651 Shares 6444 views

Chevrolet Niva. Dostrajanie silnika i stylizacja

Samochody z fabryki samochodów wołowych są zawsze krytykowane przez naszych kierowców. I wszystkie niezadowolenie wyraża się we wszystkim: słaby silnik, niedokończone wnętrze, przestarzały design … Nawet tak udany amerykańsko-rosyjski projekt, jak Chevrolet Niva, nie został pozbawiony uwagi. Jednak właściciele samochodów nie są szczególnie zniechęceni i nie siedzieć bezczynnie, ale ciągle udoskonalaj swoje żelazne konie przez tuning. To dzięki wymienionemu procesowi możliwe jest, że wszystkie zalety SUV są korzystne. W tym artykule rozważymy kilka sposobów udoskonalenia samochodu "Chevrolet Niva".

Dostrajanie silnika

Jedynie jedno spojrzenie na silnik benzynowy o mocy 80 KM o pojemności roboczej 1,7 litra, pozwala na jego wyrafinowanie. Oczywiście można po prostu zmienić silnik na jednostkę z "Pajero" lub nawet jakiś importowany SUV. Jednocześnie należy pamiętać, że ICE, na przykład z Mitsubishi, będzie działać tylko z japońskim punktem kontrolnym i konieczne jest, aby odpowiadało ono marki samochodu. Oznacza to, że silnik "Padzherovsky" będzie działał tylko z transmisją "Padzheler". Jeśli chodzi o czas, to też nie jest tak proste. Tak, całkiem możliwe jest, że w ciągu jednego dnia możliwe będzie wymianę silnika, ale co najmniej tydzień jest konieczne w przepisowym paszporcie technicznym pojazdu. I w GAI dla ciebie usuniesz znaczną sumę pieniędzy. Dlatego też najlepiej jest, aby samochód był nieograniczony.

Możesz iść w drugą stronę, uciekając się do operacji takich jak strojenie chipów. "Niva Chevrolet" w tym przypadku podlega oprogramowaniu układowi elektronicznej jednostki sterującej, a standardowa jednostka napędowa nie jest wydobywana i nie ulega zmianie. Ale dostrojenie tego urządzenia i innych prac będzie kosztować dość grosza, więc jedynym wyjściem z tej sytuacji jest wymiana silnika z pudełkiem.

Chevrolet Niva: strojenie na zewnątrz

Po zakończeniu części technicznej można bezpiecznie kontynuować stylizację. Tutaj trzeba dbać o instalację takich części samochodowych jak nadwozia i zderzak. Nawiasem mówiąc, dla tych, którzy nie chcą zmieniać elementów uderzenia, są specjalne podkładki – również bardzo przydatne rzeczy. Dzięki tonacji powinien być bardzo dokładny – ważne jest, aby lekki przekrój folii nie przekraczał standardów GOST. Innym ważnym elementem stylizacji jest dodatkowy element szokowy – tak zwany kangur lub kenguriyatnik. W tej chwili jest kilka egzemplarzy tego rodzaju, przeznaczonych specjalnie do SUV "Chevrolet Niva". Tuning z użyciem kanguru znacznie zwiększy opór samochodu do różnych wypadków. Szczególnie istotna jest taka część samochodowa dla miłośników terenowych, ponieważ po uderzeniu w drzewo trzeba odbudować samochód o ponad tysiąc dolarów. Z kenguryatnikom to się nie zdarzy – niezawodnie chroni samochód przed uderzeniami, a także daje bardziej imponujący i agresywny wygląd. Jeśli chodzi o instalację lusterka wstecznego dla modelu SUV "Chevrolet", najlepiej jest , jeśli chodzi o części bez wzmacniaczy LED. One kosztowały kilka razy tańsze, a na drogach dla ich bezpieczeństwa nie musisz się martwić.

Więc jeśli jest taka możliwość, nie oszczędzaj czasu i energii, aby przekształcić samochód "Chevrolet Niva": strojenie sprawi, że samochód stanie się oryginalny i nie do poznania!