657 Shares 5589 views

Przegląd radiowej MegaJet MJ-600 Plus Turbo: opis, opinie i specyfikacje

Radio MegaJet MJ-600 o prawo do otrzymania tytułu modelu Ludowej. Ten model radia jest na rynku w ciągu ostatnich dziesięciu lat, a przez cały czas swego istnienia była ona przeszła wiele zmian i ulepszeń, nie tracąc jednocześnie swojej popularności. Wynika to z jego prostoty, niezawodności i public relations ze strony użytkowników, którzy publikują opinie na MegaJet MJ-600. Do tej pory, model radia przestarzałego i został zastąpiony przez zaktualizowanej wersji MJ-650, ale to nie przeszkadza stary model jest bardzo aktywnie sprzedawany na rynkach krajowych.


Pochodzi MegaJet MJ-600 nadawczo konwencjonalnego kartonowego srebra. Opakowanie nie jest stosowana, nie drukowanie w kolorze, to jest prawdopodobne, wykonane ze względu na koszty.

A forma i zakres MJ-600 dużo jak MJ-650.

projekt radiowy

Wymiary przypadku MegaJet MJ-600 jest standardem dla całego szeregu takich urządzeń.

Użyte w tym modelu, rozmiary nadwozia zaczęły tworzyć całą gamę stacji radiowych jak tej marki, i wiele innych.

Do każdej czapki mieszkaniowych podwozie przykręcanych indywidualnie. Wyjaśnia to żywy organizm w wysokim stopniu z powodu wystąpienia rezonansu. Obudowa radiotelefonu MegaJet MJ-600 Turbo pokryta czarną farbą proszkową.

czarny tworzywa sztucznego stosowany do wytwarzania panelu przedniego. radiostacja różni się zwięzłą i przemyślany projekt, a który określa atrakcyjność wizualną urządzenia. Wygląd trudno nazwać oryginalnym, ponieważ wiele z jego cech są zapożyczone ze stacjami innych producentów. Pomimo oczywiście pożyczonym konstrukcji, urządzenie w końcu okazało się bardzo udane.

Przyciski radiowe MegaJet MJ-600 Plus gumowe spod nich w małym drukiem. Klawisze, które znajdują się poniżej stacji wyświetlacza, delikatnie podświetlane przez diody LED, jak również pokrętła sterującego.

Stacja wyposażona jest w czarnej matrycy wyświetlacza o szerokim kącie widzenia. Nieco gorszy obraz jest czytać od dołu i od góry.

Tylny panel MegaJet MJ-600 to złącze złączem antenowym dla głośnika i przewód zasilający, który może być szybko odłączone od przyrządu.

Podłączania zestawu jest wykonywane za pomocą standardowego złącza 6 kołków. Zestaw słuchawkowy jest całkowicie identyczna zainstalowany na MegaJet MJ-600 Plus. Jedyne różnice to pinout i światła. Przewód słuchawkowy jest elastyczna i miękka w niskich temperaturach nie traci swoją elastyczność.

radio funkcjonalny

Na przednim panelu stacji MegaJet MJ-600 Plus Turbo to główne cechy, ale niektóre z nich odpowiedzieć tylko naciśnięcia klawiszy po pełnym resecie procesora:

 1. Operacja przycisk z pamięci i innych funkcji. W pamięci kanału radiowego jest rejestrowany po naciśnięciu klawisza FUN i przytrzymaj żądany przycisk pamięci. Rejestrowane tylko siatkę i kanał. Aby przywołać pożądanych urządzeń kanałowych należy trzymać przycisk FUN, a następnie nacisnąć przycisk odpowiadający żądanej lokalizacji pamięci.
 2. Przycisk do przełączania trybów kanału i częstotliwości.
 3. Przycisk, który powoduje, że naciśnięcie ostatnio używany kanał. W niektórych urządzeniach MegaJet MJ-600 Plus Turbo, przycisk ten jest wyłączony w fabryce.
 4. głośności i włączanie / wyłączanie zestawu stacja przy pomocy specjalnego pisaka.
 5. Uchwyt regulacji Noise Gate.
 6. wielofunkcyjny wyświetlacz.
 7. Przycisk do przełączania modulacji AM / FM. Również ten przycisk przełącza MegaJet MJ-600 stacji w zaawansowanym trybie pracy. Aby przekształcić go wyłączyć i ponownie włączyć stację przytrzymując klawisz. Uruchomi się tryb radia multigrid. MegaJet MJ-600 Plus wspiera 6 siatki, z których każda – 40 kanałów.
 8. Główne kanały otwarcie lista trybów skanowania. Skanowanie odbywa się tylko w górę, nie można go zmienić, niestety. Zmiana kierunku resetuje funkcję skanowania.
 9. Włączanie trybu słuchania kanałów. Tryb ten jest wywołany po wyborze jednego kanału, DW przyciskiem myszy i wybierając drugi klawisz kanału. Po tym, nie będzie automatyczna stacja przełączania w trybie odsłuchu dwóch kanałów. W tym trybie przyciski mają jeszcze jedną funkcję – aby przełączyć między zer i piątki. Przejście następuje po ponownym podczas wyłączania radia MegaJet MJ-600, a następnie przytrzymanie klawisza. Należy patrz rysunek 5, który wskazuje stację przejścia w zerami. Aby powrócić do pierwszej piątki, należy powtórzyć całą sytuację.
 10. W zaawansowanym trybie przycisku włącza siatkę, w normalny – powoduje kanał alarmowy. Dodatkową cechą jest kluczem, aby zresetować wszystkie ustawienia stacji MegaJet MJ-600 Turbo do fabryki. Do tej stacji końcowej jest wyłączony i włączony ponownie, przytrzymując przycisk. Stacja powróci do ustawień fabrycznych, jak zauważono na wyświetlaczu napis RESET.
 11. Włączanie automatycznego tłumik hałasu.
 12. Gniazdo zestawu słuchawkowego.
 13. Pokrętło do przełączania kanałów.

Wewnętrzna konstrukcja stacji

Płyta radiowy jest zrobiony z zielonego PCB. Jakość części instalacji jest wysoka, to nie budzi żadnych problemów.

Do budowy obwodu stopnia wyjściowego stosowane w tradycyjnej 2SC2078 i tranzystor 2SC2314.

Przedni panel procesor Samsung. Schematycznie, radio wewnątrz jest bardzo podobny do innego modelu – MJ-650.

tryby pracy

 1. Tryb „nadawania / odbioru”. przejście z jednego trybu do drugiego przez PTT. Znajduje się odpowiedni przycisk na radiu słuchawkowego. W tym tryb transferu zostało wyłączone lub jeśli niewyregulowanym antena jest nie do przyjęcia, ponieważ może to spowodować awarię urządzenia. Stacja słuchawkowy posiada również przycisk przełącznika kanałów „w górę / w dół” i tłumik hałasu przycisk zasilania ASQ.
 2. RESET trybu procesora. Oczyszcza pamięć procesora i powrócić do ustawień fabrycznych. Uruchamia CH9 jednoczesne mocowanie i toczenie klawisze urządzenia.
 3. 40/240 tryb. Zaczyna włączeniu radia przytrzymując klawisze SCAN / M1 i AM / FM. Kluczem CH9 aby przełączać między kanałami siatek.
 4. Tryb "Pamięć M1 … M4". Polega ona na wprowadzaniu danych w pamięci urządzenia. Dla przypomnienia, istnieją cztery komórki pamięci. Aby nagrać wciśnięty jest przycisk FUN, a następnie wybrana komórka pamięci jest utrzymywana od M1 do M4. Użytkownik jest powiadamiany o zakończeniu nagrywania sygnału audio. Zadzwoń dane z pamięci, naciskając przycisk zabawa i jednorazowe naciśnięcie klawiszy od konkretnej komórki pamięci.

LCD

Radiowej MegaJet MJ-600 jest wyposażona w wielofunkcyjny wyświetlacz LCD macierzy, czarny funkcji pamięci bieżącym reżimem dodatkowego oświetlenia ekranu. Duże cyfry wyświetla numer kanału są wyraźnie widoczne na ekranie, co znacznie ułatwia jego stosowanie.

tryby radiowe parametrów pracy są wyświetlane na panelu wyświetlacza informacyjnego. Znaki wyświetlane na ekranie mają następujące oznaczenia:

 • Liczby od 1 do 4. Nieprzylegające komórki pamięci.
 • AM / FM. Konkretny rodzaj modulacji.
 • SC lub Scan – skanowanie. Sygnalizuje przejście odbiornika w trybie diagnostycznym. Aby uruchomić tryb automatyczny, należy włączyć urządzenie i ustawić żądany poziom głośności poprzez regulację blokady szumów. Proces skanowania rozpoczyna się po naciśnięciu odpowiedniego przycisku, który jest wyświetlany na MegaJet wyświetlacza. Proces skanowania jest zatrzymany po wykryciu kanału poziom sygnału, która przekracza poziomu blokady i znów dopiero po zaniku sygnału. Re-start może nacisnąć odpowiedni przycisk.
 • Dwa kanały. Włączenie w trybie radia dwóch kanałach towarzyszy wskazanie na DW wyświetlacza. Prowadzenie komunikacji sesji możliwa jest po przestać słuchać na danym kanale i zaciskania PTT. Skanowanie następnie zatrzymuje się i radio rozpoczyna transmisję.
 • Wyświetla numer kanału i częstotliwość. Klucz FR / BP po naciśnięciu wyświetla stacji lub częstotliwości wyświetlania wybranego numeru kanału.
 • Wskaźnik poziomu SRF. otrzymane poziomy sygnałów wyjściowych i nadajnik zasilane wyświetla wyświetlacz 12-segmentowy.

Instalacja radia

radiostacja MegaJet mogą być instalowane w samochodach z napięciem pokładowym 12 V i uziemione minus.

Urządzenie jest zamocowany w pojeździe za pomocą wspornika – uchwyt mikrofonu i wspornika.

Gdzie umieścić radia?

Zainstalować urządzenie w pojeździe jest pożądana w takiej pozycji, aby nie odwracać uwagę kierowcy od drogi, i nie powoduje niedogodności podczas pracy. Najlepszym rozwiązaniem – na desce rozdzielczej pojazdu.

Radio po instalacji nie powinny kolidować z kierowcą i blokując przegląd trasy lub pogorszyć dostęp do kontroli maszynowej. Kable połączeniowe są prowadzone zgodnie ze wszystkimi wymogami bezpieczeństwa.

Mechaniczna instalacja krok

Otwory montażowe pod deską rozdzielczą są oznaczone za pomocą uchwytu montażowego, który jest używany jako szablon do oznaczenia. Wszelkie ostrym narzędziem, takim jak szydło, nadaje się, aby zaznaczyć pozycję wiercenia.

Dla każdej płyty, śruby mocujące mocowania wywiercony otwór o średnicy 3 mm. Wspornik jest zamocowany pod deską rozdzielczą za pomocą wkrętów samogwintujących. Otwory powinny bardzo delikatnie i ostrożnie wiercić tak nie, że podczas operacji było zranić drutu i innych urządzeń elektronicznych, ukryty pod deską rozdzielczą.

Instalacja radia

Urządzenie jest umieszczone w uchwycie montażowym , aby wyrównać z zatrzasków znajdujących się na nim. Po tym, radio jest kąt pochylenia dla łatwego oglądania jego funkcjonowania oraz wyświetlacz.

Radio połowów ustalone tak, że kable zewnętrzne mogą być podłączone do panelu tylnego.

odkrycia

Radio MegaJet MG-600 – dobre urządzenie o dobrych właściwościach, łatwe w obsłudze i niezawodne. Mimo tych wszystkich zalet, że stacja zachowała wiodącą pozycję na rynku dla wszystkich jego produkcji, dziś jest przestarzałe moralnie, a zatem zastąpić nowy model został wydany – MG-650.