491 Shares 6986 views

Kali Linux: Instalacja na dysku flash USB. Krótka instrukcja

Kali Linux służy do wykrywania wszystkich możliwych błędów w urządzeniach bezpieczeństwa, sieci i innych systemów operacyjnych. Dlatego głównym narzędziem jest pozycjonowany jako włamanie OS. Ale w rzeczywistości, często go używać do testowania bezpieczeństwa. Nic nie stoi ściągnąć wszystkie niezbędne oprogramowanie i zrobić to w innych dystrybucjach, ale Kali nawet jest wyposażony w zestaw programów i narzędzi, a bardziej nadaje się do szybkiego startu, bez pozostawiania śladów.


Kali Linux jest dalszy rozwój systemu BackTrack 5. Ogólnie, różnice w instalacji innych dystrybucji systemu Linux opartych na „Linux” i Kali nie są szczególnie duże. Jednak są i tak musimy zatrzymywać się na każdym aspekcie.

Podobnie jak wszystkie systemów uniksowych, Kali jest oparty na jądrze Linuksa. W związku z tym struktury systemu jest bardzo podobny do innych dystrybucjach systemu Linux. Jeśli mieli doświadczenie w kontaktach z nimi, problemy z instalacją powinny powstać.

Wielu użytkowników uważa, że Kali – „gier hakerów” po prostu za Tak, to skupia się na poszukiwaniu luk w innych systemach, ale jest to dość wygodne w użyciu dla codziennych zadań, na przykład, z Ubuntu czy Mint. To, że ustawienie zajmuje trochę więcej czasu.

Przygotowanie USB-drive

Aby utworzyć USB żyć z Kali wyboru kija nie mniejszej niż 4 GB. Zasadniczo, USB-drive w specjalnym preparacie nie jest potrzebne. Wystarczy sformatować go w formacie FAT32. Wszystko inne instalator zrobi się: a układ i formatowanie ext4 systemu. Warto również zauważyć, że do szybkiego i wygodnego ustawienia zaleca się stosowanie USB 3.0 urządzenie pamięci masowej.

Tworzenie Live USB-stick

Najpierw trzeba ściągnąć sam obraz działa Kali Linux. Instalacja na dysku flash odbywa się dość szybko, pod warunkiem, że masz wsparcie dla USB 3.0. W przeciwnym razie, proces może być opóźniony, zwłaszcza gdy medium jest stary. Następnie należy pobrać narzędzie UNetbootin, który jest używany do tworzenia USB żyć z każdej dystrybucji Linuksa. Ogólnie rzecz biorąc, programy do tworzenia bootowalnych dysków flash, tak wiele, ale to jest wolny i najwygodniejsze w użyciu. Z UNetbootin wypełnić kij Kali Linux instalatora. Jak pracować z narzędzia jest bardzo prosta. Musisz wybrać dystrybucję, a następnie określ urządzenie pamięci masowej, i rozpocząć nagrywanie.

Po pomyślnym zakończeniu procesu instalacji otrzymujemy Kali systemie żywo USB. Teraz można uruchomić bez instalacji. Ale pełny potencjał systemu może być również w pełni zainstalowany na dysku twardym lub dysku flash USB samego.

Instalacja USB-drive

Aby zainstalować system, musimy dysk flash USB nie mniej niż 16 GB. I może być mniej, ale powiedział, optymalna wielkość. Włóż dysk flash do gniazda USB, uruchom ponownie komputer i wybierz opcję Uruchamianie „Ładowanie FDD-HDD». Rozpocznie uruchomienie żywo Kali Linux USB. W menu, które się pojawi, wybierz element graficzne Install. System ten proces instalacji za pośrednictwem środowiska graficznego.

Następnie poprosił, aby wybrać język instalacji, strefę czasową i układ klawiatury. Zaznacz wszystko, czego potrzebujesz, a następnie kliknij „Dalej”. Po tym, instalator spróbuje połączyć się z Internetem i pobrać brakujące pliki. Kliknij przycisk „OK” i pobrać. Ale to zależy od wersji systemu, często program jest w pełni autonomiczne i nie wymaga dostępu do sieci.

Prawidłowy układ napędu USB

Jeśli wykonane poprawnie, instalator poprosi o wybranie sposobu instalowania systemu na dysku. Można, oczywiście, wybrać i automatyczna wersja, ale ponieważ trzeba zainstalować system na dysku flash, a nie na dysku twardym, a następnie wybierz ręcznego partycjonowania. Otwiera okno wyboru partycji. Wybierz sekcję z napędów USB i kliknąć przycisk „Dodaj klucz”. Powinno to być również miejsce dla samego systemu. Zalecana minimalna objętość 5 GB. Format musi być w systemie plików ext4 – jest to opcja najbardziej opłacalne. Wystawiać punkt montowania „/”. Jest to symbol partycji systemowej. W ogóle, instalacja Kali Linux na dysku flash jest bardzo podobna do instalacji BackTrack 5, co nie jest zaskakujące. W rzeczywistości jest to jeden i ten sam rozkład.

Następnie należy wybrać sekcję dla pliku stronicowania. W przypadku instalowania kij pożądane jest, aby wybrać rozmiar urządzenia RAM, który jest zainstalowany. Na przykład, w komputerze z pamięcią RAM o pojemności 4 GB wymiany powinna być nie mniejsza niż 8 GB. To liczba, wymagane jest Kali Linux. Instalacja na dysku flash USB jest taka sama dla całej rodziny Linux. System formatowanie nie musi wybierać, tylko w podmenu kliknij na „partycji swap”.

Ponieważ używamy pamięci flash, mocowanie punkt «/ home» niekoniecznie, pomiń ten krok.

Ale jak dla ładującego GRUB, nie można zrobić bez niego. Ale to wystarczy, aby wybrać kawałek 2-3 MB.

kontynuuj instalację

Po partycjonowanie, jesteśmy zaproszeni, aby wprowadzić nazwę użytkownika i komputera. Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do innych systemów opartych na Linuksie, gdzie hasło to root domyślnie hasło Toor Kali Linux. Po tym rozpoczyna kopiowanie plików. Może to potrwać od 10 do 20 minut, to wszystko zależy od systemu komputerowego.

Po pomyślnym skopiowaniu plików zostanie wyświetlony monit o ponowne uruchomienie, aby w pełni korzystać z wszystkich funkcji. Cieszymy się zgodzić. Po tym, możemy cieszyć się w pełni funkcjonalny Kali Linux. Instalacja na dysku flash USB, jak widzimy, pod wieloma względami podobny do drugiej rodziny OS Ubuntu i Mint. Od tej chwili nie można się ograniczać do Transmisje rozruchowy i nie męczyć się z długiej instalacji na dysku twardym, jeśli jest to konieczne.

zamiast wniosku

Teraz możesz cieszyć się Kali Linux. Instalacja na dysku flash USB trwało zaledwie pół godziny. Ale nie zapominajcie, choć w systemie i jest przeznaczony dla wszystkich rodzajów testów bezpieczeństwa przeprowadzonych powinny być wyłącznie na sprzęcie, w przeciwnym razie można natknąć się na problemy z prawem, nawet jeśli twoje działania nie oznaczają złośliwość.