364 Shares 8835 views

Klimov historia roślin, produkcji, produkty

JSC „Zavod Klimov” ponad 100 lat specjalizuje się w naprawie, a później – w produkcji silników dla różnych celów. Dziś firma jest znana jako wiodący na świecie deweloper bloków gazowo-turbinowych dla śmigłowców firmy krajowe „Kamow” i „Miles”. Jest to podział korporacji państwowej „Rostec”.

informacje historyczne

„Klimov” roślina w Petersburgu powstała w 1927 roku w wyniku połączenia spółek „Czerwony Październik” i „Russian Renault”. Jej działania są związane z genialnych producentów rosyjskie samoloty V. Ya. Klimovym, uczeń nie mniej genialny projektant samolotów N. E. Zhukovskogo.

W latach 30-klimovchane zaangażowany w obsłudze i produkcji poszczególnych komponentów dla silników traktorów, motocykli zebranych serii A i C, produkowane części do czołgów, skorup. Przed wojną zakład opanowała produkcję samolotów tłokowych silników M-100, jest licencjonowana kopia francuskiego modelu 12Ybrs.

W latach 40. firma założona pod CB Klimov Vladimir Jakovljevic. Jego silniki RD-10 zostały zainstalowane na ich pierworodnego – radziecki samolot odrzutowy samolot Jak-15. Kolejna generacja silników turbo serii VK jest szeroko stosowany w samolotach myśliwskich, zostały one wyposażone w trutnie nadzoru i bombowców ZSRR.

Produkcja bloków energetycznych dla nowej klasy urządzeń latających – śmigłowców – rozpoczęła się w 1962 roku. Aż do lat 70-tych opracowano model serii SDT i telewizor. W 1971 Klimov Zakład uczestniczył w projekcie (dla szerokiej współpracy z innymi biurami i instytutów badawczych) RD-33, który stał się serce z możliwością przesunięcia MIG-29. Nawiasem mówiąc, ten silnik w różnych wersjach wykorzystywane następnie w zagranicznych bojowników „Super-7” i „Mirage”.

W latach 90. firma dywersyfikacji swojej działalności poprzez ustanowienie elektrowni na bazie silników samolotowych i śmigłowcowych. Ożywienie śmigłowca w 2000 roku wymagane budowę bardziej wydajnych dzisiejszych układów napędowych. W 2001 roku, VK-2500 został wprowadzony silnik, przeznaczony do lewitacji pojazdy „mi” i „Ka” klasy średniej.

produkcja

Klimov roślin wykonuje pełny zakres prac w zakresie projektowania, produkcji i testowania:

 • Silniki do statków powietrznych, ich elementów i zespołów, w tym statków kosmicznych.
 • Energetyczne instalacje przemysłowe i pompy do różnych zastosowań, w tym oszczędności energii.
 • Awionika i systemy elektroniczne, energii elektrycznej, systemy alarmowe, automatyczne systemy do zbierania i tablicy rozdzielczej.

działania w ramach projektu

Z bogatym doświadczeniem w dziedzinie rozwoju silników lotniczych, Klimov roślin pomaga innych firm (w tym zagraniczne) zaprojektować poszczególne elementy, podzespoły i zespoły różnych elektrowniach. Specjaliści z firmy przeprowadzane:

 • Projektowanie, rozwój i ochrona oprogramowania, systemy komunikacyjne, technologie informatyczne w dziedzinie lotnictwa.
 • Opracowanie dokumentacji projektowej dla silników turbinowych do różnych celów, a ich poszczególnych zespołów, Skrzynie biegów, rozruszniki.
 • Opracowanie wytycznych dotyczących napraw kapitałowych elektrowni, nadzorem autorskim w produkcji innych branż.

usługi

Poza wydaniem gotowego urządzenia napędowego i lotnictwa Klimov roślin stanowi:

 • Usługi naprawy.
 • Naprawa kotłów, sektor parowe, urządzenia do dystrybucji gazu, pary i sprężarek, cylindrów, wody i gazu, i tak dalej. D.
 • praca kalibracji.
 • Hutnicze badania części awaryjnych i stopów metali. Chemiczna i spektralnej, fizycznej i chemicznej, badania właściwości materiałowych
 • Usługi w celu zapewnienia pełnego „cykl życia” elektrowni, modernizacji silników produkowanych seryjnie, dostarczających komponenty, części zamiennych, podzespołów, zespołów i struktur wspierających wykorzystanie.
 • szkolenia techniczne.

Obecnie firma rozwija się dynamicznie. Pracować w zakładzie Klimov przeprowadzonych w trzech badaniach i produkcji obiektów znajdujących się na ulicach Kantiemirowskaja, Kharitonov i Beloostrovskaya. Projekt naukowy Szkoła pod kierunkiem A. I. Vatagina pozwala na tworzenie zaawansowanych produktów 5 pokoleń przed konkurencją w wielu aspektach.