270 Shares 6940 views

Michaił Iwanowicz Shuydin: biografia

Michaił Iwanowicz Shuydin – słynny cyrk artysty Związku Radzieckiego, Artysta Ludowej RFSRR. clown popularność była tak wielka, że widzowie często przychodzą do cyrku po prostu patrzeć na wykonaniu duetu Shuydina i Nikulin. Ale to nie wszystko widzowie wiedzieli, że Michaił jest bohaterem wojennym.

Zacznij biografię

Mihail Iwanowicz Shuydin którego biografia zaczyna się 27 września 1922, pochodził z miejscowości kozackiego, który znajduje się w regionie Tula.

Mój ojciec był pasterza wsi, a matka – prosty pracę.

Okazało się, że następny cyrk przebywał w młodym wieku bez ojca. Wkrótce Shuydin Michaił Iwanowicz, którego rodzina utraciła żywiciela rodziny, w poszukiwaniu lepszego życia przeniósł się z matką Elizavetoy Grigorevnoy w Podolski.

W mieście osiedlili się w domu na ulicy. Kalinin, 28, Apt. 89, od stanu cementowni. Michael poszedł do szkoły №10 siedem lat w zakładzie. Oto chłopiec pojawił się skłonność do aktywności twórczej: równolegle ze studiów w szkole Misza odwiedza dom edukacji artystycznej dzieci. Tu stara się w różnych pojemnościach: bierze udział w produkcjach teatralnych, gra perkusisty w zespole, jest zaangażowany w akrobacji, działając występy.

Po szkole Shuydin wchodzi do szkoły Factory (szkół zawodowych) na specjalności „Fitter lekalschik”, który kończy się w 1938 roku. Ale głód był silniejszy sztuk cyrkowych zawód roboczego, osiemnaście lat chłopiec idzie do Państwowej Szkoły Circus Arts (GUTSI).

Wojna łamie wszelkie plany Shuydina: został wysłany do fabryki №187, wydany zastrzeżenia dotyczące projektu. Jednak Michael nie jest zadowolony z takiej perspektywy, poprosił przód. Wreszcie w maju 1942 roku, wojsko biuro zaciąg wysyła Człowiek w Gorky szkoły zbiornika, którą ukończył z wyróżnieniem. Leitenanta Michael Shuydina skierowane do przodu.

Wojna w życiu artysty

Na przodzie Shuydin Mihail Iwanowicz uczestniczy otoczony 6. Armii Wehrmachtu. W kwietniu 1943 roku został mianowany dowódcą legend T-34.

Command and towarzysze świętować wyjątkowe bohaterstwo Shuydina. Podczas walki, Michaił Iwanowicz był trzynaście razy w zbiorniku spalania (w pamięci tych strasznych minut na twarz dzielnego dowódcy były oparzenia, które później starannie ukrywane), otrzymał poważny wstrząs mózgu po prawie rok spędził w szpitalu.

Podczas krwawych wojny Shuydin wyzwolony lewobrzeżnej Ukrainy, przekroczył Berezyna Narocz, Dniepr, uczestniczył w operacji „(” Bagration już w randze porucznika). Eliminowane w Berlinie.

Heroizm Tankman Shuydina

W sierpniu 1943 roku Michaił Iwanowicz Shuydin pokazał heroizm w kontrataku nacierających Niemców.

19 sierpnia podczas rekonesansu w pobliżu Suchy Jar czterech sowieckich czołgów, z których jeden był Michael Shuydina załoga spotkała się z faszystowskimi czołgów PzKpfw IV. W wyniku bitwy dwa czołgi wroga i anti-tank gun zostały zniszczone radziecki czołg.

Szczególnie wyróżnia Shuydin po zwolnieniu Udovichenko – ukraińskiej wsi. Dla ich umiejętności i odwagi do odważnych tankowiec otrzymał Order Czerwonej Gwiazdy.

W sierpniu 1944 roku został zamówiony Shuydina: w pobliżu wsi Žagarė zablokować drogę wroga, próbując uciec z kotła Bałtyckiego.

shuydin umiejętnie zorganizowane zasadzki. Pierwsze strzały wroga podpalili kilka dział samobieżnych. W ciągu 26 godzin, oddział Shuydina odzwierciedlenie sześć ataki czołgów i piechoty. Siódmy, decydujący atak zdecydowano się odzwierciedlić nadchodzącą bitwę. W tej maszynie bojowej Michaił Iwanowicz został podpalony, a on otrzymał poważne oparzenia i wstrząśnienie mózgu.

Podczas tej bitwy został awansowany do rangi Bohater Związku Radzieckiego, ale z jakiegoś nieznanego powodu, gwiazdą Bohatera został zastąpiony przez Order Czerwonego Sztandaru.

Powojenna biografia

Po wojnie kontynuował studia w Shuydin GUTSI na wydziale akrobacje. Jednak spalony na przedniej strony zmusił go przekwalifikować: uczy się sztuki formacie cam. Podczas studiów, Mikhail zdobył klauna, który znacznie zaapelował do niego. W rezultacie, Shuydin decyduje się na studia w Moskwie cyrk Studios (kolor boulevard).

Rywalizacja o dopuszczenie do udziału w studiu była ogromna – około trzysta osób. Popularność Studios ze względu na fakt, że nauczyciel nie był słynny clown Mikhail Rumiancewów (ołówek). Trzy rundy konkursu było tylko Shuydin i dwa.

Utalentowany uczeń natychmiast przyciągnęła ołówek, aw maju 1949 roku Michaił Iwanowicz Shuydin błazen wraz z Yuriem Nikulinym pierwszy wyszedł na arenę cyrku Charkowie.

Doświadczony nauczyciel Rumyantsev natychmiast zwrócił uwagę na fakt, że te dwa początkujących Clown doskonale połączonej na arenie.

Czas pokazał, że ołówek nie mylił – duet stał się najsilniejszym w historii świata sztuki cyrkowej.

Misza i Yura

W takich pseudonimami zaczął wykonywać duet Mihail Shuydin i Jurij Nikulin. Duet istnieje od ponad 30 lat, ale to był duet znakomitych partnerów na arenie, ale poza tym, że prawie nie komunikować.

Powodem tych stosunków ukrytych w różnicy w poglądach na życie. Nawet wspólne wątki nie stają się przedmiotem ich rozmowy, ale na scenie było wystarczająco poluvzglyada zrozumieć ideę partnera.

Na początku swojej pracy była nawet pewna rywalizacja, ukryte przed wzrokiem ciekawskich. Powodem tego stał się wiodącą pozycję Yuriya Nikulina: działają w ten sam sposób, ale Yura otrzymał 100 rubli więcej, był uhonorowany artysta RFSRR i Misha – tylko artystą, Yura otrzymał Artist Ludowych RFSRR i Misha – The Czczony Artysta RFSRR (po wysiłku jego partnerem).

Shuydin Mihail Iwanowicz często zły, gdy znanych osób przyszło w ich garderobie i chwalony tylko Nikulin, nie zauważając w tym samym czasie. Oczywiście, to wszystko nie mogłoby wpłynąć na ich zależność: im nawet kłócili, zwłaszcza gdy Michaił Iwanowicz silną pijany mogłyby zakłócić działanie, rude Zhene Nikulina. Ale wszystko to zwykle nie trwa długo.

Arist cyrk i kino

Badania w szkole i pracy w zakładzie nie zostały utracone Michaiła Iwanowicza. Zrozumiały i zdolność do obsługi funkcji i okazało drogę klauna.

Kiedyś, gdy był już artystą z cyrku, Shuydin zapisany numer znany magik Emil Kio: uczynił Kio nowym oknie stunt wymienić złamaną asystenta.

Według wspomnień Yuriya Nikulina, Shuydin w większości przypadków, że przygotowywał się do rekwizytów cyrkowych.

Shuydin wystąpił w trzech filmach ( „Clowns i dzieci”, „Mała Ścigany”, „Bez strachu i bez zarzutu”) oraz dwóch seriach ( „Jak lewej bożki”, „The Great Clowns”). Seria aktor gra samego siebie.

Michaił Iwanowicz był bardzo wrażliwy artysta, który pragnął tytuły psychologię.

To oznaczało również wyższą stawkę i koncertować i formalne uznanie zasług artysty. Nawiasem mówiąc, to cierpi najbardziej kreatywnych ludzi.

Shuydin jako człowiek

Shuydin Mihail Iwanowicz zawsze wyróżnia się skromnością. Przykładem tej funkcji może być dużo przypadków.

Kiedy zastąpił gwiazdę Bohatera Związku Radzieckiego na Czerwonego Sztandaru Order (ta znajduje się dziennikarzom, wiele lat później), Shuydin Michaił Iwanowicz, zdjęcie, które wraz z Yuriem Nikulinym był swego rodzaju wizytówką Moskiewskiego Cyrku, nie chce szukać przegląd wydajności premium.

Kontynuując temat odznaczenia wojskowe można powiedzieć, że Shuydina nie zaobserwowano w zleceniach: nie miał je na sobie, myślałem, że to fasada.

Dziesiątki lat, będąc już Czczony Artysta RFSRR (wydany w 1969) i artysty Ludowej RFSRR (wydany w 1980), Michaił Iwanowicz poszedł do pracy na odległość (pięć godzin drogi). Skromność nie pozwala słynny artysta „walić pięścią”, aby jakoś zrobić różnicę.

wniosek

W sierpniu 1983 roku, zmarł Michaił Iwanowicz Shuydin. Przyczyna śmierci – ciężka długotrwała choroba.

Ukrył wielki artysta, bohater wojenny na Cmentarz Kuncewski w Moskwie.

W pamięci słynnego klauna duetu jest pomnik Michaiła Iwanowicza Shuydina i Jurij Władimirowicz Nikulin.

Niestety, w Republice Białorusi, gdzie spalono Shuydin, do tej pory nie istnieje ulica nazwana jego imieniem, znajduje się tablica pamiątkowa.

dzieci ojca nadal Michaiła Iwanowicza Shuydina – Andrzeja i Wiaczesław. Służą one te same, które powraca raz pokazał duet Misha i Eureka.