655 Shares 5435 views

Jak ukryć dla winogron zimowym tips

Masz dużą winnicę? Jesteś koneserem pyszne domowe wino? Zaangażowany w uprawy roślin? Wtedy kwestia sposobu winorośli schronienie na zimę, jest całkiem możliwe, że prędzej czy później. Pomimo faktu, że odmiany odporne na zimno zostały utworzone, stan roślin nie zmienia tego faktu. Winogrona była i pozostaje południowa kultura termofilowa. W pełni rozwinięte go w Rosji jest trudne. Po trudnych warunkach i mrozem i starać się zapobiec uzyskaniu dobrych zbiorów. Jeśli wiesz, jak prawidłowo pokrycie winogrona, roślina przetrwa wielkie zimno, a otrzymasz cenne i smaczne owoce.

Zasady dobrej ukrycia

Po pierwsze, konieczne jest, aby hartować krzewów wraz z nadejściem pierwszych przymrozków. Po drugie, winorośl nie najlepiej w kontakcie z ziemią. Po trzecie, konieczne jest obficie podlewane winorośl spadać. Po czwarte, winorośl nie tolerują wysuszanie. Po piąte, optymalna pokrywa śnieżna – do 15 centymetrów.

Zajmijmy się niektóre z tych warunków w sposób bardziej szczegółowy. Winorośl nie będzie w kontakcie z podłożem, gdyby leżał pod suchych liści, jodła lapnika i tak dalej. Oto niektóre niuanse. Winorośl należy położyć na łóżku, a następnie naciśnij w dół za pomocą ładunku, a następnie umieszczony w górnej części kolejną warstwą liści lub lapnika. Boca pokrywa musi być otwarty do atmosfery oraz jej obiegu. Jeśli nie wiesz, jak się ukryć za winogron zimowym, musimy pamiętać przede wszystkim – należy to zrobić po pierwszym mrozem.

wspólne sposoby

Popularny sposób sadzenia w rowach, a następnie osłonięty słomy lub ziemi. Musisz chronić wszystkich mieszańców i odmian, ponieważ pogoda nie jest dokładnie przewidzieć nawet właściwy meteorolog. Istnieją trzy opcje jak doświadczeni ogrodnicy chronić winogrona. Po pierwsze, zastosowanie poluukrytie, oszczędza energię. Po drugie, wielu woli Hilling. Zazwyczaj, metoda ta jest stosowana w przypadku pierwszego roku sadzenia. Jeżeli sadzonki nie są bardzo dużo – to jest to, czego potrzebujesz. Po trzecie, najlepszą metodą jest nadal uważane za pełne pokrywę. Ale jeśli zima jest ciepła, należy zachować ostrożność do sadzenia, w przeciwnym razie będzie vyprevayut oczy. Kwestia jak schronisko winogrona, wymaga uwagi i ścisłego przestrzegania wymogów.

Charakterystyka procesu

Jeśli nie wiesz , jak ukryć dla winogron zimowym, trudno w to nic. Powinniśmy zacząć leczenie zapobiegawcze. Ma to na celu zapewnienie, że roślinę przed bakteriami i szkodników. Młode krzewy chronić różne sposoby: posypane ziemi, słomy, pokryte plastikowych butelek, zwykłe wiadra, ściereczki. Musisz pozbyć się wszystkich liści, a następnie wyciąć winorośli, krzak krawat w kok. On pochyla się do ziemi, umieszczony w górnej części filmu lub naturalnej tkanki. Ta procedura pełnego pokrycia. Konstrukcja musi być wciśnięty na ziemię z zaciskami żelaza. Opisana metoda – idealne na zimne zimy. Pędy zostaną zapisane przed zamarzaniem. Ale jeśli temperatura powietrza wzrasta, konieczne jest, aby upewnić się, że nerki nie rozkwitły wcześniej niż to konieczne.

Teraz, gdy wiesz, jak ukryć dla winogron zimowym. Kompleks nie ma nic. Najważniejszą rzeczą jest zrozumienie technologii i nie zapomnij, aby przejść przez wszystkie etapy procesu każdego roku. Wtedy dobry plon dokładnie gwarantowana.