865 Shares 7996 views

Od początkującego do mistrza: jak zainstalować drzwiczki wewnętrzne własnymi rękami

Na pytanie, jak zainstalować wewnętrzne drzwiczki własnymi rękami, aby się wygodnie i wygodnie wydawać, nie należy podejść do myśli "może się okazuje" lub "a więc zejdzie". To ważne dla każdego szczegółu, każdego niuansu. Ponadto nieprzestrzeganie niektórych z nich często prowadzi do demontażu i ponownej instalacji. Oczywiście, nie przynosi korzyści ani drzwi, ani samych drzwi. Dlatego trzeba bardzo starać się robić wszystko dokładnie i jakościowo już od samego początku. Chociaż, wkładając dłoń do serca, jest kilka. Ale "doświadczenie jest synem trudnych błędów", a obecni mistrzowie również zaczęli wychodzić z niepewnych kroków.

Będzie to dotyczy instalacji wahadłowych drzwi wewnętrznych, najczęściej występujących w mieszkaniach mieszkalnych i domach. Ich konstrukcja jest prosta: skrzydło bramy obraca się wokół pionowej osi na zawiasach lub zszywkach.

Jak zainstalować drzwi wewnętrzne? Przede wszystkim musisz usunąć stare z zawiasów, zdemontować ramę drzwi i umieścić je w kolejności z punktu widzenia pionowego wyrównania.

Rozpakowanie kompletnego zestawu ramy drzwi jest bardzo pożądane, aby nie dotknąć opakowania drzwi – jest to jego naturalna ochrona przed nieostrożnymi ruchami i czynnościami. Obecnie jest montowane tylko samo pudełko (w formie litery "P"). W tym przypadku należy zagwarantować wszystkie geometryczne zniekształcenia i nieprawidłowości. Jeśli powstały one z włożenia plastikowych wkładek, przyszłych elementów mocujących, a następnie przed zamontowaniem wewnętrznych drzwi za pomocą własnych dłoni, rama drzwi musi być wyrównana za pomocą młotka i drewnianego pręta zabezpieczającego przed uderzeniami powierzchni elementów. Dolna część litery "P" musi być mocowana drewnianą listwą.

Po dwóch pomiarach wysokości progu (należy wziąć pod uwagę wysokość progu), rama drzwiowa jest dostosowywana do tego przez przecięcie dna piły końcowej. Dopiero teraz, wciąż wypełniony liść bramy stara się o uzyskany projekt. W przeciwnym razie, jak założyć drzwi wewnętrzne własnymi rękami, jeśli nie jesteś przekonany o sukcesie montażu wszystkich jego elementów?

Nadchodzi moment bardzo ważny: w przygotowanym otworze jest zamontowana rama drzwi. Montaż należy wykonywać idealnie, bez najmniejszych zakłóceń. W tym celu proces wymaga stałego sprawdzania i ponownego sprawdzenia poziomu pionowego i pionowego budynku względem płaszczyzny wejścia. Wreszcie, zamontowana rama drzwiowa jest mocowana za pomocą wkrętów w plastikowych kołkach wprowadzonych do ściany. Ale dokręcenie śruby, dopóki nie zatrzyma się, jest niebezpieczne – pudełko może zostać zdeformowane.

Jednak otwarcie i ramka drzwi nadal wyglądają na niechlujnie. Różnica między nimi jest wypełniona pianką. Podczas zamarzania, przed całkowitą instalacją drzwiczek wewnętrznych, należy wyposażyć w blokadę, uchwyty i zawiasy. Pierwszą rzeczą jest bardzo starannie wyregulowana, bez pośpiechu. W przeciwnym razie w końcu możesz złamać blokadę i uszkodzone drzwi. Nieustannie sprawdza się, czy mechanizm działa bez zacięć i opóźnień, a co najważniejsze – że dokładnie pasuje do oznaczeń na skrzydle bramy i na pudełku.

Zanim prace nad drzwiami zostaną zakończone, pianka montażowa wreszcie zamarza. Skrzynka jest dostarczana z pętelkami, wnęka do wejścia do języka zamka jest w nim. Finał – zawieszenie skrzydła drzwi na zawiasach. Dopiero teraz można go rozpakować, i będzie się ona wydawać najpiękniejsza.

Aby naprawdę wiedzieć, jak właściwie zainstalować drzwi wewnętrzne, musisz nauczyć się i ćwiczyć, nie ma innego sposobu. Osiągnięty sukces przewyższy najśmielsze oczekiwania. I nadejdzie czas, kiedy byłego ucznia sam stanie się nauczycielem.