872 Shares 6921 views

Yamaha Virago: fotografie, opinie, recenzje, dane techniczne

Yamaha Virago – legendarny motocykl jest cała rodzina, łącząc kilka modyfikacji. Między sobą, różnią się one w układzie silnika objętość układu paliwowego, a drobne przedmioty niedowagę cechy zewnętrzne. Jednak mają one więcej wspólnego.

„Czarownica”

Większość fanów modelu jest pewien, że słowo „Virago” jest tłumaczone jako „czarownica”. Obraz z wolnego, pogrubienie i pięknej czarodziejki, latanie w nocy, wydaje się być po prostu magiczne. I odpowiada wygląd i wydajność charakterystyki motocykla Yamaha Virago. Jednak pierwotne znaczenie tego słowa jest nieco inna. To tłumaczy się jako „męski” kobiety, o czym świadczy dowolnego słownika. Twórcy zainwestowały w motocyklu dość twardy sposób wojownika niż urodziwą czarownicy.

A imię jej było odpowiednie. „Virago” obdarzony męskim charakterem, doskonałą wytrzymałość i niesamowitą siłą.

charakter

Na pierwszy rzut oka jest oczywiste, że Yamaha Virago łączy cechy klasycyzmu i helikoptera. Ponadto masowej produkcji bardzo podobny do modelu zwyczaj.

Aby dopasować wygląd i charakter. Recenzje właścicieli podkreślić, że zobowiązanie „virago” pozostaje wierny towarzysz w nowoczesnym mieście, a motodalnoboe. Jest stabilny na drodze, zwrotność na zatłoczonych ulicach, nie przestraszyć kostki brukowej lub brudu drogowego.

Bracia i kuzyni

Centralną postacią w rodzinie Yamaha Virago – model 535. Liczba ta, oczywiście, opisuje objętość silnika. Istnieje kilka modyfikacji modelu z różnych pojemnościach silników i dlatego różnej mocy. Pozwala to potencjalni klienci, który był zakochany w stylu „Virago”, wybrać model, który najlepiej pasuje do ich potrzeb, celów, możliwości finansowych.

Główną różnicą kolega – pojemność silnika. Produkowany w następujący sposób: 125, 250, 400, 535, 750, 920 i 1100.

Najpowszechniej stosowane Yamaha Virago 535 i 400, zbudowany na tej samej podstawie. Wersje te już dawno usunięte z produkcji, ale popyt na nie na rynku wtórnym nie ustępują, aw naszych czasach. Jest to zrozumiałe, ponieważ zarówno producent i motovladeltsy z dużym doświadczeniem, a tylko w miłości z romansu kultury rowerowej zwykłych ludzi zobaczyć w tym modelu jest to kompromis, uosobieniem stylu i koncepcji całej rodziny „Virago”.

Podobne do siebie i „najmłodszych” – 125 i 250. Seasoned rowerzystów twierdzą, że idealny jako pierwszy rower może stać się jednym z tych modeli Yamaha Virago. Recenzje doświadczonych motocyklistów potwierdzają łatwość zarządzania tymi „Konie”, wygodne dopasowanie, elastyczność i prostotę. Co jeszcze może marzyć o początkujących?

Senior litrowe „braćmi” w głównym do gustu tym, którzy mają doświadczenie jazdy. Nie myśl, że są one wrażliwe lub zbyt kosztowny w utrzymaniu. Właśnie takie wysokie wymagania dla roweru, co odpowiada „tysyachesotka” początkujący zazwyczaj nie wcześniej. Jest to niezawodny „Iron Horse”, gotowy do pokonania żadnej odległości i wytrwale przeprowadzać wszelkie obciążenia.

Ponieważ „Virago” został wstrzymany, minęło ćwierć wieku. Ale Narodowy miłość do niej jest tak wielka, że dziś zrobił kopię. Kitayskiy Lifan LF250 jest niemal identyczna z 250. „Wiedźmy” i Stels 400 Cruiser zmontowanego w Rosji – to kompletna imitacja Virago 400.

Serce w kształcie litery V

Główną cechą Yamaha Virago – jest bardzo niezawodne i wytrzymałe silnik. Właściciele opisać swoje liczne zalety, podkreślając jednocześnie tylko jedną wadę. Według opinii, japońska „Czarownica” – nie najlepszy paleta skrzyni korbowej. Sam Carter jest niski, dzięki czemu łatwo jest uszkodzić na niebezpieczne drogi. Przy stosunkowo silnym oddziaływaniu może pękać.

W serii „Virago” jest inna wada – problem z Bendix rozrusznika.

Zbiorniki paliwa i apetyt

Po pierwsze, model 535 został wyprodukowany ze zbiornika paliwa. Został on umieszczony pod siodłem. To znaczne obniżenie środka ciężkości konstrukcji roweru, która jest oczywiście korzystny wpływ na jego stabilność. Jego zdolność produkcyjna wynosiła 8,6 litra. Pomiędzy gniazdem i osiadł schludny zbiornika dekoracyjnego wykończenia. Paliwo wchodzi silnik nie samostekom jak większość motocykli, ale z pomocą pompy paliwowej.

Od 1986 roku, koncepcja uległa zmianie, a zamiast doniczki dekoracyjne istnieje inny, obecnie, 4,5-litrowy silnik. To sprawia, że można podróżować na długich dystansach bez tankowania.

Mówiąc o apetyty japoński „Witch”, należy wziąć pod uwagę rok wydania, a modyfikacja modelu, warunków sezonu nawierzchni. Na średnią prędkością przelotową 120 km / h na autostradzie będzie Yamaha Virago „jest” około 6 litrów benzyny. Oczywiście, obecność kasetony wypełnione osobowych i zwiększenia konsumpcji.

transmisja

Uważa, że „Yamaha” są często problemy z operacji zmiany biegów. Jednak nie dotyczy to rodziny Yamaha Virago. Dane pozwalają na niezawodne działanie wszystkich komponentów. Co więcej, wielu rowerzystów czuć wzorową pracę PPC.

Jedyny zarzut, że właściciele czasami sprawiają modelu – niektóre szorstkość w zakresie przełączania.

Zestaw ramy i

Istnieją dwie wersje tej organizacji zbiornika paliwa: jeden pod siodłem lub dvuhbakovaya projektu. Objętość jednym zbiorniku po prostu śmieszne, i w drugim przypadku, nadal wszystko w porządku – 13,5 litrów. Dziś jednak, na rynku wtórnym prawie niemożliwe, aby znaleźć odnobakovy motocykla w tej serii, nawet jeśli ktoś nagle przychodzi do głowy zapytać w takim celu.

Rower nie jest bardzo wrażliwy na upadki. Załaduj ramę nośną na sumieniu i jest przeznaczony dla znacznie mocniejszy silnik. Eksperci twierdzą, że jest to dość trudne na standardach w swojej klasie. Prowadzi to doskonałą kontrolę nad rowerem i częściowo kompensuje luz widełek.

zawieszenie

Cienkie pióro 35 mm widelec zostały znacznie przekręca podczas gwałtownego hamowania i podczas próby na aktywne kołowania. Kuchenki amortyzatory z tyłu, szybko się w ruinę, gdy warunek jest często jeździć z pasażerem. Ponadto tylne zawieszenie zbyt miękkie dla jazdy razem.

Jednak motovladeltsy twierdzą, że rozwój sieci dealerskiej, „Yamaha” i możliwości strojenia powyższe problemy mogą być łatwo usunięte. Zakup gazu wypełnione amortyzatory zapewniają komfortową jazdę i wyeliminować konieczność częstych napraw.

ceny

Mówiąc o cenach na rowerach Yamaha Virago, przegląd należy rozpocząć od przypomnienia, że aby znaleźć ten model w motosalonakh dzisiaj jest prawie niemożliwe. Na rynku wtórnym przedział cenowy jest wystarczająco szeroka. Przewodnik rok, liczba byłych właścicieli, stopień zużycia, intensywność pracy i więcej.

Wielu fanów znakiem marki, które nawet dzisiaj można znaleźć maszynę trzydzieści lat, w idealnym stanie.

Obecnie koszt motocykli „Virago” rodziny zaczyna się od 100.000 rubli. Największe zapotrzebowanie jest dla modeli 400/535 i 1100, odpowiednio, ceny są wyższe. Niektórzy sprzedawcy proszą w rejonie 200-250 tys.

Dla Runabout, która może być idealnym Pierwszy transport dla początkujących, trzeba zapłacić średnio 150 tysięcy rubli.

Tuning i dostosowywanie

Yamaha Virago – łakomym kąskiem dla każdego konfiguratora. Eksperci pamiętać, że jest to bardzo satysfakcjonujące materiał, z którym pracować. Wynika to głównie ze względu na szeroki zakres odcinków specjalnych, które są oferowane przez producentów.

Z pomocą małych ulepszeń, można całkowicie zmienić wygląd motocykla Yamaha Virago. Zdjęcie nastrojony „Witch” pozwala zobaczyć.

W powyższym modelu zdjęcie zastąpione kołem, strawionych rur wydechowych, niektóre zmiany zostały wprowadzone body kit, koła, układu hamulcowego. Głębokie czernie, jak zwykle wygląda luksusowe i drogie.

Niektórzy entuzjaści pójść dalej poprzez modernizację „virago” do własnych potrzeb i twórcze impulsy: spawanie wagonów, waga źle szafa pni i nawet wychodzić z ich potężnymi trikes.