800 Shares 9250 views

Dlaczego liście żółkną porzeczek: przyczyny i jak radzić sobie z problemem

Porzeczka – niewymagających krzew, ale często ogrodnicy myśleć dużo o tym, dlaczego porzeczki liście żółkną? Przedwczesne żółknięcie liści pojawiają się coraz częściej na krzaku czerwonych i białych porzeczek, ale właściciele dużych odmian porzeczki czarnej czasami denerwować o tym.

Dlaczego liście żółkną porzeczek: główne przyczyny

Narażone na niektóre choroby i szkodniki ataku, czarna porzeczka może stracić jakości jej owoców. Liście tej rośliny są skręcone, pokryte brązowymi plamami, żółkną i opadają. Masowe niszczenie liści krzewu może prowadzić do osłabienia państwa, a nawet śmierci rośliny.

Głównymi przyczynami żółknięcia liści od porzeczek są następujące:

  • Niewłaściwe sadzenia. Przy doborze rozwoju lądowiska zależy od krzaka. Agrest preferuje żyzną, gliniastą, dobrze nawilżonej gleby. Zakład będzie rosnąć słabo na sucho, bez ochrony przed wiatrem, a także obszary bagienne.
  • Niespójność daty sadzenia temperatury. Często pytanie dlaczego porzeczki liście żółkną, troska o tych, którzy praktykują ogrodników sadzenie młodych krzewów wczesną wiosną. Sprężyna jeszcze możliwe w niskiej temperaturze krzepnięcia i hamuje wzrost porzeczki nerek. Optymalna temperatura dla szybkiego wzrostu i rozwoju roślin + 18 + 20 ° C. W związku z tym młode krzewy opracować lepsze, jeśli są one obsadzone w upadku.
  • Niewłaściwe formacja młodych porzeczki. Zakup młodych roślin, spojrzeć na to od 4 do 6, silne łodygi i dobrze rozwinięty system korzeniowy. Bush sadzenia w ziemi, trzeba uciąć wszystkie jego pędy, zwiększając w ten sposób wzrost i rozwój nowych, wysokiej jakości kapusty. Jeśli ta procedura nie jest wykonywana, zakład po prostu nie wytrzymują dużej liczby pojawiających się liści. W rezultacie, żółte liście czarnej porzeczki i suchych całych pędów.
  • Biedne odżywcze gleby. Czarnej porzeczki jest konieczne corocznie nawożenia azotem, fosforem i związki potasu. Znormalizowany stosunek substancji organicznych i mineralnych, zaleca się podpierają porzeczki jest: azotan amonu – 40 g, superfosfat – 40 g, chlorek potasu – '30 Po 6-7 lat nie trzeba dodawać do gleby wokół wapna roślin, jeżeli gleba jest zbyt kwaśne. W celu poprawienia wydajności i zwiększenia wzrostu pędów musi być regularnie i prawidłowo dbać o krzaku.
  • Porzeczki liście i pąki są często dotknięte przez mszyce i grzybów małych. W rezultacie, odwracają żółty, toczą się rurki lub małymi wzgórkami objętych chorób grzybiczych. blacha stalowa staje się trudne, nierówne i ostatecznie znika. Te i inne choroby wynikają z niewłaściwego Machinery – niewłaściwym miejscu lądowania tulei i jej słabej karmienia;
  • Jeśli porzeczki ma stary, duży, płodny przez wiele lat, to pytanie, dlaczego liście żółkną porzeczki, odpowiedź jest oczywista – od czasu do czasu. Produktywnym okresie życia rośliny jest uważany za 16-18 lat. Ale właściwa opieka, w tym regularne karmienie, formowania i przycinania krzewów kiełki, porzeczki przedłuża życie o kolejne dziesięć lat.

Teraz już wiesz, dlaczego liście żółkną w porzeczek. Do buszu, aby cię zadowolić z ciężkimi klastrów swoich leczniczych jagody przyszłym roku, dbać o nią w tym roku, stosując się do naszych zaleceń dotyczących pielęgnacji roślin.