729 Shares 4096 views

Car „Sobol” z napędem 4×4: przeglądy właścicieli

Jakie skojarzenia powodują słowo „SUV”? Wysoka maszyna do 4-7 mandatów, kombi. A co powiesz o minivan-SUV? Może trudno w to uwierzyć, ale rosyjscy projektanci specjalnie dla krajowego wydania dróg i takie. A on jest „syn” jest dobrze znany wszystkim „Gazela”.

Skrócony bazowej, zmniejszona zdolność organizmu furgonetki lub minibusem – i zamiast „Gazela” pojawia się „Sobol”. Pierwszy ukazał się w 1998 roku. Ponieważ model został udoskonalony, pojawiają się nowe modyfikacje i dalszy rozwój był uwolnienia wszystkich modeli z napędem na cztery koła GAZ „Sobol” 4×4. Rozważając zdjęcia myśli o SUV nie powstaje: samochód jest podobny do „Gazela”, dobrze, może trochę powyżej lądowania. Ale żeby zrozumieć dróg krajowych może tylko rosyjscy projektanci, kiedy nie tylko obszar poza miastem, ale czasami betonowej dżungli są całkowicie nieprzejezdne. Na tej podstawie, najlepszy samochód terenowy mogą być montowane w Rosji, na podstawie rosyjskich realiów. Jeśli pamiętasz podmiejskich podróż do miejsca przeznaczenia, gdy robi się każdy samochód osobowy, na pewno zgadzam się z tym, co sekundę, jeśli nie pierwszym.

Siadamy za kierownicą

Więc, co jest nowym „Soból” 4×4? Pomimo zmniejszonej długości podstawy kabiny kierowcy pozostaje taka sama, jak w przypadku „matki”. Siedzenia są we wszystkie nowoczesne wymagania bezpieczeństwa i ergonomii, która pozwala na wykonywanie długich podróży na długich dystansach. Jak w swoim czasie „Gazelle”, „Sobol”, jak pierwotnie planowano w 2 wersjach: furgonetki i otwarta platforma, pozwala na zainstalowanie urządzeń, takich jak lodówki, jednak wspólny model ma ciało i minibus. „Sobol” 4×4 (napęd na wszystkie koła) w podstawie posiada korpus skrzynki 2 z możliwością sadzenia lub 7 pasażerów.

Chociaż metalowe van nie jest tak dobrze przystosowane do potrzeb ludności, jeśli przypomnimy sobie połączenie napędem na wszystkie koła, a zatem na terenie rosyjskich standardów – taka maszyna są zainteresowani w pewnym zakresie małych firm i przedsiębiorców indywidualnych.

przełączane most

Oczywiście, wszystkie koła samochodu napęd zużywa więcej paliwa, ale zdolność do blokowania tylnej osi sprawia, że prowadząc tylko jeden most – przód. „Soból” 4×4 poprzez system Elocker może stać się wersja 4×2, które z kolei będą mogli zaoszczędzić paliwo na płaskich odcinkach drogi, a napęd na cztery koła będzie dostarczyć towar w miejscu niedostępnym dla zwykłych pojazdów.

Cechy wyróżniające samochodów

Oprócz nazwanego układu zamka zainstalowanego w fabryce GAZ „Sobol” 4×4 ma innych innowacji maszyn Gorky rośliny: lustra dwusekcyjne, wspomaganie kierownicy. Najnowsza wersja zawiera jakąś przyszłą klasę rozwoju Dalej. Poza tym jest wyłączony napęd na wszystkie koła, znakiem rozpoznawczym tego modelu stała kierownicy ZF, amortyzatory i sprzęgła synchronizacji 1 i 2 biegu. Możliwe jest również funkcja napęd na wszystkie koła można nazwać ostatnie siedem w nazwie modelu. Na przykład wagon napęd na wszystkie koła został nazwany GAZ-27527.

Według producenta, konstrukcja modelu napędu na wszystkie koła zmniejszy poziom hałasu, zmniejszenie zużycia paliwa, zwiększają żywotność i trwałość poszczególnych jednostek. Maszyna ma dość łagodny udar mózgu, wysoką stabilność jazdy i sterowność nawet w cross-country.

silnik

Osobno należy wspomnieć, że silniki wszystkie koła wagonu napęd nie uległy istotnym zmianom. Projektanci GAZ umieścić na dwóch samochodów dostawczych typu silnika: benzyna lub olej napędowy. Modele te są montowane na cztery koła napędowego „Sobol” 4×4. Charakterystyka silnika widać na zdjęciu poniżej.

Niemniej krayslerovsky importowane problemy silnik wysokoprężny o przyczynach grzewczych: sądząc po opiniach „Sobol” być nabyte w każdym mrozem.

Inne ważne cechy modelu

Cóż, odkąd zaczął mówić o liczbach, obraz nie byłby kompletny, gdyby nie dotykać inne funkcje GAZ „Sobol” 4×4. Dane na przykład van GAZ-27527 są przedstawione na poniższym rysunku.

Jak już wielokrotnie wspomniano, modele, różniące się w różnych ciałach, w zasadzie mają taki sam farsz.

Liczba właścicieli

Programiści, projektanci, sprzedawcy, oczywiście, chwaląc maszynę. Teraz zobaczmy, co mówią o właścicielach samochodów, entuzjastów, przedsiębiorców – w skrócie wszystkich, którzy korzystają z samochodu w codziennym życiu. Po tym wszystkim, przed podjęciem decyzji o zakupie samochodu, a ceny zaczynają się od 500 000, nie chce, aby dowiedzieć się wcześniej o problemach lub korzyści ze słów już zakupione samochody.

Na przednią oś

Bardzo często to właśnie ze względu na jego połączenie „dwa w jednym” do omówienia osi napędowej w samochodzie GAZ „Sobol” 4×4. Właściciele większości pozytywne opinie, z wyjątkiem faktu, że tak wiele zostało napisane o dokładnie przedniej osi, która jest schemat urządzenia powinny być stosowane znacznie częściej niż z tyłu.

dobra kwota

Jednocześnie nie należy zapominać, że choć model jest uważany SUV, skacząc na chodnikach i uderzeniami prędkości nie są obliczane każdego samochodu, nawet „Sobol” 4×4. Liczba właściciele podkreślają ciekawą funkcję. Dla dobrego domu (powyżej 5 osób) Ta maszyna, mimo wszystkich niedociągnięć przedniej osi jest niemal doskonały. Wydajność do 7 osób plus dobra ilość i wagę bagażu. Mało prawdopodobne, żeby wymienić samochód, który spełnia te kryteria.

Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu

W ich charakterystyki jazdy samochodem oceniano miłośników, chociaż twórcy trudno oczekiwać tego segmentu samochodów. Niemniej jednak, o samochodzie „Sobol” z napędem na koła 4×4 opinii pisać i skonstruowanych ogrodników i miłośników tam, gdzie drogi nie są po prostu słabe.

Luke i tłumik

Drugi wątek po przedniej osi dotyczące samochodów „Sobol” 4×4, opinii nie wskazują na bardzo dobrą pozycję klapy oraz bliskość rury tłumika. Podczas jazdy z prędkością, która jest podana przez producenta, a użytkownicy już zweryfikowane, dym z rury wydechowej może być dokręcona poprzez klapę w drugiej komorze.

strojenie

Wielu fanów powiedzieć o możliwościach tuningu samochodów GAZ. nie w tym przypadku wyjątek i „Sobol” z napędem 4×4. Recenzje strojenia nie pisze tak często, jak, powiedzmy, na przedniej osi, ale są wolne od samochodu 7-osobowa zarabiania w rodzaju super. Sofy zamiast mandatów w suficie kabiny zamontować miniaturowy telewizor z możliwością podłączenia dodatkowych urządzeń, takich jak odtwarzacz. Skręć w prawo właz lub wymienić go na luku na starych samochodów.

wnętrza

Oddzielnie, tylne siedzenia w wyposażeniu pojazdu siedem-siedzenia „Sobol” Recenzje 4×4 ludzi, którzy podjęli tę opcję, wielokrotnie podkreślał, że tylne siedzenie wstrząsa na naszych drogach. Ale problem jest zauważyć na ulicach, być może, jakiekolwiek mikrobusem lub van. Jednocześnie ci, którzy muszą podróżować z ładunkiem, należy zwrócić uwagę na niezwykłą miękkość pokoju i postępu w 2 tak, model 7-osobowej.

Na bagażniku furgonetki, zbyt wiele sprzecznych idei. Mobilne POS widać otwartą pokrywę bagażnika na rynku (w wersji „Barguzin”) stosowanych jako osłona przeciwsłoneczna lub lekkim pogody.

fabrycznie zamontowane wyposażenie modelu 7 Użytkowników pozwala na swobodne przemieszczanie się ostatni rząd siedzeń, zwiększając przestrzeń bagażową lub przestrzeni dla pasażerów. Nieznaczne zmiany w drugim rzędzie może sobie pozwolić, aby umówić się całkiem rozsądne miejsce do spania w samochodzie.

Również do wnętrza obejmują życzenia poręczy. Ze względu na wysokie sadzenie SUV kont regulacji progu dla około stopy dorosłej średniego wzrostu.

Ponadto, wiele zależy raczej od umiejętności kierowcy, ponieważ w warunkach stosowania na wszystkich. „Soból” 4×4 napęd na wszystkie koła ze sprzężeniem zwrotnym na ogół honorowane. Mimo kilku drobnych wad, które w dzisiejszych samochodów zagranicznych nie mniej niż samochodów krajowych, wędkarstwo, na nabrzeżu, nie każdy samochód osobowy wystąpią.

Na służbie

Cóż, nie ma wątpliwości w tej pojemności. Wystarczy przypomnieć, że prototyp „Sobol” służył jako „Gazela” i wstępnego montażu „Soból” planowana jest wózek na pokładzie.

zarządzanie

W sprawie zarządzania samochodu „Sobol” z opinii napędowych kół 4×4 z właścicielami są w zasadzie takie same. Pomimo możliwości pełnego podłączenia napędu, w obchodzenia się z wagonu lepsze niż niektóre samochody. A jeśli pamiętać, że na przykład, budowa idzie głównie na ciężarówce lub „Soból”, dalsze dyskusje są zbędne.

Jeśli nie mamy do czynienia z poszczególnych stylów jazdy, wielu wzmianka wodnych (co wydaje się być czymś niezwykłym dla takiego modelu) oraz konieczność zamocowania rękę. Ale wraz z ostatnim akapitem problemy obserwowane są nie tylko w transporcie krajowym.

piece

O ciepła w kabinie bardzo sprzecznych opinii. Zgodnie z projektem, urządzenie posiada dwa piece, a wielu uważa, że kabina jest wystarczająco ciepło. Jednocześnie nie ma wzmianki, że ochłodzenia w drugiej kabinie. Ale pewnie można to wytłumaczyć faktem, że urządzenie nie zostało pierwotnie planowany jako minivan. Ponadto, jeśli pamięta „Gazela”, problem ciepło tam i tam.

O możliwościach i wydajności ładowania

Dyżurne zostało już napisane, ale pokryte ciężarówek, jak w rzeczywistości, jest van „Soból”, a także wszystkich ich zalet jest możliwość załadunku nie tylko przez drzwi skrzydłowych, ale wystarczająco szeroki drugie drzwi.

Jednocześnie przeciętny kierowca często nie trzeba nosić pokładzie 15-metrowy.

Konkludując

Warto zauważyć, że pomimo faktu, że samochód ma napęd na cztery koła, to van wydadzą mniej niż ciężarówek i SUV w swojej klasie. Sądząc po opiniach, krayslerovsky diesel pyta 10 litrów na warunkach krajowych w mieście – do 13. Jeśli liczba wycieczek wypoczynkowych, można, oczywiście, lepiej wziąć „Niva”, ale wysokość ciała, drugie drzwi, a także możliwość przełączania formułę Piasta z „Soból” jako poważny maszyn konkurencyjnych regularne klasie, i SUV.

Nawiasem mówiąc, możemy zauważyć, że samochód 7-osobowa jest pozycjonowany jako dostawcze mikrobusem furgonetki, która nie wymaga kierowcy kat D.