360 Shares 3265 views

wspólne mirtu

Myrtle rośliny należące do rodziny mirtu – to wiecznie zielony krzew lub niewielkie drzewo, które rośnie do około pięciu metrów wysokości, z całych liści trzech do pięciu centymetrów długości, która zawiera pachnący olejek eteryczny. Piękne kwiaty w kolorze białym podobnych do gwiazdką z pięcioma płatkami, działkami i wielu pręcików, migoczące w jasnym słońcu. Owoce – jagody są często duże niebiesko-czarny z kilkoma nasionami. Znaleziono mirtu i bursztynu jagody. Kwiaty są zapylane przez owady, a nasiona rozproszenia ptaków, dla których jagody są żywnością.

Wspólna mirt ma wiele odmian, wśród których jest przedmiotem szczególnego zainteresowania tarentina Variegata – miniatura formę roślin z kwiatów i liści różowego koloru srebrno-zielone, musujące w słońcu. Na obszarach o łagodnym klimacie śródziemnomorskim, roślina ta jest czasami używane do dekoracji niskich ogrodzeń.

W ogóle, wspólna mirt, z błyszczącym szmaragdowo-zielonych liści jest jednym z najbardziej „olśniewający” wśród wszystkich członków rodzaju. Ten pachnący roślina rośnie w regionie Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu. W dzikim można znaleźć w suchych i ciepłych regionach zachodniej Azji i południowej Europy.

Wspólna mirt znajduje się w południowej Anglii, w ciepłych rejonach Ameryki Północnej. W zakładach brytyjskich mirtu, wraz z drzewami pomarańczowymi przywiezionych z Hiszpanii pod koniec XVI wieku.

Ten elegancki roślina ma silny związek z religią i mitologią. Grecy i Rzymianie za święte mirtu roślin związany z boginią miłości i piękna – Afrodyty i Wenus. Często jeden z nich przedstawiany z gałązką mirtu, wyłania się z morskiej piany. Gałązka mirtu Wenus karać Psyche, ukradł z dala syna Kupidyna. A kiedy Wenus realizować pożądliwe satyrów, gałązki mirtu ukryła rękę. Przez tysiąclecia, w pobliżu świątyni poświęconej Afrodyty / Wenus, zawsze rośnie luksusowe Myrtles śródziemnomorskiej, jest rozprowadzany w całej jego delikatny smak.

Evergreen mirt od dawna związane z nieśmiertelności. Myrtle wieńce koronowany teatr i filozofię w ten sposób symbolicznie nieśmiertelność potwierdzający ich kreatywności. Zakład zawsze był używany do dekoracji bankiet i obrzędy religijne.

Pachnące gałązki mirtu były tradycyjnie wykorzystywane w bukietach ślubnych. W epoce wiktoriańskiej w Anglii, roślina ta jest uważana za symbol miłości i wierności. Według brytyjskich legend, mirt wzrośnie tylko w przypadku, umieścił go kobietę.

Jeśli mówimy poważnie o technikach rolniczych mirtu, warto wspomnieć kilka ważnych punktów dotyczących uprawy tej rośliny. Wspólne mirtu, który jest również znany jako prawdziwy mirt, Myrtle młodej słodki mirt, preferuje dobrze odsączone gleby kwasowości pomiędzy 6,5 a 7,0 i ciepłym słonecznym miejscu. W Rosji i innych krajach WNP (z wyjątkiem większości południowych regionach), Ta roślina jest uprawiana w szklarniach.

Jeśli zdarzy ci się żyć w obszarze o klimacie śródziemnomorskim, rośnie mirt łatwe. Aby sprawdzić kwasowość gleby mogą być stosowane lakmusowym. Jeżeli wartość pH jest mniejsza niż 6,5, zrównoważona kwasowość pomaga doglebowe równowagi wapniowej. Jeśli pH powyżej 7,0, gleba w połączeniu z mchu torfowego.

Po zdefiniowaniu podłoża, konieczne jest, aby wykopać otwór na krzaku. powinien mieć taką samą głębokość jak pojemnik, w którym znajduje się roślina, a szerokość – dwukrotnie. Następnie trzeba wyodrębnić wspólny mirt z pojemnika, umieszczając go na swojej stronie i stopniowo przesuwając tuleję, tak aby nie uszkodzić korzeni.

Teraz Bush musi być zainstalowany w środku przygotowany otwór i zakopać ziemię otwór, kruszenie gleby wokół głównego pnia. Po posadzeniu, woda rośliny pozostaje.