830 Shares 4876 views

Rosyjski dziennikarz Arkadij Babczenko: biografia i zdjęcia

Nowoczesny dziennikarstwo rosyjski przeżywa trudne czasy. Informacje na scenie nie są tak wiele osób korzystających respektować część myślenia o społeczeństwie. Jaśniejsze na tym tle jakieś jasne punkty wygląd. Przyjrzyj się dokładnie do tożsamości niezależnego dziennikarza wojskowej Arkadiya Babczenko.

Fakty z biografii

Future korespondent wojenny Arkady Babczenko urodził się w 1977 roku w rodzinie intelektualnej w Moskwie. Odegrał kluczową połączenia w 1995 roku do służby wojskowej w jego przyszłego losu. Zbiegło się to z początkiem pierwszej wojny czeczeńskiej, partia, do której przeznaczeniem było stać. W czasie drugiej wojny w Czeczenii , Arkady Babczenko uczestniczył już w stanie wykonawcy. Służył w zmotoryzowanych oddziałów strzeleckich, później – dowódca plutonu granatomotnogo obliczeń. W magazynie oddalił sierżant gwardii. Ale w przerwie między dwoma czeczeńskich kampanii udało mu się ukończyć studia na Wydziale Prawa ze stopniem licencjata w dziedzinie prawa międzynarodowego. Zaczął pracę jako obserwatora wojskowego w licznych publikacjach krajowych i telewizji. On zajmuje się pracą literacką.

Arkady Babczenko, książki o wojnie

Autor książek o wojnach czeczeńskich, mówi, że pisanie zaczął po prostu nie zwariować na zaległości w doświadczeniach duszy i pamięci. O masakrze na Północnym Kaukazie i bezprawia z tyłu. Być może autor i nie licz na wielki hit z jego utworów, jednak poszedł. periodyki czytelnicy nie są pozostawione bez opieki, materiały z których autor był wymienione Arkadiy Babczenko. Recenzje nich składać artykuły w dużych ilościach, czytelnicy czekali. A autor nie zawiódł jej oczekiwania. Całkowita zawartość czeczeńskich wojen Arkadiy Babczenko opublikował trzy książki: „Dziesięć epizody wojny”, „mąż Boży” i „Alkhan-Yurt”. Ale ograniczyć się tylko do dzieła literackiego, on nie jechał.

Osetia Południowa

Dwie wojny czeczeńskie nie były ostatnie dla młodego pisarza. Ale w konflikcie zbrojnym w sierpniu 2008 roku w Osetii Południowej bierze udział już Arkadij Babczenko – dziennikarka. Chwycić za broń, już nie chce i jest obecna na czele tylko z aparatu i laptopa. Raporty i zdjęcia niezależny korespondent miał znaczny rezonans i powszechnie powielane w przestrzeni wirtualnej, a media w wielu krajach. Obraz wojny, opinia publiczna jest w dużej mierze ukształtowane jako zobaczyłem jej Arkady Babczenko, dziennikarz z „Nowej Gazety”. A ten obraz jest mocno kłóci się z ideą tego, który jest narzucony przez oficjalną propagandę.

opozycja polityk

Po wojnie w Gruzji, Arkady Babczenko lekkomyślnie się do działań publicznych i politycznych. W przestrzeni informacyjnej, działa jako niezależny dziennikarz i blogger. Jego ostre dziennikarskie materiały o rosyjskiej rzeczywistości są żywe odpowiedzi od czytelników, stale powoduje zderzenie sprzecznych opinii. Przez kilka lat, jego teksty biorąc wiodącą pozycję w rankingu cytowań, a ich autor przechodzi do liderów opinii publicznej. Późną jesienią 2011 roku, po oszustwa wyborczego w Dumie Państwowej, aktywność publiczna plamy na ulicach stolicy. Arkady Babczenko w tym czasie był w pierwszych szeregach opozycji i aktywnie uczestniczyła w organizacji protestów. Jednym z najbardziej ekstrawagancki z jego pomysłów była propozycja, aby używać do odśnieżania w konfrontacji z władzami. Dla domagają zamieszki autor tego pomysłu otrzymał sprawę karną. To nie jest zamknięty do dnia dzisiejszego.

Kijów Majdan i wojna na wschodzie Ukrainy

Revolyutsioonye wydarzeń w Kijowie w zimie 2014 roku, oczywiście, nie może pozostawić obojętnym dziennikarz wojskowy. Na Majdan Niepodległości Arkadiy Babczenko Chodziłem wszystkie trzy miesiące, podczas gdy trwała konfrontacji z władzami. Nie kryjąc sympatii dla powstańczych narodu ukraińskiego, broń w ręce dziennikarza w zasadzie nie ma. Nawet wtedy, gdy znalazł się w najbardziej gorących miejsc, takich jak wykonanie awangardy na ulicy Institutska 20 lutego w rękach reporter był tylko aparat. W ciągu dnia wielokrotnie udał się na antenie od samego centrum wydarzeń i opublikowane raporty w przestrzeni wirtualnej. Po zwycięstwie rewolucji na Majdanie zastój na Ukrainie trwał bardzo krótko. Na początku lata 2014 roku zwrócił się krwawą wojnę na wschodzie Ukrainy. I korespondent wojenny Arkady Babczenko jest znowu w środku niej. Jak miał w zwyczaju, wspina się w piekło. Z przodu reportera obecna od Sił Zbrojnych Ukrainy. I jako traf byłby prawie został zabity przez ukraińskiego wojska. Już podczas jego powrotu do Rosji został dotkliwie pobity i zagrożonych egzekucją, biorąc za szpiega. Po tym wszystkim, co wydarzyło się do niego, dziennikarka nie zamierza porzucić swoją specjalizację w sprawozdawczości wojskowej. A wszystkie koszty uznane za w pełni uzasadnione i odnosi je do pola zagrożeń zawodowych.

Arkady Babczenko „War”

Istotnym wydarzeniem w rosyjskim życiu literackim było wydanie książki Arkadiya Babczenko „War”. Stało się to w obecnym 2015 roku. Książka z gatunku literatury faktu z otrzymanych odsetek i zwykłych czytelników, a duża część krytyki literackiej. Podstawą kolekcji wyniosły niepublikowanego wcześniej materiału o codziennych realiach wojny w Czeczenii. Ale oni są uzupełniane przez dzisiejszych uwag i refleksji, w którym autor próbuje przemyśleć dawne wydarzenia. Bezwarunkowy semantyczny rdzeń narracji jest autorem ostrą odrzucenia wojny jako takiej. I jego myśli Arkadij Babczenko nauczył się wyrażać bardzo klarownie. W starannie czytając jego książki mogą być dawno zniknąć pragnienie, aby przejść do każdej wojny i bezpośrednio uczestniczyć w wydarzeniach przedstawionych w nim. Babczenko poprzednie książki zostały przetłumaczone na języki obce i opublikował znaczący obiegu na całym świecie. Nie ma wątpliwości, że „wojna” będzie również przeczytać.