366 Shares 1393 views

Rose Rumba. Opis zasad odmian i pielęgnacji

Dekoracja łóżka miejskich kwiatowe i ogrody często jest jasny żółto-pomarańczowy róża „Floribunda Rumba”. Piękno tego kwiatu fascynujący i poprawia nastrój. Nasycony kolor tworzy poczucie świętowania.

W jaki sposób grupa klas „floribunda”

W ogromnej genus dzikiej róży (dzika róża) ponad 400 różnych gatunków. Cóż, wydaje się, czego brakuje ludzi? Dlaczego wymyślić coś innego? Jednak w ciągu wieków prowadzono żmudnych prac do produkcji nowych odmian róż ogrodowych. Płatki stają się bardziej tworzą je coraz trudniej kolory – jaśniejsza i aromaty – nasycone.

Są dwie wersje powstania tej grupy róż. Według pierwszego, pierwszy Floribunda wyhodowana przez Petera Lamberta w 1880 roku. Druga opcja utrzymuje, że floribunda przyniósł duńskiego hodowcy Poulsen w 1924 roku. W jednej kwestii porozumienia, grupa pochodząca od polyanthas przejściach i herbacianych róż.

Rose Rumba. wygląd

Grade „Rumba” – typowym przedstawicielem rodziny. Róże dekoracji łóżka tego rodzaju od ponad 50 lat. Rumba kwiaty są unikalne. Podczas kwitnienia, zmieniają swoją barwę. Centrum jest pomalowane w jasnym kolorze żółtym, a krawędzie płatków wahają się od ognistej czerwieni do pomarańczy. Nazwany na cześć Rose Rumba jasne i zmysłowe suknie tancerek Ameryki Łacińskiej. Kwiaty takie jak bujne jak mówią – Terry, są one złożone z 30-40 płatków. Odmiana ma obfite i bogate kwitnienie przez całe lato.

Jak inaczej można zdefiniować, które przed sobą piękną różę-Rumba? Opis Rośliny mogą zostać rozszerzone następująco: krzew stosunkowo niski (maksymalnie 60-70 cm) z dużej liczby kwiatostanów. Jedna roślina może wynosić od 5 do 20 kwiatów. Kwiaty powinny być cięte, jak stopniowo po wyschnięciu, nie kruszą się. szczotka kwiatostan stopniowo zmieniać kolor, a liście są ciemnozielone i błyszczące. Wydaje się, że arkusz jest pokryta woskiem.

Charakterystyczną cechą

Rose Rumba różni się od innych róż ogrodowych brak cierni. Jest to bardzo wygodne dla rosnących wzdłuż torów, ponieważ Bush nie rysuje i nie pozostawia śladów na ubraniu.

Odmiana nie są podatne na choroby grzybicze i nie boi na mróz. Krzewy nie cierpią na przepełnienie lub dużej ilości opadów. Roślina jest łatwo tolerować słabe gleby, ale wymaga dużo światła słonecznego.

Prawidłowa sadzenie

zeskok powinien być dobrze oświetlone, ale nie narażone na wiatry. Przed sadzeniem system korzeniowy siewek zanurza się w wodzie, a dopiero potem chować w ziemi. czas sadzenia – kwiecień-maj. Odległość pomiędzy sąsiednimi krzewów co najmniej 30 cm, po sadzeniu siewek spud. Dodaj odchody ptaków wyładunku lub jakiegokolwiek nawozu nie może być roślina może umrzeć.

Wskazane jest, aby wybrać luźne gleby lekko kwaśne, stwarza optymalne warunki do wzrostu i rozwoju floribunda. Pomimo konieczności regularnego podlewania, obszary o wysokim lustrem wody pod Rumba wyboru nie jest konieczne, aby system korzeniowy nie gnije.

Na łóżkach róża Rumba czuje się dobrze obok karłowatych roślin. Wyższe krzewy stworzy półcień i degradują floribunda kwitnienia.

Właściwa pielęgnacja odmiany

Widzieliście, jak to wygląda Rose Rumba? Zdjęcia inspirujące piękno i blask. Ale jeśli dbać o rośliny prawidłowo, nie będzie w stanie osiągnąć taką urodę. Jednak nie oznacza to, że hodowca oczekuje dużej liczby prac. Rumba jest bardzo skromny.

Ważne w pielęgnacji kwiatów – prawidłowego przycinania. Łodyga jest cięta na 5 cm nad nerki opracowanego pod kątem 45 °. Ogród sekator musi być ostry w celu ograniczenia do żadnych pęknięć. Przed cięciem cały narzędzia ogrodowe wyleczony, tak aby nie zostać przeniesione do patogenów roślin z innych gatunków. Przycinanie odbywa się pod koniec października. Przycięte Rose Rumba jest traktowany przeciwgrzybiczych chemikaliów.

Na zimę krzewów róży zapakowane, pomimo faktu, że dana odmiana jest uważane za odporne na mróz.

Rumba jest dobrze nadaje się nie tylko do dekoracji parków i ogrodu, ale także do tworzenia bukietów. Szczególnie dobrze wygląda ozdobne kosze kwiatowe.

Stosowania powyższych zaleceń, można wyhodować piękną roślinę, która jest jego niezwykły kolor i ozdobić kwietniki przynieść skórkę.