie zapomnij odłączyć projekt od przewodu hamulca postojowego.

Jak zainstalować tylne klocki hamulcowe?

VAZ-2110 nadal jest na podnośniku. W tej chwili mamy pochyla tłok cylindra przystanku i przykręcić nowy zarząd trakcję ręcznego hamulca. Po to ustawić z powrotem kołki prowadzące i wiosną. Podłącz kabel z powrotem do hamulca postojowego. Łączący górną sprężynę z obu klocków. Ponadto, ostatni zestaw do cylindra hamulcowego. Butów napina lekko poniżej. Więc my naciągnąć sprężynę, aby umieścić go w barze spacer. Drugi blok wprowadzić w życie. Upewnij się, że jest dokładnie wszedł w miejsce uchwytu montażowego. Za pomocą szczypiec do kompresji drugiego elementu sprężynowego. Proszę pamiętać – kabel hamulca postojowego nie należy dotykać elementów perkusyjnych, które obracają. W przeciwnym razie można go złamać.

Umieszczenie pokrywy bębna i umieścić w miejscu koła. Na tym etapie, z powodzeniem zainstalować tylne klocki hamulcowe. VAZ-2110 może zostać pominięty z gniazda i przetestować skuteczność nowego hamulca. Ważnym punktem – koło na zamieszczonych państwa powinna swobodnie. Jeśli dojdzie do wielkiego wysiłku, aby dostosować lub ponownie sprawdzić położenie klocków. To wszystko. Poniżej, jak obiecaliśmy, będziemy rozważać funkcje buty od producentów „Lucas” i „Damfi”.

Lucas TRW (klocki)

Są one produkowane w Niemczech. Dobrą wydajność danych uzyskanych podczas klocków testowych. Tak więc, wartość opóźnienia hamowania z 100 km na godzinę wynosi 7,5 m / s2. Co do ogrzewania, badania termicznego, te klocki wytrzymał również z godnością.

Ogrzewanie materiału ciernego jest mniej niż dwieście stopni Celsjusza. Podczas wielokrotnego zwalniania, z siłą 4 kg / cm2, elementy grzejne 111 stopni. Jednakże, wraz ze wzrostem temperatury grzewczej spada skuteczność hamowania. To ich jedyna wada.

"Damfi"

Jest to chyba najlepsze klocki hamulcowe tył dla VAZ-2110. Kraj pochodzenia – Ukraina. Podczas pad test wykazał najlepszy wynik. wartość hamowania przy 100 kilometrów na godzinę 9 m / s2. Ponadto okładzina cierna jest odporna na obciążenie cieplne. Gdy wiele bęben hamulcowy ogrzewano do 110 stopni Celsjusza.

Efektywność pracy pozostała taka sama. Znaczących uszkodzeń odczuwalne w temperaturze od dwustu stopni. Jednakże, w celu podgrzania blok do takiego stanu, trzeba ciężko pracować. Nawet przy agresywnym stylu jazdy, nie przegrzać i może wytrzymać wszelkie obciążenia. Nawiasem mówiąc, pomimo faktu, że jest ukraiński marki, to można znaleźć w każdym sklepie motoryzacyjnym Rosji. Ponadto, te buty są jak samochód rodzinny „Lada Samara”.

wniosek

Tak, my zorientowali się, jak zmienić siebie w samochodzie VAZ-2110 poduszki tylnego hamulca. Wymienne elementy układu hamulcowego – to jest rzecz, która nie powinna być zaniedbywana. Jeśli zauważysz charakterystyczny skrzypienie lub samochód stał źle reagować w odpowiedni pedał, sprawdzić zużycie okładzin ciernych iw razie potrzeby wymienić je. Pamiętaj, że z układu hamulcowego zależy od bezpieczeństwa.