722 Shares 4685 views

Klin – Co to jest? Jak uszyć tuleję klinową

W produkcji pewnych części stroju to celowo małe segmenty szyte materiału mającego rombowy, prostokątny lub trójkątny kształt. Każda wkładka jest nazywany „gore”. Co to jest? Jaki jest klin, i jak przyszyć do produktu? Zostało to szczegółowo opisane w naszym artykule.

Klin – Co to jest?

Klin jest często porównywana z plastra. Ale to zupełnie inna koncepcja. Plaster jest kawałek materiału, który jest naszywana na ubrania, aby pokryć otwór utworzony w nim. Jest on przeznaczony przez niego i ma klin. Co to jest?

Klin – segment z tkanki, który jest przyszyty w miejscu ze zwiększonym ryzykiem materiału napięcia w celu zapewnienia swobody poruszania się. Jeśli w produkcji to nie są w stanie włożyć Gore, jest całkiem prawdopodobne, że to miejsce wkrótce będą musiały szyć łatkę.

Klin jest przyszyta do miejsc, do których ruch leży duże obciążenia. Na przykład, szew boczny i stawów kolana (armhole) lub krokowy spoiny spodni. Do chodzenia szew nie rozerwała się w nim i włóż mały kawałek tkanki. Gore również stosowany w rajstopach, dzieci małe dzieci, męskie szorty , itp Oznacza to, że w tych miejscach, w których chodzenie szew może ulec rozerwaniu. Kawałek tkaniny powinna być małej wielkości trójkątny, prostokątny lub romboidalnym kształcie.

W dzisiejszej modzie Gore ma nie tylko praktyczne, ale również funkcję ozdobną.

Wstawka w rajstopach

Gore jest szeroko stosowany w produkcji bielizny i rajstop. Obecność tego kawałek tkanki wykazuje nie tylko praktyczne, ale również o wysokiej jakości produktu. Klin jest wszyta w rajstopy krocza w celu zapewnienia trwałości produktu, większą szerokość swobodę ruchów. Wstawki syntetyczne rajstopy bawełniane poprawia wyrobów higienicznych, ponieważ zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Klin rajstopy spełnia również funkcję antybakteryjną i pozwala zaoszczędzić zdrowia kobiet. Wykonuje podobną funkcję i rozdrabniania tkanki wstawiony damskiej bielizny z materiałów syntetycznych.

Wstawka w kształcie rombu: Wzór

Jest za krocze nie jest wymagane, aby zbudować jeden wzór. W miejscu, gdzie jest to konieczne, aby umieścić kawałek szmatki jakiejś formy, jest po prostu oznaczone na rysunku. Że w tym przypadku jest wstawka? Co to jest? To część wzoru, i to jest w pewien sposób jest zaznaczone na papierze. Wyciąć ten kawałek tkaniny oddzielnej od głównej części produktu w tym samym czasie, konieczne jest, aby uwzględnić naddatek szwu na każdej stronie.

Klin dla rękawów może składać się z jednego lub dwóch elementów. Czym się różnią?

Klin składa się z jednego elementu, to klapa kształcie rombu tkanin. Ten kawałek materiału jest wprowadzana w nacięcie, zwłaszcza lewej po rozdrobnieniu i pachowych szew boczny.

Klin składający się z dwóch części, składa się z dwóch płatów tkaniny, z których jeden jest przyszyta do przodu, a drugi do tylnej części wyrobu. Boczne szwy pod pachami i w tym przypadku już zużyta po szytej klinem. Ten kawałek materiału włożona w produkcie będzie dużo łatwiejsze.

Wąż z klinem, składająca się z jednej lub dwóch części, wygląda prawie niezauważalnie, ale noszą takie ubrania są znacznie wygodniejsze. Jak uszyć rękaw tkaniny, omówione poniżej.

Jak uszyć tuleję klinową

Ściegu tuleję krocza produkt przeprowadza się w następującej kolejności:

  1. Zszyć szwy boczne i pod pachami, pozostawiając otwarte małe nacięcie pod klinem.
  2. Umieścić w części krocza lewo na lewą stronę. Wyrównać końce odcinka, z jego kątów, połączyć wszystkie szwy uprawnień.
  3. sew szwy trzeba odwrócić się od jednego rogu do drugiego, za każdym razem obracając produktu samodzielnie.
  4. Dopiero po wszystkie szwy są zszyte, można usunąć Basting. Sprawdź, czy wszystkie złącza na przedniej stronie są równe, wówczas mogą one zostać usunięte. Żelazo krocze od przedniej stronie produktu, a następnie neaten szwy wewnątrz.

W podobny sposób można wstawić fragment tkanki w męskich majtek z krocza szyte go na dwie połowy wzdłuż linii szwu tkaniny.