393 Shares 3451 views

"Subaru Leone": specyfikacje wszystkich pokoleń japońskiego samochodu kompaktowego

Kompaktowy samochód "Subaru Leone", który powstał w ubiegłym wieku od 23 lat, był bardzo popularny. Być może byłaby ona produkowana nawet po 1994 roku, ale została zastąpiona przez model Legacy. Jednak ten samochód ma bogatą historię.

Rozpocznij produkcję

Pierwsze pokolenie "Subaru Leone" ujrzało światło w dniu 7 października 1971 roku. To właśnie wtedy producent wydał ten napęd przedni. Dokładnie rok po tym koncercie. A potem, od 1972 r., Wzorowany model poszerzono o 2- i 4- drzwiowe sedany. Nawiązano nawet wagon kombi na wszystkie koła . Przy okazji, stał się bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych. Głównym elementem tego modelu były bezramowe okna boczne.

Samochody Subaru Leone pierwszego generacji wyposażone zostały w silniki o pojemności 1,2 i 1,4 litra. To prawda, że pierwszy z wymienionych silników w 1976 roku został uznany za wykluczony z linii. Były jednak jednostki o pojemności 1,6 litra.

Te samochody były oferowane zarówno z "mechaniką" (z prędkością 4 i 5), jak i 3-pasmowym "automatycznym". Niektóre modele miały nawet hamulce bębnowe. To prawda, pod koniec lat 70. zastąpiono je dyskami.

Co ciekawe, w 1977 roku pojawił się dwumiejscowy pickup, który stał się znany pod nazwą BRAT. I szybko stało się popularne, ponieważ było oparte na platformie "Subaru Leone".

Uwolnienie 80-dni

Drugie pokolenie stało się wyjątkowym. Ponieważ te samochody były pierwszą osobą, która otrzymała 4-biegową automatyczną skrzynię biegów z napędem na cztery koła. W roku 1981 świat został wprowadzony do "Subaru Leone", na którym po raz pierwszy użyto płynnego hydraulicznego sprzęgła wielopłaszczyznowego. I to naprawdę zrobiło wrażenie. Ponieważ ta funkcja pozwoliła na włączenie napędu na wszystkie koła, nie dźwigając dźwigni, ale naciskając przycisk.

Nadal był nowy silnik "Subaru Leon" w objętości 1,8 l. Dzięki zainstalowaniu sprężarki z turbodoładowaniem można było poprawić zużycie paliwa. Około 100 kilometrów w cyklu mieszanym zajęło około 7 litrów. Aparat na drodze miał 82 litrów. Z. (Z "mechaniką").

Trzecie pokolenie

W 1984 roku model przeszedł znaczne restyling. To wtedy pojawiło się trzecie, ostatnie pokolenie samochodu. Minęło wiele czasu od stworzenia pierwszego modelu, technologia stała się bardziej doskonała. Więc pojawiły się nowe silniki. I szczegóły i części zamienne "Subaru Leone" zaczęły się bardziej wysokiej jakości i niezawodne.

Najmocniejszy silnik wytworzył 136 KM. Ale były też silniki 131 i 117 litrów. Z. W innych silnikach było mniej niż 100 "koni".

Co ciekawe, Ameryka Północna nie była wyeksportowana z 1,6-litrowymi silnikami. Wszystko dlatego, że nie były wystarczająco silne dla lokalnego rynku. Ale 1,8-litrowy, z wieloportowym wtryskiem paliwa i turbocharged supercharging cieszył się popularnością.

Modele trzeciej generacji miały zupełnie inny poziom. Co warte było wyposażenie! W pełni cyfrowa tablica przyrządów, komputery pokładowe i diagnostyczne, zawieszenie pneumatyczne i "rejs" – wszystko to było dostępne w najnowszych samochodach. Nic dziwnego, że były tak popytu.

Nawiasem mówiąc, ten model można nawet znaleźć w sprzedaży w reklamie, jeśli jest pragnienie. Warto w naszych czasach być mniej niż 100 tysięcy rubli. To prawda, a inwestycja wymaga odpowiedniego, ponieważ wiek samochodu jest dość duży.