769 Shares 7981 views

Siergiej Żadan: biografia i twórczość

Różnorodność i złożoność współczesnej literaturze ukraińskiej jest po prostu niesamowite. Wśród autorów znajdują się zarówno w tradycyjnych gatunkach piszących ludzi i wynalazców czegoś nowego, niezwykłego i jasne. Jak mówią, pisarze dostosować do nowoczesności, a wielu fanów odpowiadają im za tę miłość i docenić to, co tworzą. I jeden z najwybitniejszych przedstawicieli współczesnej literatury ukraińskiej jest niewątpliwie Siergiej Żadan. Jego utwory zostały przetłumaczone na dwanaście języków.


Siergiej Żadan: biografia

Urodzony pisarz, prozaik i poeta naszego czasu w rodzinie kierowcy w regionie Luhansk w Starobielsku. Urodził Sergey Viktorovich 23 sierpnia 1974 r. W rodzinnym mieście ukończył szkołę, znalazł swoje pierwsze przyjaźnie i zdobyte doświadczenie, przez które kontynuował podróż życia. We wczesnych latach dziewięćdziesiątych został dystrybutorem prasy i symboli narodowych. Gdy nie mówił czas do czyszczenia języka ukraińskiego, a często przekazywane języka rosyjskiego w rozmowach. Po latach szkolnych, udał się do Charkowa, gdzie ukończył na Uniwersytecie Pedagogicznym. Tak więc w 1996 roku, ukazał się kolejny absolwent na Ukrainie, jest absolwentem Wydziału Filologii Ukraińskiej-niemiecki. W ciągu najbliższych trzech lat Zhadan był studentem na tej samej uczelni. Tematem jego pracy magisterskiej był ukraiński futuryzm.

nauczanie

Po ukończeniu absolwent szkoły, Siergiej Żadan staje się w tej samej instytucji nauczycielem wydziału literatury. W tym czasie on przetłumaczony z białoruskich, rosyjskich i niemieckich językach. Pracował do 2004 roku, w tym samym czasie ukończył karierę pedagogiczną, stając się w pełni niezależnym pisarzem.

aktywność poetycki

Równolegle, opublikował swoje prace. Pierwszy jego poetyckiej skupisk została opublikowana w 1993 roku i był nazywany „Pink zdegenerowany”. „Bu-Ba-Bu” W 1998 roku zdobył „Verse Roku” nagrodę stowarzyszenia literackiego. Od 2000 roku jest wiceprezesem Stowarzyszenia ukraińskich pisarzy. Krytyka uznała, że lider poetyckiej generacji ubiegłego wieku właśnie Siergiej Żadan. Biografia i twórczość tego człowieka zaczyna być zainteresowane nie tylko lokalne czytelników, ale również wiele zagranicznych fanów twórczości literackiej. W tej chwili wydał trzynaście zbiorów poezji, z których ostatni jest nazywany „Życie snem”, pojawił się na półkach w 2015 roku.

działalność związana z kulturą

Z biegiem czasu, jego prace zaczęły być tłumaczone na różne języki, w tym: angielski, polski, niemiecki, ormiańskiej, serbski, chorwacki, litewskim, białoruskim i rosyjskim. Podczas swojego życia, on zorganizował wiele działań artystycznych i kulturalnych, wystaw, a nie koncert rockowy na swoim koncie. Ponadto, z rękami zorganizowany wielu festiwalach i wykonano ponad projektu wydawniczego, i wiele więcej. Ogólnie rzecz biorąc, życie społeczne Sergeya Zhadana jest bardzo bogaty i pełen wydarzeń. W 2014 roku zagrał nawet epizodyczną rolę w filmie „Wrangler”.

zajęcia muzyczne

Począwszy od roku 2008, Siergiej Żadan aktywnie współpracuje z muzyką grupy rockowej „Psy w kosmosie”, który gra w stylu etno-ska. Przy okazji, dzięki Sergey grupa otrzymała swoją popularność. Od tamtej pory stworzył wiele wspólnych kompozycji wykorzystujących pisarz poezji. W tej chwili najważniejszym z nich był album muzyczny zatytułowany „Uzbrojenie proletariatu”. Teraz zyskuje popularność album, wydany w powiązaniu z Zhadan w 2014 roku, pod nazwą „Walka o nim.” Ponadto, istnieją audiobooka o nazwie „Depeche Mode” na podstawie słynnej powieści Siergieja.

proza

Obecnie istnieje jedenaście dzieła prozą, który został napisany przez Siergieja Zhadan. Niektóre z nich są pełnoprawnymi powieści i zbiorów opowiadań. Najbardziej znanym i popularnym z nich jest książka pt «Anarchy in the UKR» .Kritiki wciąż nie może zdecydować, co to jest – akwizycja, badania naukowe i literatura. Została ona opublikowana tę książkę w 2005 roku i dziś jest jednym z najlepiej sprzedających się dzieł pisarza. Poza tym, Sergey udział w tworzeniu sześciu zbiorów dzieł innych autorów.

Siergiej Żadan: zdjęcia i życie osobiste

Siergiej Wiktorowicz był dwukrotnie żonaty. Imię żony jest Swietłana Oleshko z niej, że ma trzynaście-letni syn Ivan. Pracuje w reżysera teatralnego Charkowie. Nazwa druga żona jest Irina Kunitsyn, jest młodszy niż Sergey przez siedem lat i pracuje dla agencji „Folio” dystrybutor z jego książek. Ślub odbył się w 2009 roku, przed żyli razem przez trzy lata. Ślub nie został opublikowany w prasie z góry, a to nie była poważna uroczystość z tej okazji. Mimo to, wiele zdjęć i prywatności wideo pisarza Proszę fanów i znawców jego twórczości.

polityka

Oprócz uczestnictwa w upowszechnianiu gazet politycznych w latach dziewięćdziesiątych, Zhadan bierze czynny udział w zawirowań politycznych w kraju. Na przykład, podczas pomarańczowej rewolucji, był dowódca po stronie Juszczenki w Charkowie. Aw 2011 roku został organizatorem protestu przeciwko przyjęciu ustawy „O ochronie moralności publicznej”. Podczas euromajdan wykazały również czynny udział na terytorium Charkowie. Między innymi, cytaty i jego wypowiedzi na temat sytuacji politycznej i społecznej w tym kraju są dość popularne, mimo że często nie brzmi w ogóle w formie cenzury. W tej chwili nadal pracuje i mieszka w Charkowie.