479 Shares 5552 views

Wybór Chłodzenie laptopa

Na początku instrukcji na temat korzystania z komputera przenośnego mogą wystąpić z napisem, który zawiera informacje o tym, co nie powinno być umieszczone w miejscu pracy na miękkich powierzchniach, tkanina, na kolanach, zasłanianie otworów wentylacyjnych. Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe, aby zamknąć dostęp powietrza do urządzenia wentylacyjnego. Tutaj mamy do czynienia z pytaniem, dlaczego trzeba dodatkowo chłodzenie notebooka? Czy system jest instalowany bezpośrednio w nim, nie jest wystarczająco wydajny? Chyba że producent może wydać produkt, który nie został przetestowany w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych? Oto odpowiedź. Laptopy pracują, ale wygrzać się w długotrwałe i poważne stres i czasami bardzo dużo.


Laptop Cooling w akcji

Co dzieje się z laptopa, gdy jest ogrzewana? Gorące powietrze wznosi się poprzez klawiaturę, jednocześnie ogrzewając powierzchnię touchpada. Po dłuższym obciążeniu systemu chłodzenia dla komputera może znacznie hałasu. Napęd twardego temperatura szybko zbliża się do punktu krytycznego, który ma istotny wpływ na wytrzymałość dysku, przez co prawdopodobieństwo pęknięcia bardziej znacząca.

Komputery ogrzewa się przez dłuższy czas, odpowiednio, rynek już reakcji do powstania masy skutecznych środków do ochładzania podstawowe składniki:

– chłodzenie powietrza przez chłodnice silnych;

– układ chłodzenia cieczą;

– układ przemiany fazowej, których część nazywamy „Freon”;

– system pasywny do podgrzewania rur.

Wszystkie te urządzenia nie nadają się do stosowania w laptopach, ponieważ komputery przenośne są na tyle małe rozmiary. Wewnątrz obudowy jest tak mało miejsca, że nie jest możliwe, aby zorganizować jakieś dodatkowe urządzenie chłodzące. Z tego powodu zdarza się, że chłodzenie laptopa stal do produkcji samodzielnych piedestału.

Podczas pracy z laptopem, wiele się pod jego polu krążków lub patyków, próbując zwiększyć odstęp między nim a stołem, zapewniając dodatkowy przepływ powietrza do otworów wentylacyjnych. To na tej zasadzie i oparte kilka ofert od producentów oferujących swoje opcje podpór. Na przykład, firma Info Targus, który jest znany ze swoich toreb do notebooków, oferując stanowiska poprawia chłodzenie notebooka i umieszcza klawiaturę pod kątem. Takie rozwiązanie jest szacowana wielu ergonomicznym i przyjaznym dla użytkownika rozwiązania. Stojak jest w stanie obracać się na stałej platformie, co jest bardzo wygodne podczas majtek i prezentacji.

Najczęstszym ucieleśnieniem jest zastosowanie dodatkowych wentylatorów. Stoją w postaci tabletki umieszcza się w samej laptopa. Takie urządzenia są zazwyczaj wyposażone w parę lub dwie pary chłodnic w celu zapewnienia dostarczania strumienia zimnej bezpośrednio do dolnej części obudowy laptop, który umożliwia skuteczne chłodzenie laptopa. Jeść takiego stanowiska przez port USB, ale są modele z własnym zasilaniem, wykonane w formie zdalnej adaptera. Takie stojaki są często uzupełniane z interfejsami do różnych portów, co jest bardzo wygodne. Przez większość czasu stoi kontroli prędkości, który pozwala wybrać najbardziej wygodny tryb pracy.

Można wymienić główne zalety podstawek:

– efektywne składniki systemu chłodzenia;

– Dzięki nim można umieścić laptopa na miękkim podłożu, bez obawy o przegrzanie;

– często stoi nie tylko zgodnie z jej przeznaczeniem, ale są też piękne akcesoria do oryginalnego projektu, który bardzo skutecznie uzupełnia wygląd laptopa;

– na ogół podstawa jest wyposażona w dodatkowe portów i czytnika kart, które jest bardzo wygodna.