187 Shares 8083 views

Spychacz „Caterpillar”: specyfikacje techniczne, opisy i recenzje

W wieku lat doświadczenia w produkcji niezawodnych i sprawdzonych ciągników Caterpillar pozwoliło firmie produkować multidyscyplinarny, ale zawsze sprzęt wysokiej jakości, który znajduje zastosowanie na całym świecie. Dotyczy to wszystkich buldożery znanych marek reprezentowanych w rozstawem osi i śledzić zmian w wysokiej i niskiej mocy.

Silnik, który wykorzystuje spychacz „Caterpillar”, opracowane i montowane w zakładach firmy w poszczególnych sklepach. Jeden z najbardziej wpływowych przedstawicieli marki (D 11) ma masę jednostkową ponad 100 ton z układu wydechowego do 634 kW, a posiadacz najbardziej skromny silnik stał się model D 3 o masie 8 ton i pojemności 56 kW.

Różnorodność modeli pozwala użytkownikowi wybrać spychacz „Caterpillar”, który potrzebuje do konkretnego obiektu, niezależnie od zastosowań przemysłowych: górnictwie, budownictwie złożonych struktur czy prostego wyrównania powierzchni.

Cechy technologii „Caterpillar”

W rzeczywistości, sprzęt firmy można podzielić na trzy grupy: niskiego, średniego i wysokiego zasilania.

  1. Spychacz kierowca „Caterpillar” z pewnością docenią mobilność, elastyczność i optymalizację małej prędkości maszyn i dokładność planowania. Takie maszyny są sprawdzone w budowie: wyrównanie powierzchni gleby, tworzenie nawierzchni drogi, wyrównanie podłoża, typ zwracanej napełniania, prace wykończeniowe klasyfikowania i żadnych środków dla krajobrazu.
  2. Bliski spychacz „Caterpillar” (R9) zrównoważony kierowca zapewnia moc, dobrą sterowność i zwrotność pozwalającą umiarkowany, aby osiągnąć lepszą wydajność od urządzeń przy znacznej redukcji kosztów działa na terytorialną jednostkę powierzchni. Typ środkowy – jedna z najlepszych opcji dla większości programistów i górnictwie.
  3. Wysoka spychacz „Caterpillar” charakteryzuje wysokie zyski kosztem zwrotności. Modułowa konstrukcja podstawowych jednostek i zespołów, duży sprzęt jest stosunkowo łatwe w utrzymaniu, co znacznie skraca czas przestoju.

Wszystkie trzy rodzaje technologii „Caterpillar”, z mini ciągnika do najpoważniejszych i wielkogabarytowych spychacz, są łatwe w obsłudze dzięki ergonomii dobrze przemyślana know-how w dziedzinie urządzeń sterujących i pomysłowo zaprojektowane kabiny.

Rozpatrzmy bardziej szczegółowo każdy rodzaj techniki, przedstawił główne zalety i wady danego modelu, biorąc pod uwagę opinie ekspertów i opinie właścicieli.

„Caterpillar D6”

Model ten można przypisać do średniej mocy grupy. Przemysłowy indeks masy około 20 ton na robota. Spychacz „Caterpillar” 6 Series został zaprojektowany i wyprodukowany dla konkretnych miejsc pracy w bardzo trudnych warunkach klimatycznych, w tym ekstremalnych wilgotnych gleb i terenów podmokłych.

Waga maszyny i główną cechą Ripper pozwala na to technika pracować całkowicie zamarzniętej ziemi w znacznej głębokości zamarzania, gdzie reszta buldożerów po prostu nie może sobie poradzić.

Cechy konstrukcyjne

Warto również zauważyć, wygodnej i ergonomicznej kabiny operatora, który jest wyposażony we wszystkich modelach grupy. Jest on wyposażony w blokadę włącza wszystkie załączniki, automatyczna skrzynia biegów, charakterystyczny model dźwigni przepustnicy i łatwe do zarządzania ostrze.

W wersjach wariantowych Dźwignie są wyposażone w zastrzeżonej hydraulicznego zwiększonej przyczepności napędowego, którego celem jest „Caterpillar” w sklepach roboczych. Spychacz, specyfikacje techniczne, które pozwalają na wykonanie wszystkich prac „fine”, cieszy się znakomitą popyt wśród górników i budowniczych małych miastach, a jej znakomitą zwinność, aby zadowolić każdego operatora.

"Caterpillar D 9"

Model D 9 – Jednym z najczęstszych i najbardziej popularnych rodzajów spółek technologicznych. Ten ciężki spychacz poprawił wydajność zasilania, a ponadto wyposażony w tylną zrywak, w połączeniu z przednią ostrzu, które jest łatwe do montażu i demontażu.

Średniej wielkości, trwałość i wytrzymałość konstrukcji, wraz z kilkoma koszty eksploatacji sprawiają, model ten najbardziej popularny ciągnik gąsienicowy na świecie. Prawie każdy problem górskim charakterze budowlanym lub jeśli nie jest łatwo, to śmiało zdecydować spychacz „Caterpillar D 9”.

Charakterystyka techniczna modeli pozwalają zamontować ostrze do trzech najczęstszych sposobów:

  1. S-kategoria, innymi słowy, „proste ostrze”. Wiadro porównaniu do innych odmian krótsza i charakteryzuje się brakiem jakichkolwiek krzywizny linki bocznych, co pozwala korzystać z techniki do dokładnego planowania i profilowania – niezbędny opcję projektowania krajobrazu.
  2. U kategoria, lub „uniwersalne ostrze.” Cechy wyróżniające wiadra – to duża wysokość i wklęsłość głównej konstrukcji z dużymi linki bocznych. Usuwanie i przenoszenie niemal dowolną ilość materiałów – idealny do U-kategorie.
  3. S / U kategorii albo „łączone ostrze”. Wiadro nieco krótszy niż w poprzednim typie, ma mniejszą krzywiznę powierzchni jest mały, a łącza ubocznych. Dla górników i przenoszenia dużych kamieni w kamieniołomach – typ sumaryczne – najlepszy wybór.

Istnieje kilka opcji dla ostrza, ale są one mniej popytu i tak specyficzne, które są produkowane, dostarczane i montowane na zamówienie. W innych przypadkach, wszystkie trzy wymienione rodzaje pomocy, aby poradzić sobie z niemal każdym budowy lub górnictwa w najbardziej bezpretensjonalny klimatach.

Liczba właścicieli

Właściciele D 9 w ich opinie są bardzo pozytywne opinie na temat tej serii, biorąc pod uwagę jego wszechstronność, łatwość obsługi i łatwy montaż wysypisko. 9d jest transportowany na miejsce pracy w zwykły sposób bez przeprowadzenia procedur przygotowawczych, których nie można uniknąć w większej mocy spycharki typu D11.

"Caterpillar D 11"

Giant i cud firm inżynierskich – spychacz „Caterpillar” Seria D 11 ma znakomite udogodnienia, które zachwyci każdego operatora. Głównym przywilejem modelu – jest górnictwo, gdzie nie ma sobie równych na siłach.

Z pewnym udziałem uniwersalności spychacz może zostać przekształcony w wielu popychacza lub zgarniającego ripper skały. Jako stosy gatunek D 11 wykorzystuje te same wiadra, jak wyżej opisano model D 9, ale z odpowiednich właściwości, które są dostępne od szeregu.

modyfikacje

„Caterpillar D 11” jest dostępna w kilku wariantach i podstawową zmianę, która jest duże zapotrzebowanie na niebezpiecznych i awaryjnych strony – tej konfiguracji z wzmocnioną ramą. W katalogu produktów Spółki, opcja ta nazywa się „Kerridozer”.

opinia konsumentów

Właściciele, którzy mają szczęście posiadają tak duży przedmiot, bardzo ciepło o możliwości i uniwersalność tej serii, zwracając uwagę tylko jedną główną wadę: technika jest tak duża – 11 metrów długości i 3, szerokości i wysokości 4,5 m i o masie większej niż 100 ton – że transport staje się bardzo niewygodne. Konieczne usunięcie zrywarki ramki wcisnąć wiązki i ostrze się.