415 Shares 5504 views

Shanghai Tower – symbol nowoczesnej Chinach

Nowoczesne Chiny rośnie i rozwija się bardzo szybko. Jest to szczególnie prawdziwe w mieście Szanghaj, w związku z czym nadal jest często nazywane Paryżem Wschodu. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, że uzyskała status głównego centrum finansowego i gospodarczego nie tylko w Chinach, ale na całym świecie. W jednym ze swoich obszarach działalności, takich jak grzyby, róża dziesiątki nowoczesnych drapaczy chmur z urzędów i banków, z których każdy można nazwać arcydziełem architektonicznym. Cokolwiek to było, na tle jednego budynku, który stał się symbolem wyróżnia się lokalna – Telewizja Shanghai Tower, znany jako „Oriental Pearl”. Spośród wszystkich innych podobnych budynków w Azji ma największą wysokość.


ogólny opis

Budowa obiektu, którego projekt został opracowany przez chińskiego inżyniera Jia Huanchenom trwała cztery lata. Shanghai Tower znajduje się w samym sercu dzielnicy biznesowej, na wschodnim brzegu rzeki Huangpu i otoczony mostów. Ich sylwetki są nieco podobne do gadów gigantyczne rozmiary. Budynek został oddany do użytku w 1995 roku. Najwyższy punkt znajduje się na poziomie około 468 metrów, a ciężar w przybliżeniu 120 ton.

Cokolwiek to było, wyobraźnia jest nie tyle wielkość budynku, a jego projekt architektoniczny, który nie powtarza się nigdzie indziej na naszej planecie. Z zewnątrz wieżowiec chiński tradycyjny koncepcja harmonii z nowoczesną technologią. U podstawy są żelbetowych elementów cylindrycznych o średnicy równej do dziewięciu metrów. Wieża wydawała nawleczone jedenaście ogromnych obszarów, które są pomyślane jako perły. Trzy największe z nich są funkcjonalne Celem piłki.

struktura

Dno piętrze wieżowca jest wyróżniony przez Muzeum Historyczne w Szanghaju. Jego niesamowite wnętrza i znajduje się w woskowych figur bardzo jasno i wyraźnie wyświetlać życia miejscowej ludności. Rodzajowe sceny z prawdziwego życia są odtworzone na koszt szmaragdy, perły, agaty, jadeitu i Jasper na wielkim ekranie, wykonane z kamienia naturalnego.

W każdym z tych obszarów, które są jednym z głównych elementów konstrukcyjnych są galerie i sklepy. Najniższy spośród nich działa, „Przestrzeń miasta” – centrum rozrywki, które pozwala odwiedzającym, aby zanurzyć się w świecie science fiction , i ocenić, które wyprzedza sukcesy technologiczne osiągnięte nowoczesny Chiny. Środkowa część budynku jest podświetlony przez kompleks hotel biznesowy, w którym struktura istnieją sale konferencyjne i 25 pokoje. Na drugim obszarze jest „Perłą Wschodu” restauracji, która jest najwyższym lokalizacja na tego typu instytucja w Azji. Inną jego cechą jest to, że obraca się wokół własnej osi (jeden obrót na godzinę). Trzeci obszar położony jest na wysokości 267 metrów. Stosowany jest głównie jako platformy widokowej. Jednocześnie znajduje się sala koncertowa, klub i sklepów.

Celem funkcjonalny

Podobnie jak w przypadku innych wież telewizyjnych na świecie, „Oriental Pearl” przede wszystkim należy zapewnić radiowych i telewizyjnych. Do tego zadania idealnie radzi sobie. Jako że aktualnie nadawane transmisję dziewięciu kanałów telewizyjnych i dziesięć stacji radiowych. Promień propagacji sygnału wynosi około 44 mil.

Natychmiast po jego wznoszenie wieży stał się głównym symbolem miasta. Dlatego nic dziwnego, że stał się wielką wartość turystyczny wieżowca, która przyciąga co roku średnio 2,8 mln podróżnych. Dla zwiedzających w optymalnych warunkach: znajduje się muzeum, sklepy, sklepy z pamiątkami, restauracje i inne placówki, które pozwalają na spędzenie wolnego czasu doskonale.

Najwyższy taras widokowy

Jak już wspomniano powyżej, Shanghai Tower ma kilka platformami widokowymi. Najwyższy z nich znajduje się na znak 360 metrów. Niezapomniane wrażenia można uzyskać nawet z procesu podnoszenia. Tu wznosi się tylko trzy z sześciu funkcjonowanie windy. Dwa z nich są w stanie do przewozu nie więcej niż 30 osób naraz. Ich prędkość 7 m / s. Ostatni wind, przestrzeń, o której mowa moduł jest dwupiętrowy rozwija i 4 m / s. Jego dwa pokłady może pomieścić łącznie 50 osób.

Od najwyższego punktu oferuje wyjątkowe, spektakularne widoki na miasto Szanghaj. Jak opinie, że wygląda o wiele więcej pięknych metropolii w godzinach wieczornych. Jednocześnie należy zauważyć, że gdy bezchmurne i jasne pogoda widać dobrze Jangcy.

ciekawostki

Wpisowe, dających prawo do udziału we wszystkich punktów widokowych na wieży, wynosi 200 juanów.

Gdy użytkownik odwiedza budynek nie wolno wnosić ze sobą nie tylko przebijania i cięcia elementów, ale także wodę i lżejsze.

Początkowo Shanghai Tower powinny być wykonywane w bladym kolorze zielonym. Późniejsze projektanci odrzucił pomysł ze względu na fakt, że samo miasto jest jasny i dynamiczny. Innymi słowy, budynek będzie wyglądać nudny i straciły na tle.

W zależności od pory dnia kolor budynku mogą się różnić od bladego różu do Pearl, a jego światła włączone w nocy.

Wszystkie sześć wind odprowadził dziewczynę stewardesę.

Podczas jazdy w windzie, wystarczy spojrzeć na sufit. Jest to monitor, transmisji wideo na awans do wysokości.