610 Shares 929 views

Porównaj Tiutchev i Fet: widok natury i miłości

Fedor Tiutczew Afanasiya Feta był starszy niż siedemnaście lat. Różnica wieku, miejsca odwiedzili i żyli, odcisnęły swoje piętno na twórczości wielkich rosyjskich poetów, którzy byli w stanie wyrazić, jak nikt w poetyckiej formie swoich myśli i uczuć. Mass współcześni czytelnicy raczej zimny stosunek do swojej poezji, a tylko raz postawi wszystko na swoim miejscu. Te dwa geniusze zamknąć czci stosunek do natury rosyjskiej i miłości. Zróbmy porównanie Tiutchev i feta.


Wyjątkowość poezji FI Tiutchev

Fedor napisał do swojego życia trochę ponad czterystu wierszy. YM Łotman dzieli je na trzy okresy. Możemy ograniczyć się do analizy dzieł, które odzwierciedlają życie natury z jego głębokich implikacji filozoficznych i miłosnych. Porównaj Tiutchev i feta w tych obszarach pokazuje różnicę wierszy urzekające łaski „czystej sztuki” FET oraz przemyślenia pełnia i prawdziwa, choć rzadkie, wyrażenia uczuć F. Tiutchev.

Mieszka w Nicei po śmierci E. Denisiev on zasmucony, najbardziej gorzki poeta pisze wiersz, w którym porównał swoje życie z ptakiem, który zerwane skrzydła. Widziała blask południa, jego spokojny życie, chce i nie może wstać. A wszystko to, „drży z bólu i bezsilności.” W ośmiu linii widzimy: plastyczny charakter Włochy, których blask nie jest szczęśliwy i martwi się, biedny ptak, który nie jest przeznaczony do pływania, a człowiek, który przeżywa jej bólu, jego osobisty. Porównaj Tiutchev i feta, przeżył też osobistą tragedię, to jest po prostu niemożliwe. Mówią w języku rosyjskim, ale w różnych językach.

Wiersz „Rosjanka”, który składa się z dwóch strof, aktualne. Pokrótce przedstawił jej bezbarwny i bezużyteczną istnienie w rozległym, opuszczonym, bezimiennej przestrzeni. Bohater liryczny porównuje swoje życie z chmurą dymu, który powoli zanika w przyćmionym zamglone niebo jesienią.

A co z miłością? Ona po prostu analizowane. Wiersz „Lato 1854” na początku entuzjazm przeniknięty, czary miłości, która została podana dwóch mężczyzn „bez powodu i bez powodu.” Ale to liryczny bohater szuka „niespokojne oczy”. Co i gdzie jest taka radość? Nie racjonalny umysł może tylko zaakceptować. Musimy dotrzeć do prawdy. Według bohatera lirycznego jest demoniczny uwodzenie …

F. Tiutczew – subtelna psycholog, a cokolwiek temat może on pochodzić z, należy stawić się przed nami w całej świetności geniusza.

Muzyczny prezent Fet

Porównaj Tiutchev i feta pokazują, że niezależnie od obrazu zarówno poety ani zostały podjęte, to koniecznie odzwierciedlają oblicze natury, ani miłości, często ze sobą powiązane. Tylko w Fet większym podziwem życia, przejścia państwowej. Poeta daje nam świat i jego piękno, dokładnie odtwarzając i poprawę ich ludzką naturę. „Maj Noc” – poemat że Tołstoj kiedyś zapamiętane. Tu i obraz nocnego nieba z chmurami topienia i obietnicę miłości i szczęścia na ziemi, która jest osiągalna tylko w niebie. Ogólnie dla wszystkich niewątpliwych muzykalności Fet przyszedł radosny, prawie pogańskim percepcji bycia.

Relacja między człowiekiem a naturą w dwóch poetów

Przy porównywaniu wierszy Tiutchev i feta okazuje się, że nie ma harmonii Tiutchev między człowiekiem a naturą. On stara się rozwiązać zagadkę jego wieczne, które w tym sfinks, może nie. Fet podziwia jej piękno również wbrew sobie, to wlewa się do niego i dostanie w postaci entuzjastycznych prac na papierze.

Co to znaczy miłość do każdego z nich

Tiutchev Uważa się, że niszczy ludzką miłość. Brakuje harmonii. Element ten, który nagle przychodzi i niszczy zestaw życie. To przynosi tylko cierpienie. Porównaj wierszy Tiutchev i feta pokazy, które trwają także w dorosłym życiu są jasne i entuzjastyczny farba do opisania uczucia wybuchły „Na szczęście łatwo podporządkowuje serce” Wspomina, i ani na chwilę zapomnieć o swojej młodzieńczej miłości, ale nie odwracają się od jej tragedii w Alter ego i uważa, że istnieje specjalny sąd dla prawdziwej miłości – niemożliwe jest oddzielenie od ukochanej.

Świat – jest stworzenie Stwórcy. Zarówno poeta stara się poznać Stwórcę przez naturę. Ale jeśli F. Tiutchev widzi świat tragiczny i filozoficzny pogląd, FET, jak słowik śpiewa swoją pieśń trwałe piękno.