770 Shares 9634 views

Jak kleić film węglowy w samochodzie

Dla niektórych mężczyzn samochód jest najbardziej ulubioną zabawką. Ktoś uważa go za "żelaznego konia", ktoś traktuje go jak kochankę. Ale tak czy owak, każdy chce, aby jego samochód był nie tylko najszybszy, ale także najpiękniejszy, stylowy, prestiżowy i stromy.

Istnieją dwa sposoby "pompowania" samochodu. Pierwszym z nich jest wymiana części wewnętrznych. To prawda, ta metoda wymaga poważnych inwestycji i specjalistycznej pomocy. Czasami okazuje się, że tanie kupowanie nowego samochodu będzie tańsze. Drugim sposobem jest zmiana wyglądu "żelaznego konia". To będzie kosztować mniej, a możesz sobie z tym poradzić, jeśli twoje ręce się poprawią. Dlatego kwestia klejenia filmu węglowego jest jedną z najczęściej omawianych na temat różnych tematycznych zasobów internetowych.

Aby zrozumieć, jak klejać film z włókna węglowego, konieczne jest przestrzeganie prostych zaleceń. Zacznijmy więc:

1. Przed wklejeniem folii węglowej należy dokładnie wyczyścić planowane miejsce leczenia. W tym celu myjemy obszar adhezji z odtłuszczającą cieczą.

2. Kolejnym punktem, który należy wziąć pod uwagę przed klejeniem folii węglowej, jest staranne i dokładne zmierzyć wszystko. Lepiej jest to zrobić z pomocnikami. Zamocuj film (bez usuwania podłoża) do miejsca klejenia: skręć, zaznacz. Jak mówią, mierz siedem razy – jedno cięcie. Na tym etapie wyrażenie to nadaje się do 100%.

3. Po wyrejestrowaniu i wymieraniu niezbędnego fragmentu filmu należy usunąć podłoże. Zrób to lepiej razem z pomocnikami. Ważne jest, aby film nie trzymał się razem.

4. Następnie natryskujemy powierzchnię roztworem mydła, ponieważ idealnie nadaje się do wklejania folii węglowej po raz pierwszy. Dlatego potrzebny jest roztwór mydła, aby "wyregulować" położenie folii i pozbyć się pęcherzyków powietrza spod węgla. Ważnym zagadnieniem jest zapewnienie, że baza filmu nie jest wilgotna, ponieważ mogą wystąpić problemy z jej rozdzieleniem.

5. Jak więc przyklejać włókno węglowe? Sam proces jest podobny do procesu klejenia tapet. Jeśli masz takie doświadczenie, to z filmem, który sobie radzisz. Po nałożeniu go na maszynę należy równomiernie zwijać gumowym ściągaczem, susząc i podgrzewając suszarkę do włosów. Musisz zacząć od środka do krawędzi. Uważaj, aby nie tworzyć pęcherzyków powietrza i nieprawidłowości. Przy wystąpieniu takich kłopotów można dokładnie oderwać film i ponownie przyklejać się, w trakcie nagrzewania suszarki do włosów. Jeśli film w miejscach zatknięcia lub nierówności nie dobrze trzyma się, rozgrzewając suszarkę do włosów, można ją rozciągnąć, a następnie wygładzić na powierzchnię.

6. Teraz wszystko powinno pozostać przez 15-20 minut i wysuszyć z suszarką do włosów. Więc przyszłaś bardzo blisko do zakończenia procesu. Jak kleić film z włókna węglowego, już wiesz. Pozostaje do końca pięknie.

7. Po wyschnięciu wsunąć wałek filcowy i delikatnie chodzić cały film, aby ostatecznie usunąć roztwór mydła i pęcherzyki powietrza. Jeśli jednak niektóre z nich pozostaną, nie należy się martwić. Można to rozwiązać przez delikatne przesmarowanie folii igłą i wciśnięcie jej do urządzenia. Lub mokrymi szmatkami i rozgrzanymi suszarką do włosów. W zasadzie, małe pęcherzyki, wysychające, znikną za kilka tygodni. Pod koniec całego procesu wyciąć i złożyć nadmiar folii.

8. Teraz delikatnie osuszyć miejsce przyklejenia się do suszarki do włosów. Po tym, zostaw swój ulubiony samochód na jeden dzień. Jest to konieczne, aby wszystko się wreszcie "złapało". Rano zbadaj całą powierzchnię i, jeśli to konieczne, idź z nożem filcowym.

Obserwując wszystkie powyższe, nie powinieneś mieć problemów z klejeniem filmu z włókna węglowego. W końcu będziesz miał powód do dumy się z siebie przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze cały proces, który sam przeprowadziłeś. Po drugie, dałeś swój ukochany samochód nowy, zupełnie indywidualny wygląd.