860 Shares 2628 views

Ogórki Libella F1: opis odmiany, uprawy

Ogórki stały się jednym z najbardziej popularnych warzyw rosnących w ogrodzie. owoce roślinne mają niską wartość odżywczą, ale zawierają wiele witamin i minerałów. Uprawiać warzywa ze względu na wysoką smakowitość. Ogrodnicy zapłacić zasłużoną uwagę na takie odmiany jak ogórki Libella F1.

gatunek główne cechy

Libella F1 – niemiecki hybrydowe odmiany ogórka z dobrą wydajnością. Rozpowszechniona w Rosji. Doświadczeni ogrodnicy zbierane owoce do 10 kilogramów na metr kwadratowy łóżku. Najlepszy ze wszystkich owoców w późnym latem.

To idzie dobrze w ogrodzie z innych hybryd. Może być obsadzony wczesne dojrzewanie odmian Anushka F1, F1 Sultan i in. Charakterystyczną cechą hybrydowego – przyspieszony wzrost. Łodyga jest szybko tworzą, rozprowadzania, to ma dużo liści i owoców.

Ogórek Libella: charakterystyka owocowe

Owocem F1 hybrydowy Libella nazywa Cornichons. Wygląda jak mały wrzeciona (wydłużone, eliptyczne). Długość wzrasta do 15 centymetrów. Waga każdego owocu około 100-150 gramów. Skórka ma ciemnozieloną barwę, jej żebra i małe guzki, ale jest miękkie białe kolce.

Dojrzewanie następuje po sześciu do ośmiu tygodni po pierwszych pędów. Ciało jest w jasnym kolorze, grube i soczyste. Wewnątrz znajduje się kilka komór z nasionami. Owoc ma przyjemny zapach i smak ogórka.

Przy 97% owoców składają się z wody, nie jest również mało tłuszczu, białka i węglowodanów. Ogórek jest możliwe, aby znaleźć olejki eteryczne i kwasy organiczne.

Wykorzystując różne ogórki Libella F1

Użyj pisemnie niedojrzałe owoce ogórka – Zelentsy. Warzywa sałatkowe stosować świeże. W zimie jest marynowane, solone, konserwy. Ogórki Libella zwrotne otrzymane w większości dobre: są pyszne, chrupiące, piękne do konserw.

Gatunek Libella F1 ma dużą zawartość jodu w owocach. Ogórki można zmniejszyć kwasowość ludzkiego soku żołądkowego, dzięki czemu proces trawienia żywności jest przyspieszony. Lekarze zalecają jeść świeże owoce do pacjentów cierpiących na reumatyzm i cukrzycy. Także użyteczne w nerkach i wątrobie ogórka.

System uprawy

Nasiona tej odmiany jest zalecane, aby wytrzymać kilka lat. Ogrodnicy czeka na sadzenie jest zwykle 3-4 lata. Warunki pogodowe północnych i zachodnich regionach nasion leżał w specjalnych pojemnikach. Zalecana głębokość nie powinna przekraczać 4 cm. Zazwyczaj nasiona sadzi się w 1,5-2 cm w ziemię. Po 20 dniach, powinien pojawić się sadzonki. Przenieś ogórki Libella w ziemi później niż w połowie czerwca nie potrzebują. drop-off nie może być większa niż 3-4 rośliny na metr kwadratowy powierzchni gleby.

Łóżko z około 90 centymetrów szerokości uprzednio wykopane. W środku wykopu jest utworzona na całej długości, który jest wypełniony obornika, słomy lub trociny. Pokrywanego manganu masy słabego roztworu dodano niewielką ilość wapnia i popiołu. Następnie wykop napełnia warstwy gleby.

Większość odmian wymaga owady dla reprodukcji. LIBELLA F1 – ogórek, który jest partenokarpicznych hybrydowego, który może być zapylane przez pszczoły. Rośliny mają słabo rozwinięty system korzeniowy, natomiast górna część jest dość masywny. Dlatego też eksperci zalecają, aby związać pędy i nawozić dodatków mineralnych gleby.

Do podawania za pomocą specjalnego składu. Jeden łóżka metrowe wydać nie więcej niż dwie łyżki nitrofosfatu i popiół kubka. Nawozy powinny mieścić się w glebie do głębokości 10 cm, tak podłoże delikatnie obluzowuje się i wyrównuje. Należy zachować ostrożność, tak aby żadna skorupa na górnej warstwie gleby.

gdy rośnie problemu

Uprawa tej rośliny ma kilka problemów. Ogrodnicy powiedzieć trochę okresowość w owocowanie odmiany Libella F1. Daje Ogurtsov Libella mogą znacznie różnić się z roku na rok. Głównymi czynnikami wpływającymi na rozwój rośliny są warunki środowiskowe. Ogórek bardzo wybredny do temperatury i wilgotności. Szkodniki mogą także zmniejszyć liczbę płodów.

Właściwości pielęgnacyjne

Aby przyspieszyć wzrost roślin przy użyciu pokrywy cieplarnianego lub filmowej. W otwartym terenie do sadzić ogórki poleca Libella w południowych regionach o sprzyjających warunkach pogodowych. Optymalna temperatura gruntu powinna być 20-22 stopni, a powietrze powinien być ogrzewany do temperatury 25 ° C.

Aby zapewnić wymaganą zawartość wilgoci musi być regularnie podlewane rośliny wystarczająco dużo wody. W tym celu używać ciepłej wody. Zalecana częstotliwość podlewania wynosi 2-3 dni. Brak wilgoci mogą tworzyć kształt nieregularny Zelentsy o gorzkim smaku.

Raz na dziesięć dni w wodzie do podlewania nawóz dodaje. To może być mocznik lub nawóz. Stężenie substancji czynnej powinna być niska. Nawóz 100 gramów na litr cieczy i mocznik nie wymaga więcej niż 1 gram na litr pojemności. Podlewanie i nawożenie odbywa się zwykle w nocy.

Ogórki Libella F1: zwalczanie chorób

Głównym zagrożeniem dla upraw ogórków są mączniak, oliwa spot. Wiele hybrydy, w tym Libella F1, mają odporność na te choroby. W praktyce pokazał swoją niewrażliwość na peronosporosis i Cladosporium.

Jest to konieczne, aby chronić łóżka z hipotermią. Ponieważ większość choroby ogórków jest włączany, gdy temperatura spada poniżej 10 ° C.