842 Shares 9121 views

"Niva" na gąsienicach – oryginalny pojazd terenowy!

W większości przypadków samochody z napędem na wszystkie koła takie jak "Niva" z oponami zimowymi w większości przypadków są pokryte śniegiem, nie radzą sobie tak źle. Jeśli jednak chcesz jeździć z drogi, która jest napełniona przez zaspy, w tym przypadku wielu z nas chce mieć swój własny czołg lub co najmniej pojazd cross-country na gąsienicach.

Zalety gąsienic

Dla ciężkich dróg (trudnych do przejechania miejsc, bagien, błota, śniegu, trudnych wzniesień, piasku itp.), Najbardziej zadowalającym transportem może być "Niva" na torach lub dowolny inny transport gąsienicowy. Warto zauważyć, że gąsienice mają większy obszar łożyska w porównaniu z konwencjonalnymi oponami i są również wyposażone w specjalne uchwyty o wysokiej jakości, które umożliwiają wzrost nawet najbardziej znaczących osiągów terenowych.

Tak wię kszość ekspedycji, obserwacji i rozpoznania, a także wojskowe pojazdy terenowe majĘ … gąsienice, ponieważ taka technika jest ważna dla wysokich zdolnoś ci w wielu krajach. Ale, jak wykazały badania, gąsienice dla samochodu "Niva" i innego transportu cywilnego nie zawsze są przydatne, ponieważ na drodze asfaltowej są dość głośne i nie pozwalają na osiągnięcie maksymalnej prędkości.

Jednak nie jest tak rzadkie, że trzeba wsiąść do odległych wiosek lub obszarów o dużych opadach śniegu i przedłużonym śnieżnym okresie. W tym przypadku nowoczesne sterowniki potrzebują tylko gąsienic dla "Niva", które w ciągu kilku minut będą mogły zamienić prosty samochód w prawdziwy terenowy pojazd.

Jakie będzie Twoje "pole"?

Gąsienice będą połączone nie tylko z "Niva", ale także z wieloma innymi modelami pojazdów. Tak więc "Niva" na gąsienicach będzie doskonale przemieszczać się z powodu niedopasowania, bez jakiegokolwiek wysiłku, pokonując nawet najbardziej nieprzejezdalne i tak bardzo trudne miejsca powiatu. Ponadto gąsienice dla "Niva" są często używane do jazdy w głębokim śniegu. Z takim uaktualnieniem funkcjonalność SUV zwiększy się kilkakrotnie.

Jeśli nie masz pieniędzy na markowe gąsienice na samochód, zalecamy robienie gwoździ na "Niva" własnymi rękami, co pozwoli zaoszczędzić wydatki na ulepszenie samochodu. Na przykład gąsienica może być wykonana ze starych opon z ciężarówki. W tym celu należy wyciąć bieżnię z opon , które nadal mają bieżnik. Więc teraz możesz zwracać uwagę na grouserów, ponieważ opona może pracować całkiem skutecznie.

Jak założyć gąsienice?

Aby "Niva" na torach wyglądało dobrze, trzeba umieścić gąsienice z rampami na drodze, a następnie wezwij ich. Ponadto, specjalne fixatory automatycznie je naprawiają. Gąsienice, które są dość szczelnie sprzężone z oponami, są napędzane obrotem koła samochodu. Obrócenie steru obraca koła jednocześnie jednocześnie prowadząc platformy gąsienicowe.

Warto zauważyć, że "Niva" na gąsienicach podczas opuszczania asfaltu może osiągnąć prędkość do 60 km na godzinę. Ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że instalowanie gąsienic zamiast kół zajmuje dużo czasu, a poza tym potrzebny jest specjalny sprzęt. Ale w każdym razie jest to wygodne i niezbędne urządzenie dla "Niva" w naszych czasach!