112 Shares 3598 views

„General Toptygin”: Podsumowanie i analiza

Wiersz „General Toptygin” został napisany przez poetę Niekrasowa w okresie od 1867 do 1873 roku. Jest on oparty na anegdotę świeckich o tym, jak nadzorca zajęło jechał w niedźwiedzia sanie do ważnego dowódcy wojskowego i przed tchórz przed nim, nawet gdy zobaczył, że ma do czynienia ze zwierzęciem, a nie człowiek. Jednak ta popularna komedia historia spod pióra poety wypełnione oskarżycielskim patosu, jednak sprytnie ukryte za ludowej mowy i zabawnej fabuły.


wejście

Produktem „General Toptygin” zaczyna się od opisu wsi zimą w nocy. Autor zwraca kilka słów znajomy znajomy widok wsi, w których kierowca jeździ w saniach.

Poeta maluje obraz rosyjskiej drogi, po której jeździ trzy konie – w tradycyjny sposób w rosyjskiej literaturze 19 wieku. Konie rządzone przez młodego faceta o imieniu Fiodor. Po drodze spotyka się z doradcą Trifon, co prowadzi do niedźwiedzia. Kierowca daje windy zarówno do siebie, a po jakimś czasie decydują się iść do pubu. Wychodzą zwierzę sam, a sami udać się do limuzyny.

przygoda

Nowa kompozycja poety „General Toptygin” różni się cienką dobroduszny humor, który zasłania obciążające zauważa, że autor zainwestował w osobnym wierszu. W rzeczywistości, w przypadku, powiedział Niekrasowa, zbyt zabawne, kiedy jego analiza skupić się na jego krytykę niedociągnięć rzeczywistości społecznej państwa.

Początku incydent służył jako czysty przypadek: niedźwiedź zrobił nieostrożny ruch, warknął, konie były przestraszone i rzucili się do przodu z dużą prędkością. Niekrasow celowo podkreśla, że przed koniem poszedł cicho i spokojnie, jak zmęczony, a kierowca nie jest dużo jechali. Ale teraz obawiali przed rykiem swojego nowego zawodnika, który ścigał się na drodze z całej siły, mimo kolein i wybojów napotkanych po drodze. Ludzie, którzy przechodzili obok, i postanowił, że w kuligi ważną osobą jak wódz, i dlatego, że wiersz został nazwany „Ogólne Toptygin”. Zatem niedźwiedź idzie bezpośrednio na pocztę. Była noc, a dozorca nie mógł widzieć w ciemności, który rzeczywiście był jego gościem.

Incydent w gospodzie

Komedia sytuacji jest to, że czcigodny starzec nie jest zmartwiony faktem, że kierowca był wyjącym i growling. Pierwsza myśl, że jego gość zły i mocno przestraszony. Pomimo strachu, w końcu zaczęła przynosić oferować kawę i wódkę, podczas gdy ludzie zebrali się wokół z ciekawością obserwował tych, których wzięli do szefa.

Dużą uwagę do reakcji zwykłych ludzi na zdarzenie płatnego Niekrasow. „General Toptygin” – to mały poemat, który przedstawia mały szkic rosyjskiej wiosce życia. Poeta opisuje rodzaje ludzi: ci, którzy byli bardziej odważny, odwagę zbliżyć się do sań, aby spojrzeć na ważnych ludzi, a ci, którzy obawiali się, i zostały pozostawione. Sytuacja komedia pogarsza fakt, że nikt nie dziwna cisza jeźdźca. On po prostu rzucił w saniach ale ryczał jak niedźwiedź. W tych liniach czuł ironii autora jezdni ważnych osób.

wynik

Wiersz „General Toptygin”, którego podsumowanie był przedmiotem tego przeglądu stwierdzono, że scena z kierowcą i przewodnikiem wyjaśnił publiczności sytuację i pojechaliśmy misia z sań. Pod koniec poeta znowu nie trafił subtelną ironię swoich bohaterów, w kilku słowach wskazujących, że superintendent zadzwonił kierowca. Praca ta jest tradycyjnie wśród wierszy dziecięcych, ale może być bardzo interesujące dla dorosłych, po pierwsze, to całkiem zabawne, a po drugie, to pokazuje miniaturowy obraz życia wsi, rosyjską prowincję drugiej połowie 19 wieku.