772 Shares 3406 views

Patrick Vieira, francuski piłkarz: Biografia, kariera sportowa

Patrick Vieira – słynny francuski piłkarz, mający pochodzenie Senegalu. To było dość trudne życie, ale mimo to udało mu się „złamać”. Data urodzenia piłkarz – 1976 23 czerwca (Dakar). W 2011 roku zawodnik zakończył karierę szanse, które miał pomocnik. Ten gracz jest dość interesująca biografia, więc konieczne jest, aby mówić o szczegółach.


Dzieciństwo i młodość

Było Francuski piłkarz urodził się w rodzinie emigrantów z Wysp Zielonego Przylądka, gdzie dorastał (data urodzenia został wymieniony powyżej). Jego matka urodziła się 17 lat. Jednak to, co jest najbardziej interesujące – nie jest pierwszym dzieckiem w rodzinie. Wtedy jego rodzice już jednego syna. Starszy brat Nazwa Izitsi Nikora. Matka chłopców było ciężko, aby dbać o swoich dwóch synów. I to jest jasne, dlaczego. Trudno sobie wyobrazić, jak to jest, aby podnieść tylko dwóch facetów w warunkach ubóstwa afrykańskiej. Bo postanowił przenieść się z rodziną na przedmieściach Paryża. W tym czasie, Patrick Vieira był dzieckiem, miał zaledwie 8 lat. A w jego domu, on nie wracał przez długi czas – aż do 2003 roku.

Patrick był bardzo dobrze wychowany chłopiec. Nie znalazł się w złym towarzystwie, mimo że żył z rodziną w dysfunkcyjnej i przestępczej dzielnicy miasta Dreux. On zakochał się w piłce nożnej w czasie, kiedy był w liceum. To właśnie tam ujrzał przedstawicieli FC „Cannes”. Od tego wszystko się zaczęło.

Rozpocznij karierę piłkarską

Patrick Vieira zaczął się angażować w tego sportu zawodowo, gdy miał 17 lat. Już dwa lata później, w wieku 19 lat, stał się kapitanem FC „Cannes”, którego przedstawiciele mieli młody zawodnik i świetny futbol. Tak więc, w tym czasie, to znaczy, w lecie 1995 roku, do Patrick wykazały poważne zainteresowanie „Milan” – jeden z najbardziej znanych i popularnych klubów we Włoszech. Naturalnie, taka propozycja Vieira odmówił.

Jednak, gdy w tym zespole, większość z nich spędził w rezerwie. W „Mediolan”, przebywał tylko przez rok, aż do 1996 roku i udał się na boisku tylko dwa razy w formie „Rossonerich”. A potem, w 1996 roku, stały się one zainteresowany trwałym Arsene Wenger – trener „Arsenał”. Postanowił jak najszybciej odkupić Patricka, widząc w nim prawdziwy talent. A trener nie stracił. Ze względu na doskonałą wytrzymałość fizyczną, wysokiego wzrostu i doskonałą ekspozycją, Patrick Vieira przez okres minimum osiadł w Anglii. Ze względu na takie cechy jak samokontroli i zdolność dawania dobrych podań, stał się nieodłączną częścią linii ataku, gdzie Wenger odwrócił się do niego od razu.

„Arsenał”

Vieira – to pomocnik w piłce nożnej, które trudno nie docenić. trener „Arsenał” jest rozumiane na raz, i starał się regularnie zwolnić gracza na boisku. Pierwszy mecz w nowym zespole, Patrick grał 16 września 1996-go. Potem „Kanonierzy” konkurowały z FC „Sheffield Wednesday”.

Francuski pomocnik w futbolu pokazał się od razu na najwyższym poziomie. Był w duecie z Emmanuel Petit tworzą solidną parę w środku pola. Z tej taktyki, on i klub wydał „złoty double”. W sezonie 1997/98 zrezygnował National Championship oraz FA Cup.

Zachowanie na boisku

Powszechnie wiadomo, że piłka nożna – gra o emocjonalny, ekspresyjny. I Vieira, będąc człowiekiem obojętnym, zwłaszcza w sporcie, często niezdyscyplinowany zachowanie. Na przykład, w 2000/01 Premier League sezonu, został usunięty w dwóch meczach z rzędu. Ale gdy wrócił do pola, w ciągu najbliższych 28 meczów on nie wykazują jedną kartę.

Nawet w tym sezonie, w meczu z West Ham „” Patrick został usunięty za to, co jest … splunął na Nila Raddoka, przeciwnikiem. Ale to nie wszystko! Gdy piłkarz opuścił pole zmierza do pokoju podtribunnogo, wciąż udało się walczyć z policją. Oczywiście, to nie pozostawia nikogo obojętnym. Tak, że piłkarz został powołany na karę, która wyniosła ponad 70 000 dolarów, a zawieszone na 7 gier. Ogólnie rzecz biorąc, na całej jego karierze gry dużo czasu widziano w tych sytuacjach, Patrick Vieira. Biografia osoby, jako profesjonalny piłkarz jest w pełni wyposażony w 12 skreśleń. Z nich – dziewięć razy na pozycji pomocnika, „Arsenał”, dwa razy – kiedy grał dla Juventusu Turyn „i jeden” – „Internationale” dla Ale w prawdziwym życiu, pomimo wszystkich tych incydentów, francuski futbol zawsze pozostał skromny.

lat sukcesów

W „Arsenał” Vieira grał przez 9 lat. W tym czasie zdobył wiele ze swojego klubu. Na przykład, w 2002 roku, „Arsenał” ponownie zdobył „złotą double”. Po tym sezonie Patrik Vieyra był kapitanem zespołu, jak Tony Adams, dawnej „lider”, postanowił, jak mówią, zawiesić buty na kołku. W piłce nożnej spadła wielka odpowiedzialność. To sprawiło, że Francuzi bardziej zdyscyplinowany i powściągliwy na boisku. I choć nie trafił do finału FA Cup w 2003 roku, ale zdobyli trofeum uniósł nad głową David Seaman (będąc w tym czasie zastępcą kapitana).

I 2003/04-m angielski klub osiągnął historyczne osiągnięcie. „Arsenał” nigdy nie został pokonany. Niestety, w tym czasie, Patrick Vieira został wyeliminowany z pierwszej części sezonu, gdyż został wyprzedzony przez uraz. Ale na mecz, który odbył się w Lidze Mistrzów (wtedy Brytyjczycy grał przeciwko Moskwie „Lokomotywa”), Francuz odzyskane i pomógł wygrać z wynikiem 2: 0. Pod koniec sezonu, Patrick uważany za najlepszy pomocnik na świecie. Zaczął otrzymywać oferty z „Chelsea” z Madrytu „prawdziwy”. Ale w 2005 roku przeszedł do innego zespołu – „Juventusem w Turynie”.

Przejście do „Juventus”

Niewątpliwie Vieira w „Arsenale” stać się gwiazdą. Dlatego nie dziwi fakt, że stał się obiektem zainteresowania innych, równie silnych klubów. Na przykład, "Manchester United". Jednak gracz kupił „Juventus”, co daje mu 13,7 mln funtów. Co ciekawe, „Real” zaproponował kwotę równą prawie 2,5 razy więcej pieniędzy – 30 mln! Jednak propozycja została przyjęta go z Włochami. Vieira sam mówi, że zdecydował się działać w ten sposób, ponieważ nie odpowiedzieli do ewentualnego przejścia londyńczycy do „Juventus” swoich graczy jest normalne, neutralny.

Francuz, zdecydowano się umieścić w środku pola. Jego partnerem w więzadła stają notorycznie Pavel Nedved i Brazylijczyk Emerson. Patrick pomógł jego nowy klub, aby możliwie najlepszy start w mistrzostwach w historii „Starej Damy”.

Mecz „ironicznie”

Szczególną uwagę chciałbym wspomnieć grę, która miała miejsce w ¼ finału Ligi Mistrzów w sezonie 2005/06. Wtedy „Juventus” musiał grać przeciwko „Arsenał” – byłego klubu Patrick. Należy zauważyć, że londyńczycy już wcześniej okazały się na przyzwoitym poziomie. W pierwszym meczu, Patrick otrzymał żółtą kartkę, w związku z którymi nie wszedł na boisko w drugiej nodze. W meczu z Londyńczycy Vieira otrzymał potężny cios goleń od swojego byłego kolegi z drużyny, który był również jego najbliższy przyjaciel w zespole. To Robert Pires. Vieira był bardzo zły. Cesc Fabregas otworzył do tego samego konta po połączeniu, Robert odtwarzane. Pires potem żartował, że to, w którym-powiek jest przypadek, kiedy udało mu się pokonać Patricka fizycznie. Nawiasem mówiąc, „Arsenał”, a następnie w dwunożnego konfrontacji jeszcze wygrana. Końcowy wynik gry wynosił 2: 0.

Rozpocząć karierę trenerską

Po roku w „Juventus” Vieira został zaproszony do Mediolanu „Inter”. Fakt, że „Juventus” w lecie 2006 roku stracił dwa tytuły mistrzowskie zdobył w ostatnich czasach, i wysłany do niższej ligi. Oznacza to, że do Serie B. Tom był przyczyną notorycznego aferze korupcyjnej. Wielu graczy, „Juventus” pośpiesznie opuścić klub. Wielu uważało, że Vieira powróci do „Arsenał” lub przenieść, wreszcie w „Manchester United”, ale nie. Umowa z zespołem Milan został podpisany na okres czterech lat. „Inter” w tym czasie był obecny posiadacz Scudetto. „Juventus” dla gracza zapłacił 9,5 mln euro. Chociaż, jak można zapamiętać, turintsy Francuz dał o wiele bardziej znaczące sumy.

W 2011 roku wielki gracz, jeden raz (w 2007 roku) jest trzecim najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie, ogłosił, że postanowił zakończyć karierę. Ale tylko jako gracz. Od tej chwili zaczął karierę trenerską. I pod tym względem okazał się godny. Klub, w którym zaczął się „promować” w piłkę nożną? „Manchester City” – czyli gdzie Patrick został ujawniony jako lider. Początkowo był dyrektorem wykonawczym rozwoju piłki nożnej, a na koniec sezonu 2012/13 odbyła trenerem drużyny młodzieżowej.

Francuski piłce nożnej

To wspaniałe miejsce w życiu Patrika Vieyry wziął drużynę narodową. Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996 piłka nożna została we wniosku oraz w ramach tego samego, ale na boisku nigdy nie została wydana. Sam zespół zdjęty z ¼ finału.

Gracz zadebiutował w 1997 roku. Następnie francuski piłce nożnej grał przeciwko holenderskiego zespołu, a zakończył się zwycięstwem na ich korzyść z wynikiem 2: 1. Po tym Vieira zagrał zespół aplikacji na mundialu w 1998 roku. Impreza jest znana miały miejsce we Francji. W tych mistrzostwach, Patrick grał dwa mecze. Ale w 2000 i Mistrzostw Europy, został ogłoszony jako graczy wyjściowych. I to jest prymat francuski zespół wygrał, pokonując włoskiej reprezentacji w finale.

W 2001 roku Francuzi i wygrał Puchar Konfederacji. Tak udany finał, w rzeczywistości, Francuzi są zobowiązani do Patricka. Bo to właśnie on zaprojektował decydującego gola przeciwko japońskiej drużyny narodowej, który uczynił go zespół zdobył Puchar. Ale niestety, w mistrzostwach, czyli rok później Francuzi nie zdobył żadnej bramki.

„Zwiększenie” do kapitana

W 2004 roku Patrick został ranny i nie może pomóc zawodnikom. Francuski ustąpiła Grecji w ¼ finału Mistrzostw Europy. Po tym zespołem mistrzostwo lewo Zinedine Zidane, tak że opaska kapitana przeszedł Vieira. Ale tylko do roku 2005, od tego czasu były kapitan zdecydował się na powrót do zespołu. Zizou następnie postanowiłem ponownie opuścić (tym razem na dobre) i bandaż ponownie przekazany do Patricka.

Aż do 2010 roku, Vieira grał w drużynie narodowej. Był aż pomógł francuski zespół do osiągnięcia postępu i wyszedł z godnością.