675 Shares 1992 views

Kanada, Toronto atrakcje. Opis i zdjęcia

Miasto, które łączy w sobie kulturę starych i nowych światów – jeden z najszybciej rozwijających się miast na kontynencie amerykańskim. Ten Toronto – ośrodkiem przemysłowym Kanady, często nazywany turystycznych Mekki. Wielu uważa go najbardziej amerykanizacji miasto, niekiedy porównując z Nowego Jorku.


man-made pomniki

Tętniące życiem metropolia, oparte na skrzyżowaniu dróg wodnych i lądowych w pobliżu jeziora Ontario, od dawna przyciąga uwagę turystów z całego świata.

North American miasto może się pochwalić, a co roku ogromna liczba turystów się zakochać cały niezwykły kształt Toronto zabytków, które zostały zbudowane przez utalentowanych rąk ludzkich.

Największa na świecie zoo

Miasto słynie z cichych kątach, gdzie można odpocząć z dala od cywilizacji w przyrodzie, po otrzymaniu ładunek żywością. Toronto Zoo, znajduje się na terytorium więcej niż 300 ha, jest jednym z trzech największych na świecie.

Aby obejść taki ogromny obszar naturalny, znajduje się kilka kilometrów od miasta, jeden dzień nie jest możliwe. Zoo może się pochwalić nie tylko obecność zwierząt w Ameryce Północnej. Pawilony z tropikalnej dżungli i afrykańskiej sawannie zebrać ogromną liczbę osób dorosłych i dzieci, biorąc pod uwagę zoo swobodnie poruszających się psy.

Jednak najbardziej popularnym miejscem wypoczynku jest obszar wybrany przez bobry – krajowy duma Kanadyjczyków. Tylko tutaj można i zapomnieć o wszystkich problemach, aby obserwować, jak te zwierzetami budować tamy.

Pracownicy zoo dbają o to, aby zaszczepić u dzieci miłość do natury. Jest nawet stworzył specjalny obóz, gdzie każde dziecko uczy się wiele o świecie zwierząt, dotknąć go, nocuje w cudowny rezerwatu przyrody.

Park muzyka

Innym malownicze miasto, które przyciąga turystów, znajduje się w samym sercu Toronto. Zabytki, znane na całym świecie, przyszedł dzięki twórczości słynnego wiolonczelisty, przedstawione publiczności taśmie Bacha. Jedną z części filmu o nazwie „The Music Garden” i mówił o wspaniałej harmonii człowieka, stykając się z muzyką klasyczną. krajobraz projektant, który pomógł na planie wpadł na pomysł, aby stworzyć taki park w mieście.

Po zatwierdzeniu projektu przez władze lokalne nie było dbałość o szczegóły ogrodzie muzycznej składającej się z kilku części, które uosabiają partię od apartamentu.

Do najbardziej oryginalnych atrakcji Toronto (Kanada) – ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców, który zapewnia niesamowitą okazję być sam, nie tylko z naturą, ale także z brzmiące koncerty wszędzie. A organizatorzy wspaniałego parku, który nie ma analogów, zostały wyróżnione międzynarodową nagrodę.

High Park

Jednak największy park, zajmujący 160 hektarów ziemi, jest High Park, położony w granicach Toronto. Atrakcje, zdjęcia, z których, niestety, nie przekazać całą wspaniałość i piękno zachowane na jej terytorium stanie naturalnym, zostały odkryte w 1876 roku.

High Park dedykowane miejsca piknikowe idealne na rodzinne wakacje i wydarzeń kulturalnych. W lecie tu rozległe Festiwalu Szekspirowskiego, która gromadzi nie tylko Kanadyjczyków.

Goście oznaczyć specjalne ogrodników sztuki, wyrażoną w nietypowej formie kolorowych klombów. Tylko tutaj wzrok turystów otworzyć ogrodami, składający się z koszy zawieszonych w powietrzu i zapadnięte oranżerii szczególnie interesujące dla wszystkich tych, którzy po raz pierwszy przyszedł do najsłynniejszego parku Toronto.

Atrakcje są otwarte dla wszystkich zwiedzających, niezwykle piękny w zimie, gdy migotanie proszek śnieg zamienia terytorium gigantyczny w prawdziwej bajce. To przyciąga dzieci zalane lodowisko i liczne zjeżdżalnie, z których tak wiele radości aby przejść w dół. Park z doskonałą obsługę od dawna narodowy skarb z Toronto.

Atrakcje: Kanał Rideau (Kanada)

Mówiąc o swojej ulubionej porze roku Kanadyjczycy, nie mówiąc już o świecie Naturalne lodowisko, znajdujący się w stolicy Kanady – Ottawa, których wiele osób błędnie mylone z Toronto. Każdego roku na stawie, starannie przygotowane dla gości odbyło Winterlude festiwalu.

Latem otwarte wrota, a kanał prowadzone fascynującej wycieczki łodzią, popularne wśród turystów.

Średniowieczny zamek

Zabytków, które należy zwrócić uwagę na Toronto? Atrakcje Casa Lomo – wielki zamek, zbudowany w najlepszych tradycji średniowieczu – nie pozostawi nikogo obojętnym.

Zbudowany na początku ubiegłego wieku, kompleks pałacowy, składający się z trzech piętrach, myśliwski i imponująca piwnica, a także możliwe odzwierciedla doskonały smak dawnego właściciela – znanego maklera miasta. Głównym sekret przyciągania uwagi na zamek leży w tajnych podziemnych korytarzy, które przenikają całe terytorium majestatycznych budowli i łączących dom z budynkami gospodarczymi. Pyszne szok pałacu niesamowity luksus każda.

Cieszyć się pięknem zabytkowego zamku nie jest tak trudne: teraz jest dobrze znana atrakcja turystyczna, która otworzyła swoje drzwi dla wszystkich odwiedzających. Muzeum, które istnieje od 1937 roku, mówi wiele nie tylko o wielkiej struktury, ale także o historii Toronto.

Atrakcje: dzielnica handlowa Rant

Uważa się, że główną atrakcją turystyczną miasta jest ukryta pod ziemią. Bez przesady można powiedzieć, że jest to najbardziej ambitny projekt architektoniczny z nowoczesnością.

Fakt, że wszystkie wieżowce ogromnych centrach handlowych są piętra podziemne, połączone przejściami trzydziestego kilometra. Ten ogrzewany pokoje, które mogą pomieścić biura biznesowych, renomowane restauracje, parkingi imponujące i wspaniałe fontanny i pokryte zielonymi parkami zaskoczony jego pięknem.

Podziemne centrum handlowe, PATH – jest to dzieło sztuki architektonicznej, łączącej ponad 50 wieżowców i sześć najbardziej popularnych hoteli w mieście. Na terenie metrze ma pięć stacji metra, co umożliwia szybki dostęp nawet do odległych obszarów.

I mieszkańcy starają się kupić mieszkanie w tych wieżowców, gdzie windy zejść do podziemnych pięter PATH. W rzeczywistości nie może się poruszać, nawet nie wyjść na powierzchnię, a entuzjastyczne turyści uważają, że tego futurystycznego miasta XXI wieku.

miasto cmentarz

Toronto, co jest bardzo nietypowe atrakcje, słynne na Mount Pleasant Cemetery – ulubione miejsce spacerów mieszkańców. W XIX wieku wszyscy heretycy kościół postanowił zakopać daleko poza centrum politycznego i gospodarczego.

Stopniowo miasto powiększyło, a także ogromny cmentarz znalazł się w samym centrum. W tej chwili nie są pochowani ponad 150 tysięcy osób, a wśród nich są bardzo dobrze znaną osobą.

Na cmentarzu nie ma grobu, i stoją tylko małe nagrobki kamienne, na których są stemplowane tylko inicjały. Kanadyjskie mieszkańcy są nekropolia filozoficznie, bez żalu i bólu, wierząc, że idzie na zielonym dywanie uspokoić i dać niezbędny spokój.

Święto chińskich lampionów

Najjaśniejsza święto, regularnie odbywa się w pobliżu jeziora Ontario – Chinese Lantern Festival, pierwszy odbył się w 2006 roku i zgromadziła 200 tysięcy ciekawskich. Kolorowe uroczystość rozpoczyna się w nocy, imponujące kolorowe światła świecą latarnie o różnych kształtach.

Fantastycznie fascynujące widowisko stało się tradycją i najbardziej znaczącym wydarzeniem w życiu kulturalnym Toronto.

Atrakcje (opis niektórych z nich zostały przedstawione w artykule), miasto jest tak różnorodna, że niemożliwe jest, aby powiedzieć o wszystkim. Niesamowite krajobrazy i malownicze sztuczne zabytki przyciągają miliony turystów, uznaje się, że nie ma nic bardziej interesujący nie widzieli.